Data publikacji:

Telewizor 43 cale do 1500 zł

Budżetowe rozwiązania często kojarzą się z bezwartościowymi sprzętami i równie kiepsko zainwestowanymi pieniędzmi. Tymczasem rynek wciąż się zmienia i choć kiedyś kupienie dobrego telewizora o przekątnej 43 cali do 1500 zł graniczyło z cudem, dzisiaj jest jak najbardziej możliwe. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie najbardziej interesujących propozycji. Pod uwagę wzięliśmy funkcjonalność, jakość obrazu i inne parametry, tak aby wybór telewizora do 1500 zł był znacznie łatwiejszy.
telewizor

Jaki telewizor 43 cale do 1500 zł wybrać?

Dobry telewizor do 1500 zł – czy to możliwe? Okazuje się, że jak najbardziej! Kino domowe na najwyższym poziomie powoli przestaje być już jedynie przywilejem osób z zasobnym portfelem. Rynek się zmienia, a to, co kiedyś było uważane za luksus, dzisiaj coraz częściej jest już standardem. W przedziale cenowym do 1500 zł znajdziemy telewizory Smart TV z jakością obrazu na poziomie 4K, rewelacyjnym kontrastem, a nawet technologią odtwarzania dźwięku niczym z sali kinowej. Maksymalnie realistyczny obraz z wyostrzonymi detalami i głęboką czernią, w której dostrzeżemy każdy filmowy niuans? Z niżej przedstawionymi telewizorami seans przed telewizorem stanie się rozrywką na najwyższym poziomie.

Philips 43PFS5505

Jeżeli potrzebujesz solidnego, ale jednocześnie prostego telewizora, bez zbędnych opcji i dodatków, jest to propozycja dla ciebie. Sprzęt oferuje obraz Full HD, a siła jasności, kontrastu i naturalności kolorów jest tutaj na naprawdę wysokim poziomie. Technologia Philips Pixel Plus HD zapewnia wyraźne wyostrzenie barw, co sprawia, że czerń jest odpowiednio głęboka, a biel krystalicznie czysta. Telewizor zaskakuje także dobrą częstotliwością odświeżania obrazu na poziomie 60 Hz, co zapewnia płynny przebieg seansu, bez efektu smużenia. Przedstawiony model Philips nie posiada opcji z zakresu Smart TV, jest to jednak solidna propozycja dla tych, którzy szukają prostoty i jakości w jednym. Sprzęt dostaniemy już w cenie od 1300 zł.

TCL 43P615

Marka TCL udowadnia, że znalezienie dobrego telewizora 43 cali w cenie do 1500 zł to jak najbardziej realne zadanie. Sprzęt zapewnia doskonałe jak na tę półkę cenową odwzorowywanie barw, co zresztą jest cechą charakterystyczną wielu tańszych modeli tej firmy. Największymi zaletami urządzenia jest wysoki współczynnik kontrastu i rewelacyjna, głęboka czerń, a telewizor pod tym względem potrafi przewyższyć nawet kilkukrotnie droższe modele. W efekcie dostajemy kino domowe o najwyższej jakości obrazu 4K UHD, które potrafi wyeksponować najmniejszy detal. Telewizor TCL obsługuje wiele formatów plików wideo i zapewnia funkcję Smart TV, która daje dostęp do takich platform jak np. Netflix, Amazon Prime czy Disney+. Sprzęt dostaniemy już od 1350 zł, co tworzy rewelacyjny stosunek jakości do ceny.

Andrino AN43U01

Jest to kolejna propozycja telewizora Smart TV w rozsądnej cenie. Urządzenie pozwala na wydawanie poleceń za pomocą głosu, a komendami możemy obsługiwać przeglądarkę internetową, zmienić kanał, a także wyłączyć telewizor. Rozdzielczość 4K UHD przewyższa standard Full HD, zapewniając cztery razy więcej pikseli, a tym samym oferując niesamowitą ostrość obrazu. Częstotliwość odświeżania na poziomie 60 Hz i mnogość różnorodnych portów to również mocne strony tego telewizora. Sprzęt kupimy już w cenie 1400 zł i nie będą to stracone pieniądze.

Toshiba 43UL2163DG

Kolejny telewizor Smart TV w rozsądnej cenie. Model Toshiba prezentuje jakość 4K UHD, a z pomocą systemu Dolby Vision HDR obraz jest jeszcze bardziej klarowny i ostry w detalach. Łączność z formatem HDR i HDR10 wzmacnia kontrast, a na ekranie zobaczymy detale nawet w bardzo ciemnych scenach. Technologia TRU Resolution wyraźnie podnosi rozdzielczość materiałów wizualnych, tak by w pełni wykorzystać możliwości telewizora 4K.

Omawiany telewizor Toshiba wyróżnia także zaawansowana technologia dźwięku Dolby Atmos, która znana była do tej pory głównie z sal kinowych. To nowoczesne rozwiązanie w niezwykle inteligentny sposób oddaje dynamikę i przestrzenność dźwięku, dzięki czemu seans nabiera nowej jakości. Wszystko to sprawia, że opisywany model Toshiba jest sprzętem jakościowo znacznie przewyższającym półkę cenową, na której się znalazł. Telewizor kupimy już od 1400 zł.

Kiano Elegance TV 43

Wśród propozycji dobrych telewizorów do 1500 zł nie mogło zabraknąć tego konkretnego modelu marki Kiano. Ma on bowiem wszystko, czego możemy wymagać w obrębie omawianej półki cenowej. Technologia 4K ponownie została tutaj wzbogacona formatem HDR, dzięki czemu każdy szczegół na ekranie jest odpowiednio wyostrzony. Kontrast na poziomie 4000:1 wydobywa z kolorów niezwykłą głębię, a detale możemy dostrzec nawet w bardzo ciemnych scenach. O jakość wyświetlanych barw dba również technologia DLED (Direct LED), dzięki której otrzymujemy bardzo równomiernie rozłożone nasycenie kolorów. Intuicyjny system Smart TV jest swoistą wisienką na torcie, która sprawia, że omawiany model Kiano jest naprawdę godny polecenia.

Thomson 43UG6400

Budżetową, ale wartą uwagi propozycję stworzyła również marka Thomson. Jakość obrazu 4K wzbogacona została tutaj o technologię Mega Contrast, która zapewnia bardzo satysfakcjonującą głębię kolorów. Telewizor Thomson zawiera również funkcję 4K Resolution Upscaler, która w inteligentny sposób pozwala na skalowanie obrazu w standardowej rozdzielczości do Ultra HD. Dzięki temu nawet znacznie gorsze jakościowo materiały wizualne zyskują nowy wymiar. Urządzenie potrafi również zoptymalizować obraz i dźwięk w taki sposób, aby były jak najbardziej dostosowane do gier wideo. Różnorodność funkcji i rewelacyjna jakość sprawiają, że model Thomson to kolejny tani Smart TV godny polecenia.

Xiaomi Mi LED TV 4S 43"

Jest to opcja lekko przekraczająca 1500 zł, ale zdecydowanie warto dołożyć, zwłaszcza jeśli zamierzamy często korzystać z funkcji Smart TV. Wyposażony w 64-bitowy, czterordzeniowy procesor MTK oraz 8 GB pamięci flash, telewizor zapewni niezwykle sprawne jak na tę półkę cenową działanie pakietu. Tak jak w przypadku powyższych modeli, obraz jest na wysokim poziomie 4K UHD z piękną, realistyczną głębią barw. Zdecydowanie warto.

Jaki telewizor 50 cali do 1500 zł wybrać?

Jak widzimy, znalezienie przyzwoitego telewizora 43 cali do 1500 zł wcale nie jest takie trudne. Powyższe modele udowadniają, że niższa półka cenowa wcale nie wyklucza dobrej jakości sprzętu. Znacznie bardziej wymagającym zadaniem jest wskazanie wartościowego telewizora 50 cali w tej kategorii pieniężnej. Na pewno wartą uwagi propozycją jest model Manta 50LUN120D, który zapewnia obraz na poziomie 4K i częstotliwość odświeżania 50 Hz. Nie jest to oczywiście Smart TV – funkcji tej na próżno szukać w telewizorach 50 cali do 1500 zł. Model Manta to prosty, ale solidny telewizor, który oferuje rozrywkę seansu na wysokim poziomie.
Zdjęcie: twenty20photos/Envato Elements
Autor: Karolina Grad