Data publikacji:

Jaki laser do depilacji w domu wybrać?

Niemal każda kobieta marzy o pięknej i gładkiej skórze. Na co dzień sięgamy więc po golarki, jednorazowe maszynki, kremy do depilacji lub woski, ale czy jesteśmy zadowolone z efektów? Jeśli używamy maszynek, musimy korzystać z nich co najmniej kilka razy w tygodniu. Kremy często wywołują podrażnienia, a stosowanie wosku przysparza sporo cierpienia.

Profesjonalne zabiegi w salonach kosmetycznych są z kolei tak drogie, że nie każda kobieta może sobie na nie pozwolić. Kompromisowe rozwiązanie przynoszą więc nowoczesne urządzenia, dzięki którym zadbamy o gładką skórę w zaciszu własnej łazienki! Cieszą się one coraz większą popularnością – w poniższym artykule omawiamy ich zalety oraz podpowiadamy, jaki laser do depilacji w domu wybrać! Zapraszamy do lektury!
depilacja laserem

Lasery do depilacji w domu – jak działają?

Jaki laser do depilacji w domu sprawdzi się najlepiej? Nim przedstawimy najpopularniejsze modele, przyjrzyjmy się schematowi działania tych urządzeń. Tego typu lasery charakteryzuje technologia IPL. Polega ona na wykorzystaniu intensywnego światła impulsywnego. Urządzenie przystawione do skóry emituje więc wiązkę światła, która przedostaje się w głąb skóry i wchodzi w interakcję z mieszkami włosowymi, a one właśnie po pewnym czasie zaczynają wypadać. W praktyce oznacza to więc, że lasery do depilacji w domu nie działają powierzchownie, lecz osłabiają cebulki, co przekłada się na efekt długotrwale gładkiej skóry.

Laser do depilacji w domu a efekty

Jaki laser do depilacji w domu wybrać? Wszystkie kobiety chciałyby wejść w posiadanie egzemplarza, który zapewni im natychmiastowe i długotrwałe efekty. Trzeba pamiętać jednak, że usuwanie niechcianego owłosienia z wykorzystaniem technologii IPL to proces, a więc zmiany nie dostrzeżemy od razu.

Korzystanie z lasera do depilacji w domu musi wiązać się z odrobiną cierpliwości. Warto rozpocząć tę kurację wczesną wiosną, jeśli chcemy, by nasza skóra prezentowała się nieskazitelnie w bikini. Cykl zabiegów trwa około dwóch miesięcy – w trakcie tego czasu trzeba co kilkanaście dni powtarzać depilację, by usunąć wszystkie niechciane włoski.

Bardzo konkretne wytyczne znajdują się w instrukcji użytkowania, która dołączana jest do każdego urządzenia. Należy jej bezwzględnie przestrzegać i stosować się do zawartych w niej uwag. Jedno jest pewne – jeśli wykażemy się odrobiną cierpliwości, to nasza skóra pozostanie gładka na długo. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że efekty zależą od indywidualnych uwarunkowań użytkowniczek (i użytkowników) korzystających z laserów do depilacji w domu. Wpływ na długotrwałość zabiegów mają między innymi czynniki takie jak:
 • długość i grubość włosków;
 • ich gęstość;
 • kolor skóry.

Jak stosować lasery do depilacji w domu? Wskazówki

Powyżej już pisaliśmy, jak ważne jest zapoznanie się z instrukcją dołączoną do opakowań poszczególnych laserów. Jeśli zastanawiasz się jednak, czy korzystanie z urządzeń tego typu nie jest zbyt skomplikowane, to uspakajamy – większość modeli ma bardzo prosty, intuicyjny charakter.

Lasery do depilacji w domu stosujemy na suchą skórę, uprzednio ogoloną maszynką. Każdy model posiada specjalne „okienko”, które przykładamy do skóry (musi bardzo dobrze do niej przylegać) i wypuszczamy wiązkę światła. Tak postępujemy z każdym milimetrem ciała – zarówno na łydkach, pod pachami czy w okolicach intymnych. Wiele pań zastanawia się też, czy korzystanie z lasera do depilacji w domu boli? To bardzo indywidualna kwestia – niektóre kobiety nic nie poczują, inne z kolei mogą odczuć bardzo delikatne szczypanie lub mrowienie. Na pewno jednak taki zabieg jest dużo przyjemniejszy od usuwania włosków woskiem!

Czy każdy może stosować lasery do depilacji w domu?

Lasery do depilacji w domu są bez wątpienia bardzo wygodne w użyciu. Nie każdy jednak powinien z nich korzystać. Technologia IPL dla zdrowych osób jest oczywiście bardzo bezpieczna i nie powoduje żadnych niepokojących reakcji. Istnieje jednak grupa schorzeń (i stanów), kiedy to intensywne światło impulsywne zaczyna być niebezpieczne. Lasery do depilacji w domu nie są wskazane do stosowania:
 • kobietom w ciąży;
 • osobom, u których występuje mały kontrast pomiędzy kolorem włosów i skóry;
 • pacjentom onkologicznym;
 • osobom cierpiącym na zakrzepicę i inne choroby układu krążenia;
 • w trakcie kuracji retinoidami i lekami światłoczułymi.
Wątpliwości związane z korzystaniem laserów do depilacji w domu warto omówić oczywiście ze swoim rodzinnym lekarzem.

Jak wybrać laser do depilacji w domu? Porady

Lasery do depilacji w domu cieszą się ogromną popularnością. Podczas poszukiwań modelu idealnego warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Czym się kierować w trakcie zakupu urządzenia? Oto nasze wskazówki!
 1. Wybierz ergonomiczny laser z wymiennymi nakładami, które dedykowane są różnym partiom ciała.
 2. Sprawdź, w jaki sposób ładowane jest urządzenie. Jeśli jest zasilane z sieci, oceń długość kabla.
 3. Kieruj się renomą marki.
 4. Zobacz, czy laser do depilacji w domu ma różne moce działania i tryby pracy dostosowane do konkretnych miejsc na skórze.
 5. Oceń jakość wykonania produktu i przeanalizuj dodatkowe elementy dołączone do opakowania – osłony itd.
 6. Wybierz urządzenie atrakcyjne cenowo. Lasery nie należą do tanich zakupów, dobry model zostanie jednak z nami na lata! 
 7. Sprawdź w internecie opinie innych użytkowników – nie kupuj urządzenia w ciemno!

Lasery do depilacji w domu – polecane urządzenia

Oto przykłady polecanych laserów do depilacji w domu, które cieszą się największą popularnością!
 1. Philips Lumea BRI958/00, BRI955/00 lub SC1994/00/ z zestawem wymiennych nakładek.
 2. Braun IPL5124 o poręcznym kształcie.
 3. Philips Lumea Advanced SC1997/00 z eleganckim woreczkiem do przechowywania.
 4. Braun IPL PL5137 z dodatkowymi nakładami i praktycznym etui.
 5. Concept Perfect Skin IL3000 w stosunkowo przystępnej cenie.
Autorka: Anna Mlonka