Data publikacji:

Jak usunąć rysy z telefonu?

Niewielkie rysy na ekranie telefonu często nie muszą oznaczać jego wymiany, nawet kiedy bardzo przeszkadzają. To dobra wiadomość ze względu na koszty tej usługi. Wypróbuj proste sposoby na usunięcie niechcianych zadrapań i uszkodzeń. Zachowując odpowiednie środki bezpieczeństwa i postępując delikatnie, masz szansę przywrócić urządzeniu perfekcyjny wygląd. Jak usunąć rysy z telefonu?
jak usunąć rysy z telefonu

Jak usunąć rysy z telefonu? Zadbaj o bezpieczeństwo urządzenia

Istnieje kilka skutecznych sposobów na to, jak usunąć rysy z telefonu, jednak zanim przystąpisz do ich testowania, pamiętaj o zabezpieczeniu urządzenia. Zacznij od wyłączenia go, nie zaszkodzi również, jeśli wyjmiesz baterię. Postaraj się zabezpieczyć wszystkie miejsca, do których mogą dostać się stosowane przez ciebie środki.
Usuwając rysy, staraj się nie pocierać bardzo mocno lub przesadnie długo ekranu, podstawą sukcesu jest wyczucie i delikatność. W przeciwnym razie może się okazać, że osiągniesz efekt przeciwny do zamierzonego, a nawet zupełnie zniszczyć ekran. Miej na uwadze, że smartfony są bardzo delikatne.

Jak bezpiecznie usunąć rysę z telefonu? Pasta polerska

Jak usunąć rysę z telefonu? Najlepszym sposobem jest bardzo delikatne polerowanie powierzchni specjalnymi środkami, zawierającymi składniki, które wypełnią niewielką rysę. Jeśli skupisz się tylko na ścieraniu, nie osiągniesz pełnego sukcesu. Idealnie w tej roli sprawdzają się pasty polerskie. Zawierają one drobinki, które delikatnie wyrównują niewielkie zadrapania. Taka pasta niestety nie sprawdzi się w przypadku głębokich rys.

Jak usunąć rysy z telefonu – domowe sposoby

Oprócz specjalnych past polerskich możesz też wypróbować domowe sposoby. One również sprawdzą się jedynie w przypadku niewielkich rys. Pamiętaj, że polerując ekran, musisz używać miękkiej, delikatnej i czystej szmatki, najlepiej z mikrofibry.
Jak usunąć rysy z telefonu domowymi sposobami? Wypróbuj pastę do zębów lub papkę na bazie sody oczyszczonej czy pudru dla dzieci.
  • Pasta do zębów – najlepiej sprawdzi się najprostsza biała pasta, zawierająca małe drobinki ścierające. Należy użyć niewielkiej ilości, delikatnie pocierając ekran okrężnymi ruchami aż do uzyskania satysfakcjonujących efektów.
  • Soda oczyszczona – na jej bazie możesz stworzyć papkę o konsystencji pasty do zębów. W tym przypadku masz pewność, że w składzie preparatu nie będzie żadnych dodatkowych składników, które mogą zaszkodzić ekranowi.
  • Puder dla dzieci – za jego pomocą stworzysz łagodną pastę, która pozwoli ci w delikatny sposób spolerować problematyczne miejsce.

Jak usunąć rysy z ekranu telefonu dotykowego w serwisie?

Jeżeli twoje urządzenie jest kosztowne lub rysa jest głęboka, nie pozostaje nic innego, jak zgłosić się do profesjonalisty. To on będzie najlepiej wiedział, jak usunąć rysy z ekranu telefonu dotykowego. Niestety, w wielu przypadkach zadanie to będzie niemożliwe i otrzymasz jedynie propozycję wymiany wyświetlacza.
Nowy wyświetlacz nie jest tanią sprawą, jednak jeśli bardzo zależy ci na wyglądzie urządzenia, a w dodatku jest ono nowe i nie było tanie, mimo wszystko warto zainwestować w to rozwiązanie. Jeżeli wiesz, że sam nie jesteś w stanie usunąć rysy, a nie chcesz płacić za wymianę, możesz również spróbować pogodzić się z tym drobnym uszkodzeniem lub zaoferować aparat komuś w rodzinie i kupić dla siebie nowy.

Zadbaj o profilaktykę

Żeby nie musieć szukać sposobu na to, jak usunąć rysy z telefonu, zawczasu zadbaj o profilaktykę. Zawsze używaj etui lub przynajmniej specjalnego zabezpieczenia na wyświetlacz, dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych sytuacji, a być może również zniszczenia całego urządzenia. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest gorilla glass, czyli specjalne szkło chroniące przed zarysowaniami.
Zdjęcie: Envato Elements
Natalia Dymarczyk
Natalia Dymarczyk

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym