Data modyfikacji:

Jaki mop do drewnianej podłogi?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki mop wybrać do drewnianej podłogi, a jaki będzie najlepszy do płytek w łazience. Nurtującym pytaniem jest również to, czy warto zainwestować w mop parowy. W sklepach znajdziemy wiele różnych rodzajów mopów, dlatego też warto zastanowić się nad tym, który będzie najlepszym rozwiązaniem. Można zdecydować się na model z wymiennymi końcówkami, który jest znacznie tańszy, ale być może lepszym rozwiązaniem okaże się ten droższy, który skutecznie i szybko usunie zabrudzenia, a dodatkowo posłuży nam przez wiele długich lat. Warto więc dokładnie przemyśleć swoją decyzję, aby wybrać odpowiednie mopy do mycia podłóg i czyszczenia zabrudzeń na powierzchni paneli podłogowych.
mop do drewnianej podłogi

Jakie są rodzaje mopów do podłogi?

W obecnych czasach producenci oferują nam wiele różnych rodzajów mopów do mycia podłogi. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji musimy dokładnie rozeznać się w dostępnych modelach, aby wybrać sprzęt z wieloma zaletami.

Dostępne mopy to nie tylko końcówka złożona z białych czy bawełnianych sznurków, tak jak to było kiedyś. Obecnie mamy wiele nowoczesnych modeli, które z pewnością warto będzie przetestować. Najczęściej spotykane mopy w sklepach to:
 • sznurkowe,
 • paskowe,
 • płaskie,
 • z wyciskarką,
 • ze spryskiwaczem,
 • okrągłe obrotowe,
 • parowe.

Czy warto zdecydować się na innowacyjny mop parowy?

Mopy parowe do podłogi drewnianej to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Zamiast standardowych, ręcznych akcesoriów czyszczących, zamontowane są tu elektryczne sprzęty na parę. Nie można więc takiego modelu wrzucić do jednego worka ze zwykłymi sprzętami.

W jaki sposób działają mopy parowe? W przypadku takiego mopa nie musimy go zanudzać w wodzie z dodatkiem detergentów. To urządzenie emituje parę wodną, która bardzo dobrze radzi sobie z różnego rodzaju zabrudzeniami na podłodze, takimi jak zaschnięte plamy czy nawet tłuszcze.

Warto również wspomnieć o tym, że gorąca para dodatkowo eliminuje bakterie, więc zapewnia nie tylko czystą powierzchnię, ale dodatkowo również higieniczną. Nie trzeba także w tym przypadku martwić się o nadmiar wody, ponieważ mopy parowe pozostawiają drewnianą podłogę suchą.

Innowacyjne mopy parowe do podłogi drewnianej można nabyć z różnymi nakładkami, które dobieramy w zależności od rodzaju czyszczonej powierzchni. Możemy wykorzystać ściereczki z mikrofibry do mycia podłogi, specjalne nakładki do czyszczenia blatów i tapicerek, mycia okien i szorowania szczelin albo plastikowy skrobak. Urządzenia te są również bardzo proste w obsłudze i nie wymagają stosowania żadnych dodatkowych detergentów.
Największe zalety mopów parowych do podłóg drewnianych to:
 • skuteczne usuwanie wszelkich zabrudzeń dzięki gorącej parze wodnej,
 • antybakteryjne działanie wysokiej temperatury,
 • brak potrzeby wyciskania mopa z nadmiaru wody,
 • sucha podłoga po myciu,
 • różne nakładki do czyszczenia wielu powierzchni,
 • dość spora powierzchnia czyszcząca ułatwiająca szybsze sprzątanie.

Na który mop najlepiej postawić?

Mając małą powierzchnię do wyczyszczenia, można zdecydować się na standardowe mopy sznurkowe, paskowe lub płaskie. Jednak jeśli interesuje nas coś znacznie lepszego, dzięki czemu skutecznie i szybko pozbędziemy się wszelkich zabrudzonych powierzchni, to idealnym rozwiązaniem okazuje się mop parowy.

W ten sposób znacznie szybciej poradzimy sobie z większymi zabrudzonymi powierzchniami i nie będziemy musieli inwestować pieniędzy w dodatkowe detergenty. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów mopów i jeżeli nie wiemy, na który się zdecydować, to warto poradzić się sprzedawcy oferującego takie produkty, który z pewnością pomoże wybrać konkretny mop do odpowiedniej powierzchni.
Autor: Dominik Jankowski