Data publikacji:

Jaki głośnik JBL wybrać? Przegląd głośników JBL

Głośniki JBL, od kiedy pojawiły się na rynku, zdobyły ogromną ilość zwolenników. Jeśli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy głośnik JBL, świetnie trafiłeś! W niniejszym artykule porównamy parametry najpopularniejszych głośników i sporządzimy ranking głośników JBL, który umożliwi łatwiejsze podjęcie decyzji zakupowej. Sprawdzimy, co oferują najpopularniejsze modele, a wśród nich JBL Flip 5, JBL Stage 2 czy Charge 5. Dowiedz się, jaki głośnik JBL wybrać.
jaki głośnik jbl

Jaki jest najlepszy głośnik JBL? Jaki głośnik JBL wybrać?

Modele tego producenta często zajmują wysokie miejsca w rankingu głośników przenośnych. Jaki jest najlepszy głośnik JBL? To, który głośnik JBL będzie najbardziej odpowiednim wyborem, zależy przede wszystkim od naszych preferencji. Trzeba zwrócić uwagę na poszczególne dane techniczne dotyczące każdego z głośników oraz przyjrzeć się ich podstawowym funkcjom, takim jak wodoodporna obudowa, efekt stereo czy czas działania na jednym ładowaniu. W podjęciu decyzji pomoże Ci nasz subiektywny ranking głośników JBL.

Głośnik JBL – ranking

JBL Partybox 310

JBL Partybox 310 to jeden z droższych głośników marki JBL. Użytkowników zachwyca przede wszystkim wyjątkowo imprezowym designem. Został wyposażony w złącze USB, 2 złącza audio AUX, wejście do mikrofonu oraz gitary. Ma moc 160 W i łączy się z innymi urządzeniami również przy pomocy Bluetooth.
Działa do 12 godzin na jednym ładowaniu i podobnie jak pozostałe propozycje JBL dobrze radzi sobie z wodą oraz pyłem. Ma wbudowane podświetlanie, dużo mocniejsze basy niż inne głośniki i daje możliwość wykorzystania go w profesjonalnej konstrukcji stereo.

JBL Flip 5

Głośnik Flip 5 to sprzęt, który znajdziemy w cenie poniżej 500 złotych. Jest to wodoodporna i wzmacniana propozycja producenta, odporna na upadki z niedużych wysokości. Dysponuje mocą 20 W. Na jednym ładowaniu może działać nawet do 12 godzin. Po tym czasie należy doładować baterię, ale nie jest to nadmiernie uciążliwy proces, ponieważ trwa zaledwie 2,5 godziny.
Głośnik został wyposażony zarówno w moduł Bluetooth, jak i wejście USB, co pozwala łączyć się z innymi urządzeniami na różne sposoby. Przy jego pomocy można prowadzić rozmowy w trybie głośnomówiącym, ponieważ posiada wbudowany mikrofon. Jest kompaktowy, zatem będzie bardzo wygodnym rozwiązaniem, jeśli często podróżujemy.

JBL Xtreme 3

Ma moc 100 W i działa bez potrzeby ładowania do 15 godzin. Ma wejście USB, USB-C i audio AUX. Oczywiście dysponuje modułem Bluetooth i jest odporny na zachlapanie. Można parować go z dwoma smartfonami jednocześnie, co jest jego dużą zaletą.
W zestawie znajduje się do niego dołączony pasek, dzięki czemu głośnik można mieć zawsze ze sobą, nawet podczas wielogodzinnych wędrówek. Ma także funkcję ładowania smartfonów, więc można wykorzystywać go w roli powerbanka. Oferuje też możliwość podłączenia do niego drugiego głośnika.

JBL Boombox 2

O mocy 80 W, z czasem pracy nawet do 24 godzin na jednym ładowaniu, które wynosi jedynie 6,5 godziny. Zachwyca mocnymi basami i możliwością wykorzystania jako powerbank. Jest to prawdopodobnie najmocniejszy głośnik tej marki, posiada złącze USB i dobrze radzi sobie z wodą.
Ma możliwość podłączenia dwóch urządzeń naraz. Konfigurujemy go oraz sterujemy nim za pomocą praktycznej aplikacji na telefon. Jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej oraz moro. Wyjątkowo polecany przez użytkowników.

JBL GO

JBL GO to wyjątkowo mała propozycja, dla osób, które cenią sobie minimalistyczne i kompaktowe rozwiązania, a jednocześnie nie potrzebują maksymalnie wytrzymałej baterii. Głośnik urzeka eleganckim designem, na jednym ładowaniu działa 5 godzin, a żeby ponownie go doładować, potrzebujemy jedynie 2,5 godziny. Jest odporny na kurz i wodę.
Ma moduł Bluetooth, ale można połączyć go z dowolnym urządzeniem również przy pomocy standardowego portu Jack i przejściówki. Występuje aż w kilkunastu wersjach kolorystycznych. Jest prawdopodobnie najtańszym głośniczkiem JBL, który można dostać w cenie około 100 złotych. Obecnie dostępna jest również wersja JBL GO 2 i JBL GO 3. To idealny wybór na prezent dla przyjaciela.

JBL Charge5

JBL Charge5 ma wejścia micro-USB i USB oraz moduł Bluetooth. Można wykorzystywać go również w roli powerbanka. Daje szansę podłączenia do niego dwóch smartfonów jednocześnie. Jego czas pracy wynosi 20 godzin, a ładowanie trwa tylko 4 godziny. Posiada funkcję dodawania drugiego głośnika – JBL PartyBoost. Producent udziela na niego 2-letniej gwarancji. Jest dostępny w kilku różnych wersjach kolorystycznych.

JBL Stage 2

Jakie głośniki do samochodu kupić? JBL Stage 2 to nieco inny typ głośników, niż pozostałe wymienione w niniejszym zestawieniu, jednak właśnie z tego względu nie mogło ich tutaj zabraknąć. JBL Stage 2 to głośniki samochodowe o specjalnej konstrukcji, która powinna odpowiadać większości fabrycznych otworów na głośniki w autach. JBL Stage 2 to najlepszy wybór dla wszystkich, którzy chcą mieć głośniki tej marki również w samochodzie.

JBL Horizon

JBL Horizon wyróżnia się oryginalnym designem, który jest zupełnie inny niż w pozostałych propozycjach wydanych przez markę JBL. Ma moc 10 W, jest przenośny, ale świetnie sprawdzi się jako standardowe wyposażenie mieszkania na półce czy szafce nocnej. Ma bardzo estetyczny wyświetlacz, z którego odczytamy godzinę i datę. To nie tylko głośnik na Bluetooth, ale również radiobudzik.
Może generować dwa niezależne dźwięki budzika dla dwóch osób. Jasność jego wyświetlacza dostosowuje się do otoczenia. Może pełnić funkcję powerbanka. Został wzbogacony o możliwość wysyłania sygnałów świetlnych podczas użytkowania. Dostępny w wersji czarnej i białej. Idealny dla osób, które potrzebują głośnika wyłącznie do domu, a jednocześnie zależy im również na innych funkcjach.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!