Data modyfikacji:

Jak odkamienić spłuczkę podtynkową?

Wiele osób podczas planowania układu łazienki zastanawia się nad tym, czy warto zdecydować się na spłuczkę podtynkową. Najczęstszą wątpliwością jest kwestia utrzymania odpowiedniej higieny tej części toalety, a dokładnie odkamieniania jej. Jak odkamienić spłuczkę podtynkową w odpowiedni sposób? Odpowiedź na to pytanie wbrew pozorom nie jest trudna. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie produkty i techniki.
jak odkamienić spłuczkę podtynkową

Nowoczesne zestawy podtynkowe

Podczas wyboru odpowiedniego wyposażenia do nowej łazienki w pewnym momencie stajemy przed wyborem odpowiedniego zestawu WC. Wiele osób pragnie zdecydować się na nowoczesną opcję wraz ze spłuczką podtynkową. Zestaw podtynkowy do WC jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, które umożliwia nam ukrycie instalacji spłukującej i mocującej. Widoczna jest jedynie muszla oraz przycisk służący do spłukiwania wody. To doskonały wybór dla fanów nowoczesnych aranżacji wnętrz. Rozwiązanie pozwala na to, by nawet mała łazienka stała się dużo bardziej przestronna i estetyczna.

To szczególnie widoczne zwłaszcza w kwestii spłuczki. Klasyczna spłuczka nie jest zbyt pożądanym elementem współczesnej łazienki, natomiast przycisk spłukujący i dyskretnie schowana instalacja spłukująca okazują się najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich fanów prostoty i minimalizmu, które od dłuższego czasu stanowią decydujące trendy w zakresie urządzania łazienek. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest fakt, że utrzymywanie higieny w przypadku podtynkowej instalacji sanitarnej okazuje się dużo prostsze niż w przypadku klasycznej. Kolejną zaletą jest zastosowanie wygodnego stelaża podtynkowego, który pozwala na dowolność w ustaleniu przy remoncie wysokości zawieszenia muszli. W przypadku klasycznych zestawów toaletowych nie jest to możliwe. 

Jak odkamienić spłuczkę podtynkową?

Często wątpliwością, z którą mierzą się osoby zastanawiające się nad zestawem podtynkowym, jest to, jak odkamienić spłuczkę podtynkową. Odkamienianie jest bardzo ważnym zabiegiem, który należy przeprowadzać regularnie we wszystkich urządzeniach sanitarnych, które mają ciągły kontakt z wodą. Jest to bardzo ważne z uwagi na fakt, że spłuczka z nadmierną ilością kamienia może powodować zacinanie się mechanizmów odpowiedzialnych za sprawne działanie instalacji sanitarnej. Do tych mechanizmów należą przede wszystkim zawory spustowe i uszczelki. Co za tym idzie, możliwe jest uciążliwe, ciągłe ściekanie wody do muszli klozetowej. Jeśli doprowadzimy do nagromadzenia się kamienia i będziemy bagatelizować tego typu usterkę, woda będzie lecieć w sposób ciągły, co może spowodować wzrost rachunków. W przypadku instalacji podtynkowej, niekiedy nagromadzenie się kamienia może spowodować nawet konieczność wymiany zaworów. Aby tego uniknąć, warto regularnie dokonywać prostego zabiegu odkamieniania. W tym celu warto dowiedzieć się, jak odkamienić spłuczkę WC.

Należy pamiętać, że tego typu zabiegi należą do podstawowych czynności, które powinniśmy wykonywać co jakiś czas, aby utrzymać nasze mieszkanie w czystości. Dobrym sposobem na to, aby pamiętać o odkamienianiu spłuczki, jest stworzenie własnego harmonogramu sprzątania wraz z przypomnieniem o używaniu odpowiednich preparatów. 
Gdy zastanawiamy się nad tym, jak odkamienić spłuczkę, najczęściej przychodzą nam do głowy sposoby związane z odkamienianiem klasycznej spłuczki. Wiele z nich polega na domowych receptach na pozbycie się kamienia. W przypadku zestawu podtynkowego powinniśmy pamiętać jednak o tym, aby szczególnie pilnować zgodności używanych preparatów i sposobów na odkamienianie zestawu sanitarnego z instrukcją. Na szczęście pozbywanie się kamienia z tego typu spłuczek nie jest trudne, wystarczy dodać do nich odpowiednich środków polecanych przez producenta.


Przeczytaj także: Jak usunąć kamień z toalety?

Czym odkamienić spłuczkę? Najlepsze produkty

Czym odkamienić spłuczkę? Odpowiedź na to pytanie zależy od konkretnego modelu sanitarnej instalacji podtynkowej, ale najczęściej powinno się wykorzystywać specjalny odkamieniacz lub tabletki do odkamieniania. W tym drugim przypadku należy upewnić się jednak, że nasz zestaw podtynkowy umożliwia skorzystanie z tabletek. W przeciwnym wypadku może okazać się, że preparat utknie w środku.