Data modyfikacji:

Jakie głośniki do samochodu – poradnik i polecany sprzęt grający

Słuchanie muzyki podczas jazdy samochodem to nieodłączny rytuał każdego kierowcy. Aby wrażenia z odtwarzania dźwięku były jeszcze lepsze, należy przede wszystkim zainwestować w dobre głośniki samochodowe. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Zobacz, jakie głośniki do samochodu wybrać.

Jakie głośniki do samochodu – co warto wiedzieć przed zakupem?

Fabryczny zestaw audio w samochodzie jest dla ciebie niewystarczający? Sporo samochodów nie oferuje zbyt dobrej jakości dźwięku. Wielu kierowców w pierwszej kolejności fabryczne radia samochodowe zastępuje nieco lepszymi. Reczywiście najlepsze radia samochodowe bluetooth polepszą jakość odtwarzanych utworów, ale tak naprawdę bez dobrych głośników ani rusz.

Solidny zestaw całkowicie odmieni twoje wrażenia podczas jazdy. Sam zakup głośników nie jest bardzo dużym wydatkiem. Ceny podstawowych kompletów głośników samochodowych rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych. Górna półka cenowa może sięgać kilku, a nawet kilkunastu tysięcy. Wszystko zależy od twoich indywidualnych potrzeb. Zobacz, jakie są dobre głośniki do samochodu.

 1. Hertz DSK 165
 2. JBL Stage 600C
 3. Alpine SXE-1750S
 4. Pioneer TS-G1310F

Przeczytaj również Ranking najlepszych wideorejestratorów do samochodu

Dobre głośniki do samochodu, czyli jakie parametry głośników samochodowych

Odpowiednio dobrane parametry głośników przełożą się na zdecydowanie lepszy dźwięk. Jakie głośniki samochodowe będą najlepsze?

Jak dobrać głośniki samochodowe – moc głośników

To jeden z najważniejszych parametrów mających wpływ na jakość odtwarzanego dźwięku. Producenci ten parametr podają na dwa sposoby. Najczęściej wysoka moc widoczna na oznaczeniu przez daną markę określa maksymalną wartość, jaką dany model jest w stanie osiągnąć.

Zdecydowanie bardziej miarodajna jest wartość RMS, która określa stałą moc głośnika. W ten sposób dowiesz się, jakie parametry osiągniesz podczas dłuższego słuchania, a nie tylko w danej chwili. Pamiętaj, że głośniki o dużej mocy wymagają zakupu zewnętrznego wzmacniacza. Dzięki temu będziesz mógł uzyskać znakomite rezultaty i zdecydowanie lepszą jakość niż w przypadku samych głośników.

Jaki system głośników wybrać?

Najpopularniejszym systemem głośników na rynku są zestawy dwudrożne. To oznacza, że w jednej obudowie znajduje się wysokotonowy oraz średniotonowy głośnik. Mniej popularne, ale wciąż dostępne, są głośniki trójdrożne. W takim komplecie znajdziesz głośnik wysokotonowy, średniotonowy oraz niskotonowy. Dla uzyskania lepszych rezultatów lepiej zdecydować się na zamontowanie osobno głośnika niskotonowego. W takiej konfiguracji dźwięk będzie zdecydowanie lepszy.

Jakie dobre głośniki do samochodu – pasmo przenoszenia

Jakie głośniki samochodowe kupić? Zakres częstotliwości w przypadku głośników samochodowych powinien być jak najszerszy. Wówczas dźwięk będzie znacznie czystszy. Jednak ta wartość nie zawsze bezpośrednio wpływa na jakość, dlatego może okazać się, że głośniki z nieco gorszym pasmem przenoszenia wciąż będą grały znakomicie.

Montaż głośników i ich rozmieszczenie – jak to zrobić?

Tak naprawdę montaż głośników samochodowych to indywidualna kwestia. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Zazwyczaj kierowcy w otworach fabrycznych montują głośniki wysokotonowe i średniotonowe. Niskotonowe modele powinno się umieszczać w tylnej części samochodu. Możesz również bez problemu umieścić taki głośnik w dolnej części drzwi. Taka konfiguracja zazwyczaj przekłada się na bardzo dobry dźwięk.

Jeśli chcesz uzyskać jeszcze lepszy efekt, to dobrym posunięciem jest wygłuszenie drzwi. Do tego stosuje się specjalne maty wygłuszające, które w połaczeniu z dobrymi głośnikami samochodowymi zapewnią doskonały dźwięk. Montaż możesz bez problemu wykonać samodzielnie. Zajmuje to trochę czasu, jednak nie powinieneś mieć z tym większych problemów. W razie potrzeby skorzystaj z pomocy profesjonalistów, którzy zajmują się wygłuszaniem drzwi, a także montażem systemów audio.

Jakie głośniki do samochodu wybrać – polecane głośniki do samochodu

szukasz dobrych głośników do samochodu i nie wiesz, jaki model wybrać? Sprawdź przygotowane przez nas propozycje popularnych głośników samochodowych.

1. Hertz DSK 165 – znakomity stosunek jakości do ceny

To jedne z lepszych głośników w atrakcyjnej cenie, jakie znajdziesz na Ceneo.pl. Model firmy Hertz zbiera bardzo dobre opinie głównie za świetne parametry. System dwudrożny dysponuje mocą 80 W. Szczytowa wartość mocy wynosi aż 160 W.

Głośnik wysokotonowy dysponuje neodymowym magnesem, natomiast niskotonowy magnesem ferrytowym. Dobre pasmo przenoszenia zapewnia czysty dźwięk bez zakłóceń. Zastanawasz się, jakie głośniki samochodowe wybrać? Na pewno warto rozważyć tę propozycję.

Dane techniczne:

 • moc: 80 W (szczytowa 160 W)
 • min. pasmo: 50 Hz
 • częstotliwość maksymalna: 21 Hz
 • skuteczność: 93 dB
 • rozmiar: 165 mm

2. JBL Stage 600C – solidne głośniki samochodowe

Marka JBL wszystkim miłośnikom dobrych dźwięków jest doskonale znana. Nowy model dysponuje mocą RMS na poziomie 50 W. Szczytowa wartość dla tego modelu wynosi 150 W. Membrana stożkowa woofera została stworzona przez formowanie wtryskowe. Dzięki temu niskie tony są głębokie i bardziej wyraziste.

Tweeter w JBL Stage 600 C dysponuje doskonałą wydajnością i niskim poziomem zakłóceń. Ze względu na uniwersalne wymiary głośniki można bez kłopotu zamontować zamiast fabrycznych, w tym samym miejscu. Na pewno docenisz lepszą jakość dźwięku, jaką oferuje produkt JBL.

Dane techniczne:

 • moc: 50 W/150 W
 • pasmo przenoszenia: 50 Hz – 20 kHz
 • wymiary: 165 mm

3. Alpine SXE-1750S – uniwersalne głośniki do samochodu

Zastąpienie standardowego systemu audio tymi głośnikami to recepta na doskonałe brzmienia. Membrana wykonana z masy celulozowej sprawia, że jakość jest znacznie lepsza.

Ten model charakteryzuje się głębokim dźwiękiem, który jest pozbawiony szumów. Głośniki wypadają znakomicie również pod względem jakości wykonania. Jeżeli się zastanawiasz nad tym, jakie głośniki samochodowe posłużą przez dłuższy czas, propozycja Alpine jest warta twojej uwagi.

Dane techniczne:

 • moc: 280 W
 • min. pasmo: 60 Hz
 • częstotliwość: 20 Hz
 • skuteczność: 90 dB
 • wymiary: 165 mm

4. Pioneer TS-G1310F – budżetowe głośniki samochodowe

Szukasz tanich i dobrych głośników samochodowych? W takim razie propozycja marki Pioneer będzie znakomita. Moc wejściowa wynosząca 35 W świetnie sprawdzi się w mniejszych samochodach.

Podwójny głośnik stożkowy charakteryzuje się dobrym brzmieniem w średnich zakresach częstotliwości. Cała konstrukcja jest kompaktowa, dlatego samodzielny montaż nie będzie stanowił większego problemu.

Dane techniczne:

 • moc: 35 W
 • skuteczność: 89 dB
 • wymiary: 165 mm