Data modyfikacji:

Jaki telewizor 40 cali wybrać?

Telewizory o niewielkiej przekątnej ekranu są idealnym rozwiązaniem dla małych mieszkań lub osób, którym zależy na tanim acz funkcjonalnym panelu telewizyjnym. Radzimy, jaki telewizor 40 cali wybrać.
telewizor

Jaki telewizor kupić? Wiele osób szukających mniejszego telewizora zastanawia się, jaki telewizor 40 cali wybrać. Poniżej znajdziesz listę najpopularniejszych polecanych modeli tego typu, a także podstawowe informacje na temat tego, czego można spodziewać się po urządzeniach tej klasy.

Dla kogo telewizor 40 cali?

Po telewizory 40 cali sięgają osoby poszukujące drugiego telewizora, który postawią w pokoju gościnnym lub na działce. Są one również dobrym rozwiązaniem dla właścicieli małych mieszkań, którzy nie mogą sobie pozwolić na ustawienie lub zawieszenie najpopularniejszych obecnie modeli o przekątnych od 50 do 60 cali.

Wymiary ekranu telewizora 40 cali przeciętnie wynoszą około 90 centymetrów szerokości oraz 54 centymetry wysokości. Musimy przy tym jednak wziąć pod uwagę grubość ramki urządzenia, a także jego podstawę. Dobrym wyborem będzie także nieco większy model z rankingu telewizorów 43 cale.

Czego oczekiwać po telewizorze 40 cali?

Ponieważ większość czołowych producentów telewizorów skupia się obecnie na urządzeniach z większymi przekątnymi ekranu, znajdujące się w ofercie sklepów nowe modele telewizorów 40 cali sprzedawane są często z logo mniej znanych marek. W tej klasie sprzętu nie dostaniemy więc paneli Samsunga lub LG, ale mogą to być telewizory Sharpa lub Panasonica.

Jeżeli chodzi o możliwości techniczne telewizorów 40 cali, niestety odbiegać będą często od rynkowych standardów (zarówno jeżeli chodzi o parametry obrazu, jak i dostępne funkcje). Większość paneli pracuje bowiem wyłącznie w rozdzielczości 1080p lub mniejszej i tylko pojedyncze modele wspierają 4K oraz podstawowe wersje standardu HDR (HDR10 oraz HDR10+). Niektóre urządzenia tej wielkości posiadają tylko podstawowe opcje Smart TV (takie jak modele firmy Manta), nie pozwalając łączyć się internetem oraz korzystać z serwisów streamingowych.

Zaletą telewizorów 40 cali jest jednak niska cena. Najtańsze modele kupimy już za mniej niż 1000 złotych. Jeśli zależny nam na 4K oraz systemie Android TV, niezbędne okaże się jednak dopłacenie kilkuset złotych.

Telewizor 40 cali – ranking polecanych modeli

Sharp 40BL5EA
Telewizor 4K 40 cali od firmy Sharp z systemem operacyjnym Android TV w wersji 9.0, który pozwala na korzystanie z tysięcy aplikacji, w tym tych, które pozwalają na uruchomienie najpopularniejszych serwisów VoD. Telewizor posiada moduł Wi-Fi oraz Bluetooth. Producent wyposażył go również w system dźwiękowy Harman/Kardon, który oparty jest na wbudowanych głośnikach stereo oraz subwooferze.

Panasonic TX-40JX800
Telewizor 40 cali z Wi-Fi, który wyposażony jest w system Android TV, a także ekran obsługujący obraz w rozdzielczości 4K. Zaletą urządzenia jest bardzo jasny wyświetlacz LED HDR Bright Panel Plus, który idealnie sprawdza się w pomieszczeniach z dużą ilością naturalnego światła. Urządzenie może bez problemu wyświetlać obraz pochodzący wprost z telefonu komórkowego i łączyć się bezprzewodowo z innym sprzętem mobilnym.

Thomson 40FE5606
Tani telewizor 40 cali, za który zapłacimy nieco ponad 1100 złotych. Urządzenie pracuje w rozdzielczości Full HD, a jego ekran wyposażony jest w funkcje wyostrzające obraz oraz podwyższające intensywność kolorów. Sprzęt pozbawiony jest jednak funkcji Smart TV oraz modułu komunikacji bezprzewodowej.

TCL 40S615
Atrakcyjny cenowo Smart TV 40 cali, który pracuje w rozdzielczości Full HD. Do jego zalet należy możliwość komunikacji bezprzewodowej za pośrednictwem sieci Wi-Fi oraz Bluetooth, a także pełna gama funkcji Smart TV zapewnionych przez system Android.

Hitachi 40HE4200
Telewizor 40 cali od japońskiej firmy Hitachi. Model pracuje w rozdzielczość Full HD i wyposażony jest w pełny pakiet funkcji Smart TV, które wspierane są przez system Android. Do zalet urządzeń należy też komunikacja bezprzewodowa (Wi-Fi i Bluetooth), a także bogaty zestaw opcji pozwalających na konfigurowanie ekranu.

LIN 40LFHD1540
Nieskomplikowany telewizor 40 cali w cenie poniżej 1000 złotych. Model wspiera obraz w maksymalnej rozdzielczości Full HD, ale został pozbawiony funkcji Smart TV oraz możliwości komunikacji bezprzewodowej. Filmy i zdjęcia możemy jednak odtwarzać poprzez port USB. Co ciekawe, ekran współpracuje z odtwarzaczami filmów 3D.

HISENSE 40A5100F
Prosty telewizor 40 cali pozbawiony jakichkolwiek funkcji Smart TV. Ekran wyposażony w funkcje poprawiające reprodukcję kolorów (technologia Natural Color Enhancer) pracuje w maksymalnej rozdzielczości Full HD. Muzykę, wideo oraz zdjęcia możemy odtworzyć na urządzeniu, korzystając z portu USB.

Blaupunkt BA40F4132LEB
Telewizor 40 cali z systemem Android TV oraz ekranem pracującym w rozdzielczości Full HD. Jego wielordzeniowy mikroprocesor poprawia odwzorowanie kolorów obrazu oraz zwiększa jego ostrość. Technologia Chromecast umożliwia bezprzewodowe przesyłanie treści multimedialnych z innych urządzeń, np. telefonów lub tabletów, na telewizor.
Zdjęcie: Envato Elements