Data modyfikacji:

Jakie żarówki H7 wybrać?

Dobre żarówki H7 mają bardzo duży wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Ich wyboru zatem nie można lekceważyć. Jakie żarówki H7 warto zamontować w swoim samochodzie? Nasz ranking żarówek H7 pomoże odpowiedzieć na pytanie, który produkt warto zakupić i zamontować w reflektorach.

jakie żarówki h7

Dlaczego warto kupić dobre żarówki H7 z rankingu?

Żarówki H7 to jedno z najpopularniejszych rodzajów żarówek samochodowych, stosowanych we współczesnych autach. Są produkowane od lat dziewięćdziesiątych. Maja one ogromny wpływ na bezpieczeństwo i widoczność pojazdu. Dzięki nim kierowca samochodu widzi, co znajduje się na drodze przed nim, i sam jest widziany przez innych użytkowników drogi. Obecnie żarówki H7 są najpopularniejszym typem żarówek, stosowanych we współczesnych pojazdach. Warto zatem wiedzieć, jakie żarówki H7 wybrać.

Gdzie stosuje się żarówki H7?

Żarówki H7 to standardowy element eksploatacyjny, stosowany w przednich reflektorach.

  • Żarówki H7 pełnią funkcję świateł drogowych lub świateł mijania.
  • Żarówki H7 są zawsze jednowłóknowe, czyli mogą jednocześnie pełnić tylko jedną funkcję.
  • Na terenie Unii Europejskiej można stosować żarówki H7 o mocy 55 W.
  • Wszystkie stosowane na terenie Unii Europejskiej żarówki powinny mieć odpowiednią homologację.

Jak działają żarówki samochodowe H7?

Żarówki samochodowe H7 to żarówki halogenowe. W bańce szklanej znajduje się mieszanina gazów (argon, azot itd.) oraz pierwiastki z grupy halogenów (np. brom). W żarówce znajduje się żarnik, wykonany z wolframu. Kiedy przepływa przez niego prąd, żarnik zaczyna się świecić (powstaje fala elektromagnetyczna). Mieszanina gazów wewnątrz bańki żarówki zwiększa temperaturę pracy żarnika, dzięki czemu światło emitowane przez żarówkę halogenową jest silniejsze.

Pierwiastki z grupy halogenów zapobiegają ciemnieniu bańki od wewnątrz (przyciągają cząsteczki wolframu z powrotem w kierunku żarnika, dzięki temu nie osiadają one na wewnętrznych ściankach bańki, powodując jej ciemnienie).

Dlaczego warto stosować najlepsze żarówki H7?

Jakie żarówki H7 wybrać? Najlepiej renomowanych marek.

  • Żywotność markowych żarówek jest wyższa niż zwykłych.
  • Mocne żarówki markowe H7 świecą jaśniej.
  • Żarówki markowe spełniają wszystkie normy.

Co wpływa na przyspieszone przepalanie żarówek H7 w samochodzie?

Jeśli w danym aucie żarówki H7 przepalają się bardzo szybko, to znaczy, że:

  • Kierowca stosuje najtańsze żarówki niskiej jakości.
  • W instalacji samochodu dochodzi do przepięć, które powodują przepalanie żarówek.
  • Kierowca wyłącza silnik, nie wyłączając wcześniej oświetlenia.

Jakie będą najlepsze żarówki H7? Ranking

OSRAM COOL BLUE INTENSE H7 XENON LOOK DUO 2SZT

Zestaw żarówek cenionej firmy Osram, które generują promień świetlny o mocy 1500 lumenów. Jasna barwa światła żarówek Cool Blue Intense naśladuje światło, generowane przez reflektory ksenonowe.

PHILIPS H7 WHITE VISION ULTRA 4200k

Zestaw 2 żarówek H7 z rankingu pochodzi od uznanej firmy Philips. To modele o bardzo jasnej barwie generowanego światła 4200k. Żarówki generują strumień światła o mocy 1400 lumenów. Mają zdaniem producenta podwyższoną żywotność.

PHILIPS H7 RACING VISION

Jakie będą mocne żarówki H7? Ten zestaw 2 żarówek zdaniem producenta zapewnia do 150% więcej światła niż standardowe żarówki halogenowe.

OSRAM H7 Night Breaker

Dobre żarówki halogenowe H7, które mają lepszy żarnik i wykorzystują technologię ablacji żarnikowej. Dzięki temu ich zasięg jest dłuższy o max. 40 metrów, światło bielsze o 20%, a żarnik generuje o 130% więcej światła niż w standardowych żarówkach.

PHILIPS H7 VISION

Markowe żarówki halogenowe, które generują strumień świetlny o sile 1500 lumenów. To o 30% więcej niż w standardowych żarówkach halogenowych.

AMIO H7

Jedne z najlepszych żarówek halogenowych H7 o bardzo jasnej barwie światła (pomiędzy 4300 a 5000k), generujących o 40 metrów dłuższą wiązkę niż standardowe żarówki i zapewniających o 130% więcej światła.

TUNGSRAM MEGALIGHT ULTRA H7

Żarówki halogenowe, które dzięki nowoczesnym technologiom zapewniają do 130% więcej światła niż standardowe żarówki halogenowe.

BOSCH GIGALIGHT PLUS H7

Markowe żarówki H7 z rankingu, które generują wydłużoną wiązkę światła i do 120% więcej światła niż standardowe żarówki halogenowe.

BOSMA PLUS 100% H7

Żarówki halogenowe, które generują do 100% więcej światła niż standardowe żarówki halogenowe.

BOSMA PREMIUM PLUS H7

Dobre i mocne żarówki halogenowe, które generują do 120% więcej światła niż standardowe żarówki. Dodatkowo charakteryzują się jasną barwą światła (4300k).

BOSMA BLUE LASER H7

Zastosowane technologie pozwalają na zwiększenie widoczności w trudnych warunkach drogowych.

Zamienniki żarówek halogenowych H7

Na rynku części samochodowych można znaleźć także zamienniki standardowych żarówek halogenowych. Wykonane są one w technologii LED (tak zwane retrofity) oraz w technologii ksenon (żarówki mają dodatkowe małe przetwornice). Są bardzo popularne wśród kierowców.

Gniazda montażowe są takie same, instalacja żarówek H7 w technologii ksenon nie powoduje żadnych problemów dla użytkownika. Inaczej może być w przypadku retrofitów LED. Żarówki też mają duże rozmiary, a często na ich końcach znajdują się elektryczne wentylatory. Może to wymagać przerobienia tylnej części obudowy reflektora.

O czym warto pamiętać? Stosowanie zamienników standardowych żarówek halogenowych, wykonanych w technologii LED i wykonanych w technologii ksenon, jest zabronione przez prawo. Nie wolno ich stosować w Polsce i w żadnym innym kraju UE.

Przetwornice, stosowane w zamiennikach żarówek H7, wykonanych w technologii ksenon, generują prąd, który może zabić człowieka.

Zastosowanie retrofitów LED w miejsce standardowych żarówek halogenowych, w autach premium, powoduje stałe działanie systemu ostrzegającego o przepalonych żarówkach.

W razie pożaru albo wypadku użycie oświetlenia bez homologacji może być powodem nieprzyjemności dla kierowcy.

Autor: Michał Lisiak