Data modyfikacji:

Inteligentny dzbanek filtrujący, czyli testujemy system uzdatniania wody J. SHMIDT 500

Dzbanki filtrujące wodę są dziś popularne i łatwo dostępne. Do ich stosowania zachęca długa lista zalet, wśród których można wymienić oszczędności na butelkowanej wodzie mineralnej, a co za tym idzie – redukcję domowej „produkcji” plastiku. W ostatnim czasie na rynku pojawił się dzbanek zupełnie nowej generacji, pozwalający cieszyć się wodą o jeszcze lepszym składzie i smaku. Sprawdziliśmy, co odróżnia system uzdatniania wody J. SHMIDT 500 od klasycznych dzbanków filtrujących.
inteligentny dzbanek filtrujący

Dzbanek filtrujący wodę: wygoda i ekologia w jednym

Dzbanki do filtrowania wody kranowej dla wielu osób stały się już obowiązkowym wyposażeniem kuchni. I całe szczęście, bo to rozwiązanie sprzyjające nie tylko komfortowi użytkownika, ale przede wszystkim środowisku naturalnemu. Dzięki dzbankowi możesz zrezygnować całkowicie z kupowania butelkowanej wody mineralnej, korzystając z tej, która płynie wprost z twojego kranu – bez obaw o szkodliwy skład.

Ponadto stosowanie przefiltrowanej wody jest bardzo korzystne również wtedy, gdy często korzystasz z czajnika (konwencjonalnego bądź elektrycznego), ponieważ eliminuje ryzyko powstawania kamienia. Przefiltrowana woda nadaje się również do stosowania w żelazkach parowych.

Jak działa zwykły dzbanek filtrujący?

Dzbanki filtrujące wodę składają się z kosza, w którym umieszczony jest wkład filtrujący oraz korpusu, w którym magazynowana jest woda przefiltrowana. Ich stosowanie jest proste – wodę z kranu należy wlać do pierwszego zbiornika. Następnie woda grawitacyjnie przepływa przez filtr węglowy, który zatrzymuje zanieczyszczenia z rur wodociągowych (np. chlor, żelazo czy metale ciężkie). Woda przepływająca do drugiego zbiornika jest czysta, a także cechuje się lepszym zapachem, smakiem i bardzo dobrymi właściwościami.

Niestety, najprostszych dzbanków filtrujących nie można nazwać gadżetami idealnymi. Choć filtry, przez które woda przepływa siłą grawitacji, zatrzymują sporo zanieczyszczeń, wciąż nie są w stanie zapewnić tak wysokiej jakości wody pitnej, jak robią to nowoczesne systemy podzlewozmywakowe, wykorzystujące ciśnienie.

Każdy, kto choć raz miał okazję porównać smak wody przefiltrowanej w dzbanku z wodą pochodzącą ze stacjonarnego systemu filtracji, wie, w czym tkwi różnica: urządzenia podzlewozmywakowe współpracują z filtrami złożonymi z bardzo gęstego kompozytu, pozwalającego na dokładniejsze oczyszczenie wody z kranu, która w rezultacie cechuje się jeszcze lepszym smakiem i składem.

J.SHMIDT 500: pierwszy na świecie inteligentny dzbanek filtrujący

Tych, którzy wciąż nie mogą przekonać się do „kranówki” filtrowanej w zwykłym dzbanku, ucieszy fakt, że firma Aquaphor wprowadziła na rynek innowacyjny produkt, który swoim działaniem może być porównywany do zaawansowanych systemów podzlewozmywakowych.

System uzdatniania wody J.SHMIDT 500 to pierwszy dzbanek filtrujący, który bez najmniejszych wątpliwości mógłby być nazywany „smart-dzbankiem”. Otrzymujemy też wodę o takich właściwościach, jak przy użyciu profesjonalnego filtra kuchennego.

J.SHMIDT 500: działanie

Pierwsze spojrzenie na J.SHMIDT 500 nie przywodzi na myśl zaawansowanych systemów filtrujących. Dzbanek o pojemności 2,8 l wyglądem przypomina swoje tradycyjne odpowiedniki – posiada pokrywę, zbiornik na wodę kranową oraz filtr. Jednak sercem działania J.SHMIDT 500 jest opatentowany system wysokociśnieniowej filtracji, którym steruje bardzo kompaktowy mikroprocesor zainstalowany w panelu sterującym.

Pod procesorem znajduje się trwała mikropompa, która wodę przelaną do zbiornika z kranu dosłownie wtłacza do filtra. W odróżnieniu od zwykłego dzbanka nie przepływa zatem ona grawitacyjnie, a przeciska się przez bardzo gęstą mieszankę filtrującą. Efekt? Najczystsza i najsmaczniejsza woda, jaką może zaoferować mobilny dzbanek filtrujący.

Wysokiej jakości filtr AQUALEN

Technologia kontrolowanego przepływu wody APF (Air Pressure Flow) pozwala na zastosowanie ultrafiltracji, która nie sprawdziłby się w tradycyjnym dzbanku. Filtr wykonany z mieszanki sorpcyjnych materiałów AQUALEN posiada bardzo drobny węgiel aktywny oraz membranę z porami o wielkości zaledwie 0,1 mikrona. To 800 razy mniej niż ludzki włos i znacznie mniej niż cząsteczka bakterii lub pasożytów!

Dzięki takim właściwościom filtr w dzbanku J.SHMIDT 500 pozwala na usuwanie wszelkich zanieczyszczeń z rur wodociągowych, w tym np. chloru, rdzy, żelaza, metali ciężkich, pestycydów, fenoli, resztek leków. Świetnie chroni przed osadzaniem się kamienia, a ponadto zapewnia wysokiej klasy ochronę bakteryjną.
inteligentny dzbanek filtrujący
Kompozyt wykorzystany w filtrze Aqualen zapewnia tak samo dobrą jakość wody jak stacjonarny system podzlewozmywakowy. Jeden wkład wystarcza na przefiltrowanie aż 500 l wody. Nie musisz jednak przejmować się tym, że zapomnisz o jego wymianie – wskaźnik FILTER przypomni ci o tym w odpowiednim czasie.

Prosta obsługa i duża szybkość filtracji

Pomimo że opis dzbanka J.SHMIDT 500 może sugerować urządzenie wymagające spędzenia nad instrukcją obsługi dłuższej chwili, w rzeczywistości jest on równie prosty w użytkowaniu co zwykły dzbanek. Po złożeniu wszystkich elementów w całość wystarczy wlać wodę do zbiornika, zamknąć go, a następnie uruchomić jednym przyciskiem wcześniej naładowany panel sterujący.

Za pośrednictwem pompy woda zacznie przepływać przez filtr samoistnie i co ważne – bardzo szybko, czym J.SHMIDT 500 deklasuje konwencjonalne dzbanki. Pełna filtracja trwa jedynie 4 minuty.
inteligentny dzbanek filtrujący

Jak smakuje woda z J.SHMIDT 500?

Kwestią, która zainteresuje najwięcej osób, jest ostateczny smak wody. Warto postawić sprawę jasno – choć teoretycznie kranówka w większości polskich miast jest zdatna do picia, nikt, kto ceni sobie walory smakowe wody, nie sięgnie po nią w nieprzegotowanej wersji. Najprostsze dzbanki filtrujące, choć znacznie poprawiają jej jakość, często nie są w stanie zniwelować charakterystycznego zapachu i smaku.

J.SHMIDT 500 stanął na wysokości zadania – woda kranowa przefiltrowana w tym dzbanku smakuje naprawdę dobrze! Dodamy, że została porównana z wodą pochodzącą z dzbanka tradycyjnego – różnica jest naprawdę wyraźna. Każdy, kto do tej pory nie był przekonany do stosowania dzbanków filtrujących ze względu na smak wody, powinien dać szansę produktowi firmy Aquaphor.
 

J.SHMIDT 500: czysta woda dla każdego, w każdym miejscu

Połączenie technologii dotychczas wykorzystywanej w stacjonarnych systemach filtrujących wraz z mobilnym dzbankiem pozwala cieszyć się czystą i zdrową wodą w dowolnym miejscu. J.SHMIDT 500 doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak podczas podróży do obcych miejsc, w których jakość wody kranowej jest ci nieznana. To znakomite rozwiązanie na biwaku czy pikniku.

Dzięki wysoce selektywnej membranie filtra woda przefiltrowana w J.SHMIDT 500 jest bezpieczna nawet dla alergików i niemowląt. Pory membrany zatrzymują nawet pyłki roślin, dlatego przegotowywanie wody przed podaniem nie jest już konieczne.

Nowoczesne systemy filtrowania wody to przyszłość. Korzystając z nich w zaciszu własnego domu, nie tylko oszczędzasz, ale pomagasz ratować środowisko. J.SHMIDT 500 to produkt, który spełni oczekiwania osób chcących raz na zawsze pożegnać się z plastikiem, ciesząc się jednocześnie smakiem idealnie czystej i zawsze dostępnej wody.

Autorka: Joanna Stanuch