Data publikacji:

Jaki tester diagnostyczny kupić do 500 zł?

Testery diagnostyczne to niezwykle przydatne urządzenie elektroniczne, które pozwala nam poznać status wielu kluczowych komponentów samochodu bez potrzeby wybierania się do warsztatu i płacenia z podobną usługę. Z testerów można skorzystać jednak wyłącznie co najmniej kilkunastoletnich (czasami starszych) autach posiadających specjalne wejście 16-pin OBDII (ang. OnBoard Diagnosis II). Podpowiadamy jak wybrać to urządzenie i jakie solidne modele znajdziemy w cenie do 500 złotych.
Auto mechanics diagnosing car with computer

Do czego służy tester diagnostyczny?

Tester diagnostyczny komunikuje się z poszczególnymi podzespołami auta i uzyskuje informacje na temat ich aktualnego stanu, w tym ewentualnych usterek lub błędów, które podawane są pod postacią specjalnych kodów, dzięki którym zidentyfikujemy nawet normalnie niezidentyfikowane problemy. Urządzenia nie tylko je rozpoznają, ale mogą je też usunąć dzięki wbudowanemu oprogramowaniu.
Tester jest w stanie sprawdzić między innymi realny przebieg auta, status jego klimatyzacji, poduszek powietrznych, wtryskiwaczy, układów wspomagania kierowcy, zamków w drzwiach. Przy jego pomocy zmienimy też część ustawień i będziemy mogli śledzić działanie niektórych podzespołów w czasie rzeczywistym np. w trakcie jazdy.

Jaki dobry tester diagnostyczny wybrać?

Jaki tester diagnostyczny kupić? Wśród testerów diagnostycznych możemy wymienić urządzenia uniwersalne oraz przeznaczone specyficznie dla konkretnych modeli lub marek aut. Te pierwsze przydadzą się osobom wybierającym się na poszukiwania używanego auta, pozwolą pokrótce sprawdzić jego stan i określić, czy jest on zgodny z zapewnieniami sprzedającego.
Testery drugiego typu przydadzą się właścicielom obsługiwanych przez nie pojazdów, bowiem znacznie skuteczniej będą mogły wyeliminować krytyczne usterki w sterownikach. Poza tym używa się ich również w punktach serwisowych.
Warto podkreślić przy tym, że nie należy mylić ze sobą interfejsów oraz testerów diagnostycznych. Te pierwsze do poprawnego działania muszą być podłączone za pomocą portu USB do komputera, na którym zainstalowane jest dedykowanego lub uniwersalne oprogramowanie. Zaletą tych urządzeń jest możliwość aktualizacji aplikacji, a nawet wprowadzania do niej własnych zmian. W przypadku urządzeń drugiego typu kabel 15-pin jest połączony z jednostką główną wyposażoną we własny układ elektroniczny, przyciski oraz wyświetlacz, dzięki którym kontrolujemy jej pracę.

Tester diagnostyczny do 500 złotych – polecane modele

W cenie do 500 złotych znajdziemy testery wysokiej jakości wyposażone w niezwykle szeroką paletę możliwości diagnostycznych. Ze względu na wszechstronność urządzenia te mogą posłużyć też właścicielom warsztatów.

Yato Tester diagnostyczny YT-72977 – wielofunkcyjny tester o kompaktowych rozmiarach

Tester diagnostyczny OBD2 jest przenośnym i łatwym w obsłudze narzędziem diagnostycznym, które pozwala na sprawdzenie stanu technicznego wszystkich samochodów wyposażonych w system OBD2. Dzięki testerowi jesteśmy w stanie odczytać wiele danych technicznych pojazdu, w tym informacje o usterkach i błędach. Urządzenie jest zasilane bezpośrednio z instalacji zasilającej pojazdu, dzięki czemu jest zawsze gotowe do pracy.
Wyniki diagnostyki są wyświetlane w postaci kontrolek na desce rozdzielczej i/lub komunikatów komputera pojazdu, a także w postaci kodów usterek (DTC - Diagnostic Trouble Code) składających się z pięciu znaków alfanumerycznych. Tester OBD2 jest idealnym narzędziem diagnostycznym do samochodów osobowych i dostawczych, który pozwala na szybkie i dokładne zdiagnozowanie problemu.

Vgate iCar Skaner diagnostyczny OBDII – tester Bluetooth połączony z aplikacją mobilną

Interfejs iCar2 Bluetooth BT + SDPROG PL jest profesjonalnym narzędziem diagnostycznym, które łączy się z samochodami osobowymi wyposażonymi w system OBDII/EOBD za pomocą komunikacji bezprzewodowej Bluetooth. Umożliwia szybką i łatwą diagnostykę bez konieczności przemieszczania się do komputera lub innego urządzenia mobilnego.
Interfejs obsługuje wszystkie marki i modele samochodów, dzięki czemu jest uniwersalnym narzędziem diagnostycznym. System OBDII/EOBD jest wyposażony w szereg funkcji, w tym: odczyt i resetowanie błędów, kontrola zawartości tlenu w spalinach, kontrola przepływu powietrza i innych parametrów silnika. Interfejs umożliwia także monitorowanie i analizowanie danych w czasie rzeczywistym. Jego wytrzymała obudowa i wysoka wydajność sprawiają, że jest to idealne narzędzie dla profesjonalnych mechaników samochodowych.

Konnwei Skaner Diagnostyczny Multicar Kw850 Lxkw850 – uniwersalny tester o dużej liczbie opcji diagnostycznych

Skaner diagnostyczny OBD2 KW850 to uniwersalne narzędzie diagnostyczne, które może być używane do wielu pojazdów. Obsługuje wszystkie 10 trybów testowania OBDII we wszystkich pojazdach zgodnych z OBDII w celu pełnej diagnozy. Posiada unikatowy opatentowany klucz gotowości One-Click I/M, kolorowy ekran LCD TFT oraz monitorowanie napięcia baterii w czasie rzeczywistym.
Sprzęt wspiera 8 różnych języków interfejsu użytkownika, w tym angielski, hiszpański, portugalski, francuski, rosyjski, niemiecki, holenderski, włoski. KW850 jest wyposażony w jasne kolorowe diody LED oraz wbudowany głośnik, co zapewnia wizualny i dźwiękowy sygnał weryfikacji gotowości.
Wykorzystuje także całodobowe monitorowanie stanu baterii podczas diagnostyki, a zintegrowana karta pamięci umożliwia przechowywanie kodów usterek, danych na żywo oraz stopklatki. Skaner OBD2 KW850 to niezawodne narzędzie diagnostyczne o wysokiej wydajności i przystępnej cenie.
Zdjęcie: Envato Elements