Data publikacji:

Jak połączyć AirPods z laptopem?

Bezprzewodowe słuchawki z serii AirPods firmy Apple są jednymi z najlepszych urządzeń tego typu na rynku. AirPods doczekały się wielu naśladowców i podobnie jak niegdyś iPhone, zmieniły bezpowrotnie wygląd rynku, dzięki czemu na rynku dominują urządzenia TWS, nieposiadające żadnych przewodów. Z wynalazku amerykańskiego koncernu korzystamy zazwyczaj na telefonie. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, jak połączyć AirPods z laptopem. Odpowiedź na nie znajdziesz w naszym artykule.
Confident entrepreneur with tablet and airpods looking through online data

Łączenie AirPods z laptopem – o czym należy pamiętać?

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe z laptopem? Proces łączenia słuchawek AirPods z laptopem będzie przebiegł nieco inaczej, w zależności od systemu operacyjnego. Tutaj należy też podkreślić, że AirPods działają najlepiej w ekosystemie Apple. Posiadacze komputerów firmy, a więc najnowszych modeli MacBooków, skorzystają w pełni ze słuchawek.
Łącząc AirPods z laptopami z systemem Windows, z powodu braku odpowiedniego wsparcia software'owego ze strony Apple, stracimy dostęp do kilku przydatnych funkcji dostępnych na MacBookach. Słuchawki nie będą automatycznie pauzowały odtwarzanych multimediów po ich ściągnięciu.
Chociaż wciąż będziemy mogli skorzystać z dotykowych przycisków pozwalających na kontrolę nad odtwarzaniem, z poziomu urządzenia nie uruchomimy głosowego asystenta Siri. Nie będziemy też mogli łatwo przełączać sprzętu pomiędzy różnymi urządzeniami. AirPods na Windowsie działają więc jak standardowe słuchawki Bluetooth.

Łączenie AirPods z laptopem firmy Apple

Przed sprawowaniem obu urządzeń powinniśmy upewnić się, czy system operacyjny macOS został zaktualizowany do najnowszej wersji. Aby połączyć słuchawki, powinniśmy wejść do panelu preferencji systemowej i wybrać pozycję Bluetooth.
AirPods wkładamy do etui, otwieramy jego pokrywę, a następnie naciskamy przycisk konfiguracyjny, aż dioda urządzenia zacznie migać na biało, co oznacza, że poszukuje nowego sprzętu. Na ekranie komputera w opcjach Bluetooth powinna pokazać się nazwa słuchawek, którą klikamy i wybieramy komendę Połącz.

Łączenie AirPods z laptopem z systemem Windows

W systemie Windows AirPods łączymy w taki sam sposób jak inne słuchawki bezprzewodowe. Oznacza to, że w pierwszej kolejności wchodzimy do panelu Ustawienia Windows 10, dostępnego z poziomu przycisku Start. Z listy wybieramy ikonę Urządzenia, a następnie Bluetooth i inne urządzenia. Ostatnim krokiem jest opcja Dodaj Bluetooth lub inne. W otwartym oknie wybieramy Bluetooth.
Aby laptop wyszukał AirPods, wkładamy je do etui, otwieramy pokrywę i wciskamy przycisk konfiguracyjny do czasu aż dioda sprzętu zacznie migać na biało. Po chwili na liście dostępnego sprzętu w komputerze pojawią się nasze słuchawki. Teraz wystarczy tylko się z nimi połączyć. Uwaga! W przeciwieństwie do MacBooków, po ponownym połączeniu AirPodów z iPhone'em lub innym sprzętem, trzeba będzie je ponownie sparować z laptopem.

Jak podłączyć Apple AirPods z komputerem stacjonarnym z systemem Windows?

W przypadku komputerów stacjonarnych z systemem Windows proces przebiega identycznie jak w laptopach. Warto pamiętać, że większość pecetów tego typu nie ma wciąż wbudowanych odbiorników Bluetooth. Problemowi zaradzić może jednak kosztujący kilkanaście złotych uniwersalny adapter Bluetooth, podłączany bezpośrednio do portu USB.
Zdjęcie: Envato Elements