Data modyfikacji:

Jaki telewizor 70 cali wybrać?

Przez ostatnie lata przeciętne rozmiary ekranów telewizorów stale rosły. Dziś panele o wielkości ponad 60 cali nie są już zarezerwowane jedynie dla najbogatszych miłośników kina domowego. Kiedy warto postawić na 70-calowy telewizor i dlaczego warto go wybrać? W artykule podpowiadamy, jaki telewizor 70 cali wybrać. Zobacz także ranking polecanych telewizorów 70 cali.
telewizor

Dla kogo telewizor 70 cali?

Duże panele telewizyjne, których wielkość przekracza 60 cali, jeszcze względnie niedawno były premiowymi urządzeniami, za które trzeba było zapłacić ponad 6-8 tysięcy złotych. Dziś sytuacja jest zgoła inna i różnica w cenie pomiędzy modelem 55, 65 czy 75 cali jest już minimalna. Wiele osób zastanawia się więc, jak telewizor 70 cali wybrać. Po urządzenia tej wielkość sięgają zazwyczaj właściciele dużych salonów oraz domów, w których jest wystarczająco dużo miejsca na zawieszenie lub ustawienie telewizora.

Uśrednione wymiary telewizora 70 cali, bez uwzględnienia grubości ramki obudowy oraz jej podstawy, wynoszą odpowiednio 155 cm szerokości oraz 87 cm wysokości. Optymalna odległość widza od tego typu ekranu wynosi od 2,7 m do 4,4 m. Z powodu tych rozmiarów kupno telewizora tego typu do małego pokoju lub mieszkania jest niewskazane, bowiem nie tylko przytłoczy on całe pomieszczenie, ale utrudni też skupienie się na obrazie. Jeżeli jednak dysponujemy odpowiednią ilością miejsca, telewizor 70 cali będzie świetną podstawą solidnego systemu kina domowego.

Czego oczekiwać po telewizorze 70 cali?

Telewizory 70 cali pod względem parametrów zajmują dość specyficzną pozycję pomiędzy modelami ze średniej półki a flagowymi telewizorami największych producentów. Średnia cena telewizorów 70 cali waha się w granicach około 3200-5000 złotych. W tej cenie otrzymujemy urządzenia, które bez wyjątku pracują w 4K i posiadają wszystkie najważniejsze udogodnienia oraz funkcje pozwalające na komunikowanie się z innym sprzętem (Wi-Fi, Bluetooth itd.).

Telewizory tego typu mają też na pokładzie szybkie procesory, oferują zróżnicowane filtry obrazu oraz wydajne opcje jego skalowania do wyższych rozdzielczości. Poza tym oferują one pełną gamę opcji Smart TV, które zapewniane są przez system operacyjny Android TV, Tizen (telewizory firmy Samsung) lub WebOS (telewizory firmy LG).

Telewizory 70 cali wyposażone są w wydajne matryce ekranu, często oparte o nowoczesne technologie typu QLED lub NanoCell, które poprawiają odwzorowanie kolorów, jasność oraz kontrast. Wśród obecnie dostępnych modeli praktycznie w ogóle nie znajdziemy jednak poszukiwanych wyświetlaczy OLED.

Telewizor 70 cali – ranking polecanych modeli

Philips 70PUS8535
Telewizor 70 cali od firmy Philips, w cenie ponad 4500 złotych. Producent wyposażył go w matrycę LED, pracującą w 50 Hz, która wyświetla obraz w rozdzielczości 4K. Sprzęt wspiera standardy Dolby Vision oraz Dolby Atmos, a także technologię HDR10+. O poprawne działanie modelu dba system operacyjny Android TV. Do zalet Philips 70PUS8535 można zaliczyć design, srebrna ramka ekranu oraz wyprofilowana nóżka nadają telewizorowi bardzo elegancki wygląd . Na wyposażeniu znalazł się też obowiązkowy system tylnego podświetlenia obudowy Ambilight, z którego znane są telewizory Philipsa.

Philips 70PUS8506
Wysokiej jakości telewizor 70 cali od Philipsa, który jest w dużym stopniu zbliżony do 70PUS8535. Od poprzednika różni go jednak smukły design obudowy i praktycznie niewidoczna ramka obudowy, a także większa liczba funkcji polepszających jakość obrazu, która wspierana jest przez szybki procesor Philips P5. Telewizor współpracuje ze standardami HDR10+ oraz Dolby Vision. Za pomocą opcji DTS Play-Fi możemy błyskawicznie podłączyć do urządzenia dowolny bezprzewodowy głośniki w domu.

Samsung UE70AU7172
Telewizor 70 cali firmy Samsung , w cenie poniżej 3500 złotych. Koreański producent wyposażył model w bardzo jasny ekran pracujący w 4K, który wspiera podstawowe standardy HDR. O krystaliczną ostrość oraz żywe kolory obrazu dba kilkurdzeniowy procesor, który przy zastosowaniu specjalny algorytmów podbija również materiały do rozdzielczości zbliżonej do 4K. Warto wspomnieć tu też o systemie Q-Symphony, który harmonijnie synchronizuje wbudowane głośniki telewizora z soundbarem. Telewizor napędza system Tizen pozwalający na korzystanie z tysięcy aplikacji oraz bezprzewodowe łączenie się sprzętu z urządzeniami mobilnymi i komputerami.

LG 70UN71003LA
Jedyny na liście telewizor z panelem OLED, który nie tylko gwarantuje wysoką jakość kolorów oraz kontrastu obrazu, ale także mniejsze zużycie prąd i znacznie smuklejszą obudowę urządzenia. Technologia Dolby Vision IQ dostosowuje ustawienia obrazu w oparciu o gatunek treści i otoczenie, w jakim się znajdujemy. W tym samym czasie Dolby Atmos zapewnia wielowymiarowy dźwięk przestrzenny, który najlepiej sprawdzi się w połączeniu z zestawem kina domowego lub głośnikami Bluetooth. Procesor w czasie rzeczywistym skaluje do 4K i wygładza ruch wyświetlanego obrazu. Poza specjalnym trybem filmowym, telewizor LG posiada ekran z czasem reakcji 1 ms, który jest idealny dla szybkich gier akcji.

Sony Bravia KD-55X85J
Telewizor 70 cali marki LG. Model napędza dobrze oceniany i lubiany system operacyjny WebOS, który obsługujemy przy pomocy pilota z sensorem ruchu, dzięki czemu możemy korzystać z niego jak ze wskaźnika ekranowego. Urządzenie posiada liczne tryby działania, które przeznaczone są dla fanów filmów, transmisji sportowych lub gier. Matryca telewizora pracuje w rozdzielczości 4K i korzysta z systemu Active HDR, polepszającego kontrast i jasność obrazu.

TCL 70P615
Korzystający z systemu Android 70-calowy telewizor marki TCL, który charakteryzuje się minimalistycznym designem obudowy. TCL P615 oferuje wyświetlanie treści w rozdzielczości 4K w połączeniu z technologią HDR. O wysoki kontrast dba też funkcja Micro Dimming. Analizuje ona obraz w około stu oddzielnych strefach, aby dostosować jego jasność. System operacyjny pozwala na korzystanie z wbudowanej aplikacji Google Home oraz sterowanego głosowo asystenta.
Zdjęcie: Envato Elements