Data publikacji:

Jakie słuchawki Sennheiser warto wybrać?

Marka Sennheiser oferuje najróżniejsze produkty jakkolwiek związane z dźwiękiem – od słuchawek, przez soundbary, aż po mikrofony wokalne. Dzisiaj jednak skupimy się na produkcie, jakim są słuchawki Sennheiser – głównie bezprzewodowe, zarówno TWS, jak i nauszne. Nie pominiemy jednak modeli przewodowych, szczególnie tych dedykowanych graczom i osobom pracującym zdalnie. Omówimy wszystkie podstawowe parametry słuchawek takie jak pasmo przenoszenia, czas działania bez konieczności ładowania czy waga. Podpowiemy też, jakie słuchawki Sennheiser warto wybrać na podstawie konkretnych przykładów.
jakie słuchawki Sennheiser

Jakie słuchawki Sennheiser wybrać?

Słuchawki Sennheiser dostępne są w przynajmniej kilku różnych wariantach:
 • gamingowych – które rozpoznamy już na pierwszy rzut oka, przez typowy, gamingowy design. Nawet przy ich bardzo długim noszeniu uszy nie bolą, często mają wbudowane mikrofony i profesjonalną, mocno wyciszającą wyściółkę. Przeważnie posiadają systemy blokowania hałasu z zewnątrz i dobrze nadają się do pracy w systemie Home Office.
 • Bluetooth – czyli najczęściej kupowane słuchawki nauszne Sennheiser, ale również modele znane jako pchełki z pałąkiem na szyję czy TWS. Dostępne w wersjach od najprostszych modeli w cenie 150 złotych, aż po warianty dla najbardziej wymagających użytkowników, kosztujące po kilka tysięcy.
 • do zastosowań profesjonalnych – czyli najczęściej modele studyjne do stosowania w radiu i w telewizji. Mają wbudowane mikrofony, mocne konstrukcje i układy ochrony słuchu. Doskonale tłumią hałas, są przewodowe.
 • Ze względu na największą popularność słuchawek, które z powodzeniem mogą być stosowane w domu czy przez osoby prywatne, dzisiaj omówimy najszerzej słuchawki bezprzewodowe Sennheiser. Nie zapomnimy jednak o słuchawkach gamingowych, które mogą przydać się także podczas pracy np. na infoliniach. Pominiemy natomiast słuchawki telewizyjne i radiowe przeznaczone dla profesjonalistów.

  Słuchawki Sennheiser gamingowe i do Home Office

  Szukasz słuchawek do gier z mikrofonem? A może zależy ci na modelach bezprzewodowych? Zobacz, co oferuje marka Sennheiser.

  HD 400S

  HD 400S to doskonały wybór dla osób, poszukujących uniwersalnych słuchawek. Dobrze poradzą sobie w Home Office. Mają elegancką konstrukcję o matowej powierzchni. Na kablu znajduje się praktyczny sterownik, pozwalający kontrolować muzykę i zmiany utworów.
  Są na tyle kompaktowe, że z powodzeniem można stosować je także poza domem. Kabel przy słuchawkach jest odłączany. Ich pasmo przenoszenia to 18 - 20000 Hz, a przewód ma 1,4 m.

  EPOS I GSP 301

  To przewodowe słuchawki o oryginalnym, masywnym designie dostępne w wersji białej, czarnej i granatowej. Zapewniają zero opóźnień i realistyczny dźwięk podczas rozgrywek. Zastosowane w nich poduszki piankowe zapamiętują kształt naszej głowy.
  Zostały wyposażone w system redukcji szumów z otoczenia. Mają jedne z najlepszych parametrów w cenie do 450 złotych, spośród większości modeli dostępnych na rynku. Ich pasmo przenoszenia wynosi 15 - 26000 Hz, a przewód ma 2,5 metra.

  EPOS I GSP 600

  EPOS I GSP 600, czyli nieco droższa od poprzednika propozycja przewodowa do 800 zł dla bardziej wymagających graczy. Ich wygląd nie pozostawia wątpliwości co do zastosowania tych słuchawek. Mają mikrofon z redukcją szumów, masywną i solidną konstrukcję oraz zapewniają wygodę, nawet jeżeli gramy wiele godzin bez przerwy.
  Są regulowane, umożliwiają szybkie i łatwe wyciszanie mikrofonu (poprzez podniesienie go) oraz zostały wyposażone w piankę z pamięcią kształtu. Ich pasmo przenoszenia wynosi aż 10 - 30000 Hz.

  CX 300S

  To słuchawki przewodowe douszne, które nadają się do Home Office i wyjść na zewnątrz. Są malutkie i mają pilot na kablu, umożliwiający odbieranie połączeń czy sterowanie muzyką. Dostępne w wersji czarnej, czerwonej i białej.
  W zestawie wraz z nimi otrzymujemy gumki w czterech różnych rozmiarach, które pozwalają na dopasowanie rozmiaru słuchawek do swoich uszu. Mają wbudowany mikrofon i wciąż znacznie wyższe pasmo przenoszenia (17–21000 Hz), niż większość słuchawek do takich zastosowań.

  Sennheiser - słuchawki bezprzewodowe

  Pora na najlepsze słuchawki bezprzewodowe od uznanego producenta.

  CX 350BT

  To świetne słuchawki bezprzewodowe z pałąkiem na szyję i sterownikiem. Działają do 10h po naładowaniu ich do pełna. Współpracują z asystentami głosowymi i można z ich pomocą prowadzić rozmowy głosowe.
  Mają systemy zapewniające idealną synchronizację słuchawek z tym, co dzieje się na ekranie telefonu. Idealne w podróż czy do załatwiania sprawunków w ciągu dnia. W zestawie kilka rozmiarów gumeczek na słuchawki, które w razie zgubienia można dokupić przykładowo na stronie producenta.

  IE 100 PRO Wireless

  IE 100 PRO Wireless to podobnie jak poprzedniczki słuchawki połączone ze sobą kablem z pilotem, jednak wciąż bezprzewodowe, łączące się z urządzeniem poprzez Bluetooth. Dostępne w wersji białej, czarnej oraz czerwonej.
  Z prawej strony posiadają pilot, dzięki któremu możemy zmieniać głośność, odbierać połączenia i przewijać utwory. Dzięki zaczepom na uszy świetnie nadają się do uprawiania sportu. W razie potrzeby można podłączyć do nich kabel jack 3,5 mm. W zestawie gumeczki, piankowy adapter, czyścik oraz pokrowiec.

  HD 458BT

  To bezprzewodowe słuchawki nauszne o ładnej, prostej konstrukcji z matowym wykończeniem. Są regulowane, wygodne i gwarantują słuchanie oraz prowadzenie rozmów bez żadnych zakłóceń. Na jednym ładowaniu działają do 30h. Mają opcję szybkiego ładowania.

  Sport True Wireless

  To słuchawki Sennheiser TWS dedykowane osobom wyjątkowo aktywnym. Są zamknięte w wygodnym etui na sznurku, który łatwo przywiązać nawet do szlufki, jeżeli rezygnujemy z torby czy plecaka. Ponadto są kompatybilne z aplikacją i korektorem Smart Control, które umożliwiają dopasowanie do swoich preferencji parametrów dźwiękowych słuchawek.
  Można sterować dopuszczaniem hałasu z zewnątrz i wyciszać kroki, oddech czy szelest ubrań. Słuchawki są odporne na pyły, kurz, pot i wodę dzięki zastosowaniu ochrony IP54. Działają do 27h na jednym ładowaniu. W zestawie dostajemy adaptery do uszu w różnych rozmiarach oraz kilka wariantów zaczepów.

  CX Plus True Wireless

  Bardzo estetyczne słuchawki TWS dostępne w dwóch ponadczasowych kolorach – białym i czarnym. Nie wypadają z uszu, zapewniają ponadprzeciętną czystość dźwięku i dają gwarancję świetnych, głębokich basów.
  Działają do 24h, mają ochronę na poziomie IPX4 oraz adaptacyjną kontrolę hałasu dobiegającego z otoczenia. Tryb Transparent Hearing pozwala zrezygnować z wyciszania świata zewnętrznego i słuchać go równocześnie z muzyką. Współpracują z aplikacją, umożliwiającą dostosowywanie parametrów dźwięku do swoich preferencji.

  Momentum True Wireless 3

  To słuchawki TWS dla najbardziej wymagających użytkowników, dostępne w wersji kolorystycznej białej, czarnej i szarej. Zapewniają dźwięk o ogromnej rozdzielczości, mają system adaptacyjnej redukcji hałasu i tryb transparentności umożliwiający interakcje z otoczeniem zewnętrznym.
  Producent zadbał też o wbudowany mikrofon z wysoką jakością głosu. Ich ochrona plasuje się na poziomie IPX4. Działają przez 7h na ładowaniu akumulatorowym i łącznie 28h z energią z etui. W zestawie otrzymujemy gumki nauszne w czterech rozmiarach.
  Karolina Grad
  Karolina Grad

  Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!