Data modyfikacji:

Jak rozjaśnić brwi? Domowe sposoby i polecane kosmetyki

Sposoby na przyciemnienie brwi są znane i proste – wystarczy henna, kredka lub pomada. Jednak co w sytuacji, gdy brwi są zbyt ciemne i nie pasują do oprawy oka oraz koloru włosów? Dowiedz się, jak rozjaśnić brwi w domu, szybko i bezpiecznie. To naprawdę proste!

jak rozjaśnić brwi

Rozjaśnianie brwi – kto powinien je wykonać?

Większość kobiet decyduje się na przyciemnianie brwi, by nadać im wyrazistości. To dlatego, że typowo „polska” uroda charakteryzuje się jasnymi brwiami i rzęsami. Nie brakuje jednak i tych pań, które chciałyby, by ich brwi było o ton lub dwa jaśniejsze.

Na rozjaśnianie brwi warto zdecydować się, gdy ich kolor znacząco odbiega od koloru twoich włosów. Przefarbowałaś się na jasny blond? Koniecznie rozjaśnij brwi, aby uzyskać bardziej wyważony i estetyczny rezultat. Zbyt ciemne czy nawet czarne brwi, w połączeniu z jasnymi włosami, będą prezentować się karykaturalnie i dodawać twarzy wrogiego wyrazu.

Zdarza się również, że nawet najlepsza henna do brwi przetrzymana na włoskach wywoła zbyt mocny efekt. Jeśli nie chcesz czekać na to, aż pigment wypłucze się z włosków samoistnie, rozjaśnianie brwi okaże się dobrym rozwiązaniem.

Jak rozjaśnić brwi w domu? Użyj rozjaśniacza do brwi!

Na całe szczęście powstał produkt dedykowany kobietom, które chcą nadać brwiom jaśniejszy odcień. To rozjaśniacz do brwi, który aplikuje się na nie zupełnie tak, jak tradycyjną hennę żelową.

Jak stosować ten produkt? Odrobinę rozjaśniacza dokładnie wymieszaj z kilkoma kroplami aktywatora, a następnie zaaplikuj na czyste brwi. Wystarczy 5 minut, aby rozjaśnić brwi o jeden odcień. Po 10 minutach będą jaśniejsze o dwa tony, z kolei po 20 – aż o trzy!

Rozjaśniacz do włosków na twarzy

Innym produktem, który okaże się pomocny w rozjaśnianiu brwi, jest specjalny środek utleniający włoski na twarzy. Jego zaletą jest to, że możesz użyć go nie tylko do zmiany koloru brwi, ale także rozjaśnienia wąsika. Możesz zaaplikować go również np. na przedramiona lub nogi.

Pamiętaj, aby nigdy nie rozjaśniać brwi rozjaśniaczem przeznaczonym do włosów! Tego rodzaju produkt działa zbyt agresywnie i może wywołać poważne poparzenia na delikatnej skórze twarzy.

Rozjaśnianie brwi makijażem

Jeśli nie chcesz permanentnie rozjaśniać swoich brwi, możesz zmienić ich odcień za pomocą kosmetyków do makijażu. Pokryj włoski odrobiną korektora, dokładnie do rozprowadź (np. za pomocą spiralki), a następnie utrwal pudrem transparentnym. Tak przygotowane brwi możesz pomalować kredką w dowolnym odcieniu.

Pamiętaj jednak, że tę metodę należy stosować wyłącznie okazjonalnie. Częste aplikowanie korektora na brwi może je osłabić i przesuszyć. Po wykonaniu demakijażu, odżyw je za pomocą specjalnego preparatu lub olejku rycynowego.

Naturalne sposoby na rozjaśnianie brwi

Zbyt ciemne brwi możesz rozjaśnić również za pomocą zupełnie naturalnych i domowych metod. Na rezultat przyjdzie ci poczekać odrobinę dłużej, jednak możesz być pewna, że te sposoby nie zaszkodzą włoskom i skórze.

  • Na brwi rozjaśniająco zadziała przemywanie ich płatkiem zwilżonym wodą utlenioną lub sokiem z cytryny.
  • Brwi po malowaniu henną wyszły zbyt ciemne? Umyj je za pomocą szarego mydła. Po takim zabiegu, kolor włosków będzie znacznie łagodniejszy.

Nie zapominaj o pielęgnacji

Każdy zabieg rozjaśniania brwi może odrobinę je osłabić, dlatego pamiętaj o odżywianiu ich. Dobra odżywka do brwi pozwoli zachować ich blask i gęstość oraz zapobiec wypadaniu włosków.

Skuteczne rozjaśnianie brwi w domu

Zabieg rozjaśniania brwi w warunkach domowych jest prosty i szybki – poradzi sobie z nim każda kobieta. Wypróbuj nasze metody i ciesz się pięknymi brwiami w odpowiednim odcieniu!

Autorka: Joanna Stanuch