Data publikacji:

Jak oglądać Player na telewizorze? 

Player to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych w Polsce, która oferuje świetne filmy oraz seriale. Twórcy wypuścili dedykowaną aplikację dostępną na większości telewizorów. Sprawdź, jak oglądać Player na Twoim telewizorze!
jak oglądać player na telewizorze

Na jakich telewizorach działa Player? 

Jaki telewizor będzie obsługiwał Playera? Player działa na większości telewizorów wyposażonych w system Smart TV. Twórcy zaznaczają, że do poprawnego działania aplikacji konieczny jest dostęp do internetu, a także przepustowość łącza nie mniejsza niż 6 Mb/s. Jeżeli masz w planach oglądać materiały w jakości Ultra HD, to musisz mieć łącze o prędkości co najmniej 25 Mb/s. 
Jeżeli masz telewizor starszego typu, co nic straconego. Takie przystawki telewizyjne jak Chromecast czy Apple TV oferują dostęp do wielu aplikacji, w tym również Playera. Wystarczy podłączyć niewielkie urządzenie za pomocą przewodu HDMI oraz przeprowadzić konfigurację. Z tym zadaniem nie powinieneś mieć większego problemu. 
Lista telewizorów i innych urządzeń, na których zainstalujesz Playera: 
  • Samsung/Tizen 
  • Samsung/Orsay 
  • LG/WebOS 
  • Sony/Android TV 
  • Chromecast 
  • Apple TV 
  • Playstation 4 
  • Box+ 

Instalujemy Player na telewizorze krok po kroku 

Jeżeli masz Smart TV, to nie pozostało nic innego, jak znaleźć Player w sklepie z aplikacjami. Możesz to zrobić, przyciskając przycisk Home i przechodząc do sklepu Play na Android TV. W przypadku innych systemów szukaj zakładki o nazwie Sklep lub Sklep z aplikacjami. 
Następnie zaznacz opcję instaluj i poczekaj chwilę, aż Player będzie dostępny. Po uruchomieniu aplikacji przyszedł czas na założenie konta i logowanie. Możesz to zrobić wcześniej za pośrednictwem przeglądarki WWW w telefonie lub na komputerze. Wpisywanie wszystkich danych za pomocą pilota może być uciążliwe. 
Jeżeli założyłeś konto, to przyszedł czas na wybór pakietu, z jakiego będziesz korzystać. Opłacenie go daje dostęp do Playera niemal natychmiast. Od tego momentu możesz korzystać z Playera na swoim telewizorze Smart TV. 

Czy Player na telewizorze jest darmowy? 

Niestety, od pewnego czasu dostęp do Playera jest płatny. Do wyboru są trzy warianty, które oferują dostęp do różnych treści. Najtańszy jest Player z reklamami za 8 zł miesięcznie. Nie jest to wygórowana cena, patrząc na to, jak dużo filmów jest w tym serwisie. Jeśli nie chcesz reklam, to Player kosztuje 18 zł również na 30 dni. W ofercie jest jeszcze opcja z HBO i reklamami za 30 zł miesięcznie. 
Ponadto Player na telewizorach może być dostępny z Canal+ w cenie 45 zł za 30 dni, Eurosportem Extra za dodatkowe 15 zł lub kanałami telewizyjnymi za 30 zł miesięcznie. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wybór jest naprawdę ogromny! Nie zapominajmy także o hitach kinowych, które można wypożyczyć już od 10 zł. Po wykupieniu mamy 48 godzin na obejrzenie wybranego materiału. 

Player – czy warto go kupić? 

Player to ogromna biblioteka zawierająca nie tylko zagraniczne, ale przede wszystkim polskie produkcje filmowe. Treści Warner Bros Discovery nie ograniczają się do rozrywki. Najświeższe wiadomości, poradniki, przewodniki i inne materiały są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Player działa bardzo stabilnie i z pewnością Cię nie zawiedzie. Dzięki aplikacji możesz oglądać filmy nie tylko na telewizorze, ale również na telefonie. 
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.