Data modyfikacji:

Jaki telewizor bez Smart TV wybrać?

Trudno wyobrazić sobie współczesny dom bez telewizora. Niemal w każdym domu znaleźć można minimum jeden odbiornik. Rynek urządzeń tego typu pełen jest modeli telewizorów, które różnią się od siebie pod wieloma względami. Telewizory mogą mieć różną wielkość, markę, parametry, mogą być z różnych półek cenowych, mają różne wyposażenie, inne funkcje dodatkowe, a także mogą różnić się kształtem, ponieważ część telewizorów, jakie obecnie znaleźć można w sklepach, ma zakrzywioną matrycę.
telewizor bez smart tv
Wiele z modeli telewizorów, które znaleźć można w sklepie ze sprzętem tego typu, jest wyposażonych w nowoczesną funkcję Smart TV. Chociaż wiele osób decyduje się na zakup telewizora z tym udogodnieniem, to prawdą jest, że Smart TV nie jest konieczne. Dla osób, które będą korzystać ze swojego telewizora tylko w podstawowych warunkach, funkcja Smart TV jest zbędna. W takim przypadku warto zdecydować się na zakup telewizora bez Smart TV. Podpowiadamy, jak wybrać telewizor bez opcji Smart TV.

TV bez smart – co to jest funkcja Smart TV?

Smart TV to stosunkowo nowa funkcja, która szybko podbiła świat telewizorów. Znaczna ilość dostępnych w sklepach odbiorników jest wyposażona w Smart TV, jednak z łatwością znaleźć można również takie modele, które pozbawione są tej opcji. Warto wyjaśnić, czym właściwie jest Smart TV, szczególnie dla osób, które nie śledzą na bieżąco nowinek ze świata urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Smart TV to nowoczesna funkcja wykorzystywana w telewizorach. Główny cel jej wykorzystania to ułatwienie dostępu użytkownikowi telewizora do dodatkowych możliwości, które zwiększą funkcjonalność urządzenia. Smart TV daje możliwość połączenia się z siecią Wi-Fi, a to z kolei pozwala na sprawne korzystanie z dodatkowych aplikacji. Funkcja Smart TV będzie działać jedynie wtedy, gdy telewizor zostanie z powodzeniem podłączony do sieci internetowej.

W przypadku braku takiego połączenia, wszystkie opcje Smart TV są niedostępne, a sama technologia jest wówczas zbędna. Dla osób, które nie chcą łączyć swojego telewizora, a tym samym nie planują korzystać z możliwości funkcji Smart TV, proponowane są telewizory bez Smart TV oraz bez Wi-Fi.
 
Przeczytaj również: Smart TV – Black Friday. Jakie urządzenie ze Smart TV na Black Friday wybrać?

Czy Smart TV jest konieczne?

Korzystanie z funkcji Smart TV jest dobrowolne i zależy wyłącznie od preferencji oraz upodobań użytkownika telewizora. Osoby, które nie planują korzystać z możliwości oferowanych przez tę technologię, mogą zdecydować się na któryś z modeli proponowanych w bogatej ofercie telewizorów bez Smart TV i bez Wi-Fi. Takie odbiorniki również będą działać w pełni sprawnie i mogą dostarczyć dużą dawkę rozrywki.

Wbrew powszechnym obawom, oferta telewizorów dostępnych obecnie na rynku jest bogata w modele bez Smart TV. Takie telewizory to atrakcyjne egzemplarze, które świetnie się sprawdzą u osób, które cenią sobie prostotę i minimalizm funkcji. Istotną cechą telewizorów, które nie posiadają Smart TV, jest ich cena. Często takie telewizory są znacznie tańsze od tych oznaczonych jako modele ze Smart TV.

Osoby, które nie planują korzystać z tej funkcji, mogą zdecydować się na któryś z popularnych modeli. Taki wybór nie tylko ogranicza korzystanie z kłopotliwego interfejsu, który mimowolnie narzuca korzystanie ze Smart TV, ale także pozwala zaoszczędzić, ponieważ telewizory bez Smart TV są o wiele tańsze.

Zobacz także, jak sprawdzić, czy telewizor ma DVB-T2

Telewizory bez Smart TV – najpopularniejsze modele

Wbrew pozorom, półka z telewizorami niewyposażonymi w funkcję Smart TV pełna jest atrakcyjnych modeli o satysfakcjonujących parametrach. Najpopularniejsze telewizory bez Smart TV to:

Samsung UE32T4002

To model telewizora z nowoczesnym, płaskim ekranem, który działa dzięki wykorzystaniu funkcji LED. Takie rozwiązanie gwarantuje szeroki kąt widzenia oraz doskonałe kolory, szczególnie kontrast takich barw jak czerń i biel. Technologia Picture Quality Index 200 sprawia, że wyświetlany na ekranie telewizora obraz jest idealnie wyostrzony, a prezentowane kolory wyglądają naturalnie. Telewizor odtwarza obraz w wysokiej jakości HD dzięki procesorowi Hyper Real, a system Digital Clean View gwarantuje doskonałą jakość obrazu oraz wysoką rozdzielczość.

Blaupunkt BN32H1132EEB

To model telewizora, którego przekątna wynosi 32 cale. Telewizor jest przystosowany do odbierania i wyświetlania obrazu w jakości HD oraz spełnia kryteria organizacji EICTA. Dzięki trzem portom HDMI oraz jednemu złączu USB, telewizor powala na odtwarzanie zdjęć, filmów i muzyki. Aby skorzystać z tej funkcji, wystarczy podłączyć telefon, pendrive lub dysk do któregoś z dostępnych portów. Ten model telewizora jest przystosowany do odbioru wszystkich audycji naziemnej telewizji cyfrowej, która jest dostępna w standardzie HD.

Sharp 24BB0

Ten niewielki odbiornik, którego ekran osiąga 24 cale, jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą korzystać z dużego urządzenia. Taki telewizor zmieści się niemal w każdej przestrzeni, dlatego mogą po niego sięgnąć te osoby, które dysponują tylko niewielką przestrzenią na odbiornik.

Ten model telewizora wyposażony jest w dwa porty HDMI, co pozwala na łatwe podłączenie dekodera satelitarnego, a także innych urządzeń: konsoli do gier, odtwarzacza Blu-Ray lub wielu innych sprzętów posiadających takie złącze. Telewizor, oprócz portów HDMI, posiada także port USB, który pozwala na słuchanie muzyki oraz oglądanie filmów i zdjęć na większym ekranie telewizora.

Philips 43PFS5525

Telewizor zapewnia dobrą jakość obrazu oraz wyraźny dźwięk. Ten model określony jest jako LED HD, co oznacza, że wykorzystano tu technikę ledowego podświetlenia. Ten model świetnie sprawdzi się jako sprzęt do gier, ponieważ opóźnienie sygnału wejściowego określone jest na mniejsze niż 20 ms.

Zdjęcie: Johnstocker/Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!