Data publikacji:

Jaka keratyna do prostowania włosów jest najlepsza?

Keratyna do prostowania włosów zyskuje ogromną popularność. Wszystko za sprawą spektakularnych efektów, jakie daje zabieg keratynowego prostowania włosów przeprowadzony w salonie fryzjerskim. Na szczęście podobny rezultat możemy uzyskać również w domu. Jaka keratyna do prostowania włosów jest najlepsza? Wybrać tę w sprayu czy może płynną? Podpowiadamy, który produkt sprawdzi się najlepiej.

keratyna do prostowania włosów

Czym jest keratyna do włosów?

Zanim odpowiemy na pytanie, jaka keratyna do prostowania włosów jest najlepsza, warto zastanowić się, czym właściwie jest keratyna. To nic innego, jak podstawowe białko włókienkowe, budujące naszą skórę, włosy i paznokcie. Niedobór keratyny skutkuje osłabieniem kondycji włosów oraz paznokci.

Na szczęście wszelkie braki możemy szybko uzupełnić za pomocą kosmetyków czy suplementów. Keratyna do prostowania włosów jest szczególnie polecana, jeśli twoja fryzura jest zniszczona przez:

  • częste prostowanie lub kręcenie,
  • ekspozycję na promieniowanie ultrafioletowe,
  • suszenie przy pomocy ciepłego powietrza,
  • farbowanie, a zwłaszcza rozjaśnianie.

Wyżej wymienione czynniki sprawiają, że włosy tracą objętość i sprężystość, wyglądają na suche, mają tendencję do puszenia się i elektryzowania. Właśnie wtedy warto zainteresować się keratyną do włosów. Wybrać tę w sprayu czy płynną? Jaka keratyna do prostowania włosów będzie najlepsza? Sprawdźmy to!

Płynna keratyna do włosów

Płynna keratyna do włosów to często wybierany produkt ze względu na łatwość użycia. Można ją bez problemu dodać do ulubionego szamponu czy odżywki do włosów i aplikować wraz z kosmetykiem. Oczywiście płynna keratyna do włosów może być także nakładana na kosmyki bezpośrednio z buteleczki. Należy jednak pamiętać, by przed tym zabiegiem umyć włosy szamponem oczyszczającym i starannie je rozczesać.

Samodzielna aplikacja keratyny do włosów może być kłopotliwa, dlatego dobrym pomysłem będzie poproszenie o pomoc koleżankę, mamę, współlokatorkę lub inną bliską osobę. Po nałożeniu kosmetyku należy wysuszyć włosy z użyciem ciepłego powietrza, które ułatwi keratynie wniknięcie w głąb włosów.

Keratyna w sprayu

Keratyna w sprayu to z kolei doskonały wybór dla osób, które chcą w pełni samodzielnie aplikować kosmetyk. W przeciwieństwie do tej w płynie keratyna w sprayu nie rozlewa się, a jej nałożenie na włosy jest bardzo proste. Zasada co do mycia, rozczesywania i suszenia kosmyków po aplikacji keratyny jest taka sama, jak w przypadku kosmetyku płynnego.

Niestety, dodanie keratyny w sprayu do ulubionych kosmetyków jest nieco bardziej kłopotliwe, jednak kreatywne osoby z pewnością poradzą sobie z tą kwestią.

Efekty działania keratyny do prostowania włosów

Jeśli wiesz już, jaka keratyna do prostowania włosów będzie dla ciebie najlepsza, warto wspomnieć o efektach jej stosowania. Keratyna sprawia, że włosy:

  • są wzmocnione,
  • zwiększają swoją objętość,
  • są wygładzone,
  • zyskują zdrowy połysk,
  • mają zwiększoną odporność na działanie czynników chemicznych i termicznych (suszenie, farbowanie),
  • łatwiej się rozczesują.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, jaka keratyna do prostowania włosów jest najlepsza. Dużo bowiem zależy od indywidualnych preferencji użytkowniczek. Jeśli jednak zależy ci na zdrowym wyglądzie włosów, koniecznie zainwestuj w keratynę.

Wybrać kosmetyk w sprayu czy płynie? Zanim odpowiesz na to pytanie, zastanów się, jak najczęściej będziesz wykorzystywała keratynę. Gdy chcesz aplikować ją bezpośrednio na włosy, postaw na tę w sprayu. Jeśli zaś wolisz dodawać ją do ulubionej odżywki, keratyna w płynie zda egzamin.

Autorka: Olga Sadowska