Najlepsze słuchawki z mikrofonem dla graczy

Producenci elektroniki starają się dzisiaj oferować produkty w jak największym stopniu dopasowane do indywidualnych potrzeb wąskich grup użytkowników. Taką grupę stanowią z pewnością gracze, którzy do grania w różnego gatunku gry potrzebują specjalnego sprzętu i akcesoriów, by czerpać jak najwięcej przyjemności z efektów audiowizualnych. O ile obraz w grze zależy w dużej mierze od monitora i karty graficznej komputera, o tyle za odbiór dźwięku odpowiedzialny jest przede wszystkim sprzęt audio. Jeśli chodzi o ten ostatni, do gier najlepiej nadają się specjalne słuchawki dla graczy, które potrafią nie tylko ułatwić rozgrywkę, lecz także zapewnić komfort podczas wielogodzinnego grania.

Jakie powinny być dobre słuchawki do gier?

Słuchawki gamingowe w zasadzie niewiele różnią się od typowych słuchawek służących do słuchania muzyki. Jednak istnieją pewne istotne dla graczy niuanse, które są uwzględnione właśnie w przeznaczonych dla nich słuchawkach. Należą do nich przede wszystkim:

Ergonomiczny kształt i budowa

Fani muzyki nigdy nie spędzają w słuchawkach aż tak wiele czasu co fani gier. Przejście kolejnego etapu gry trwa często kilka godzin i normalne jest, że gracz potrafi siedzieć przy grze przez pół dnia i nocy. To dlatego słuchawki dla gracza są nauszne i mają wyjątkowo ergonomiczną budowę. Oznacza to przede wszystkim miękkie nauszniki otulone wysokogatunkowym materiałem oraz dopasowującą się do kształtu głowy, bardzo lekką konstrukcję. Dzięki temu długie użytkowanie słuchawek nie pozostawia czerwonych uszu lub obolałej głowy.

Wbudowany mikrofon

Słuchawki z mikrofonem (tzw. headset) przydają się przede wszystkim do gier wieloosobowych, w których bardzo ważna jest komunikacja z innymi graczami. W dobrych urządzeniach w trakcie gry mikrofon nie tylko powinien generować minimalną ilość szumów, lecz także nie powinien pobierać dźwięków płynących ze słuchawek. Choć alternatywą dla headsetu są oddzielny mikrofon i słuchawki, to jednak w praktyce kompaktowy sprzęt jest praktyczniejszy, bo bardziej mobilny i dający graczowi więcej swobody.

Przestrzenna jakość dźwięku

Słuchawki dla graczy dają doskonały efekt dźwięku przestrzennego, co jest bardzo ważne w niektórych grach, w których rozpoznanie, skąd płynie dźwięk, decyduje np. o odpowiedniej reakcji na nadchodzące zagrożenie. Oprócz tego dla graczy bardzo cenna jest szczegółowość dźwięku oraz czystość niskich i wysokich tonów.

Doskonała izolacja akustyczna

Udźwiękowienie gier bywa bardzo hałaśliwe, czego najlepszym przykładem są popularne „strzelanki”. Zwykłe słuchawki bardzo często przepuszczają dźwięki na zewnątrz, co w przypadku odgłosu karabinu maszynowego może być źródłem dyskomfortu dla osób przebywających w pobliżu gracza. Natomiast dla osoby grającej uciążliwe mogą być odgłosy płynące z mieszkania, dlatego izolacja akustyczna w słuchawkach do gier powinna dobrze funkcjonować w obie strony.

Dodatkowe udogodnienia

Najlepsze słuchawki do gier mają specjalne systemy poprawiające jakość dźwięku, co jest przydatne dla osób dysponujących komputerem ze słabszą kartą dźwiękową. Niektóre z nich mają wręcz wbudowaną kartę dźwiękową. Przydatne dla gracza mogą być także: długi przewód dający większą swobodę ruchów, pilot do obsługi słuchawek i mikrofonu czy też możliwość odłączenia mikrofonu.

Słuchawki z mikrofonem do gier — przegląd najlepszych modeli


Creative Fatality Gaming HS-800 (cena: około 100 zł)

Są to słuchawki dla graczy typu zamkniętego, które mając wysokiej jakości przetwornik, oferują całkiem dobrej jakości dźwięk i mocne brzmienie basów. Wyposażone są w odłączany mikrofon, który ma funkcję redukcji szumów oraz regulator głośności. Komfort użytkowania słuchawek zapewnia ich lekka konstrukcja, obrotowe łączniki, a także welurowa wyściółka nauszników i łączącego je pałąka oraz 2,5 metrowy przewód.

HyperX Cloud (cena: około 300 zł)

Model ten doskonale sprawdza się zarówno do gier, jak i do słuchania muzyki, ponieważ ma odłączany mikrofon. Konstrukcja słuchawek wykonana jest z solidnego aluminium, przy czym pałąk pokryty jest sztuczną skórą, nauszniki zaś otulone są zapamiętującą kształt głowy pianką. Dostępne są w kolorze białym lub czarnym. Sprzęt zapewnia dźwięk wysokiej jakości Hi-Fi z wyraźnym zaznaczeniem tonów niskich, średnich i wysokich. Zamknięta konstrukcja dobrze izoluje dźwięki z zewnątrz i jednocześnie wzmacnia basy. Te słuchawki do gier mają dość duży wybór dodatkowych akcesoriów, np. wymienne pady, przejściówkę do smartfonów., przedłużający kabel z pilotem do wyciszania mikrofonu i regulacji głośności

Sennheiser PC 320 (cena: około 250 zł)

Niemiecka firma Sennheiser słynie z doskonałej jakości słuchawek i mikrofonów, dlatego żaden jej produkt nie wymaga większej rekomendacji. Prezentowany model to słuchawki z mikrofonem, które są przeznaczone głównie dla graczy używających komputerów PC. Lekka i otwarta konstrukcja tych słuchawek do gier nie dopuszcza do przegrzania i pocenia się głowy, specjalny zaś system CircleFlex automatycznie dopasowuje nauszniki do głowy i uszu użytkownika. Jakość dźwięku stereo jest bardzo chwalona zarówno przez graczy, jak i melomanów, podobnie jak umieszczenie regulacji dźwięku przy muszli, a nie na kablu oraz długi, bo aż 3-metrowy kabel. Czuły mikrofon ma skuteczny układ redukcji szumów oraz automatyczny wyłącznik po zmianie jego pozycji do góry.

Qpad QH-90 (cena: około 330 zł)

Są to słuchawki dla graczy z odpinanym mikrofonem, które odznaczają się wyjątkowo ergonomicznym kształtem i wysoką jakością wykonania. Konstrukcję tych słuchawek z mikrofonem wykonano z solidnego aluminium, a pałąk i ruchome muszle pokryto miękką skórą. Zamknięty typ słuchawek doskonale tłumi dźwięki z zewnątrz i potęguje czystość oraz przestrzenność dźwięku płynącego z gry, które zapewnia standard Hi-Fi oraz membrany o średnicy 53mm. Atutem urządzenia jest także czuły mikrofon, który dobrze radzi sobie z szumami.

Razer Kraken 7.1 Chroma Gaming (cena: około 400 zł)

Sprzęt wyposażono w technologię dźwięku przestrzennego 7.1. oraz oprogramowanie konfiguracyjne Razer Synapse 2.0, które łącznie zapewniają graczowi niesamowite efekty przestrzenne 360-stopni. Dodatkowo te typowe słuchawki do gier mają 40-milimetrowe neodymowe magnesy przetworników, dzięki którym można delektować się doskonałej jakości dźwiękiem: czystymi tonami wysokimi oraz głębokim basem. Równie czysty i pozbawiony szumów dźwięk generuje mikrofon cyfrowy, który w tym wypadku nie jest odpinany, lecz chowany w lewym nauszniku. Konstrukcja tych słuchawek z mikrofonem jest bardzo ergonomiczna i wykończona z dbałością o wygodę użytkownika, jednak przy dłuższym noszeniu odczuwa się jej masywność. Atrakcją jest system Chroma, który pozwala na personalizowane podświetlenie słuchawek.

Sharkoon Shark Zone H40 (cena: około 200 zł)

Są to dość masywne słuchawki z mikrofonem przeznaczone dla graczy. Zostały wyposażone w 50-milimetrowe przetworniki, dzięki którym basy są wystarczająco głębokie, a wysokie tony czyste. Duże nauszniki pokryte są miękką skórą ekologiczną, dzięki czemu nie podrażniają uszu, a przy tym zapewniają bardzo dobrą izolację akustyczną. Regulowany pałąk oraz mikrofon, poręczny pilot do regulacji głośności i włączania mikrofonu, a także długi, 2,5-metrowy kabel to kolejne atuty tego niedrogiego urządzenia. Uwagę zwraca także futurystyczny design z podświetlanym logo Sharkoon Shark Zone, który idealnie pasuje do słuchawek dla graczy.

Podobne artykuły

wzmacniacz wifi

Wzmacniacz sygnału wi-fi. Jaki "przedłużacz" lub repetytor na polepszenie bezprzewodowego internetu?

2020-12-02
Dziś trudno już wyobrazić sobie życie bez sieci wi-fi. Obecnie pokrywają one swoim zasięgiem prawie każdy budynek i ulicę, zarówno w dużych metropoliach, jak i niewielkich wsiach oraz miasteczkach. Pozwalają one na szybki dostęp do internetu z poziomu wielu różnych urządzeń elektronicznych w domu lub firmie. Co jednak zrobić, gdy z różnych przyczyn ich sygnał podlega ciągłym zakłóceniom lub jest niespodziewanie zbyt słaby. Rozwiązaniem tego problemu jest zakup tzw. wzmacniacza wi-fi.
Microsoft Surface Laptop Go

Jaki laptop do home office? Szukamy niezawodnego sprzętu z dobrą kamerą

2020-12-01
Praca zdalna w 2020 roku stała się codziennością wielu osób. Do komfortowego wykonywania zadań konieczny jest dobry laptop, który poradzi sobie z wymagającymi programami, a także umożliwi bezproblemową komunikację. Poszukując niezawodnego sprzętu do pracy w domu, postanowiliśmy przetestować komputer przenośny Microsoft Surface Laptop Go. Sprawdź, jak sobie poradził podczas pracy zdalnej!
Drukarki z tanim tuszem. Ranking najlepszych

Drukarki z tanim tuszem. Ranking najlepszych

2020-12-01
Drukujecie dużo i ciągle musicie wymieniać tusze? Podpowiadamy wam, jak nie stracić przy tym zbyt dużo pieniędzy.Kupno nowej drukarki tak naprawdę nie stanowi w...
laptopy black friday

Jakie laptopy wybrać w Black Friday?

2020-11-27
Wielkimi krokami zbliżają się ogromne wyprzedaże, na których na pewno pojawią się laptopy. Black Friday przypadające na 27 listopada rozpocznie zakupowe szaleństwo. Sprawdź, na jakie komputery przenośne warto polować tego dnia!