Data modyfikacji:

Klawiatura mechaniczna do 200 zł: jaką wybrać?

Marzy ci się gamingowa klawiatura mechaniczna, ale masz mocno ograniczony budżet? Nawet za stosunkowo niewielkie pieniądze możesz kupić niezły sprzęt, który sprawdzi się podczas grania. Zobacz, jaka klawiatura mechaniczna do 200 zł jest warta uwagi.

klawiatura mechaniczna do 200 zł

Czym się charakteryzuje klawiatura mechaniczna do 200 zł?

Czym się różnią klawiatura mechaniczna a membranowa? Klawiatury mechaniczne charakteryzują się tym, że korzystają z mechanicznych przełączników, które precyzyjnie rejestrują wciśnięcia konkretnych klawiszy przez użytkownika.

Wyróżnia się kilka rodzajów mechanicznych przełączników, a ich nazewnictwo zależy przede wszystkim od producenta sprzętu. Najczęściej można natrafić na przełączniki Cherry MX, aczkolwiek coraz częściej pojawiają się autorskie Kailh, Romer-G czy Razer Switch.

Różnice pomiędzy przełącznikami polegają przede wszystkim na precyzji oraz szybkości reakcji na wciśnięcie klawisza. Istotnym aspektem jest także kultura pracy urządzenia. Im tańsze przełączniki, tym większe prawdopodobieństwo, że będą wydawały głośniejszy dźwięk podczas klikania.

Klawiatury mechaniczne cenione są przez graczy również za bardzo długą żywotność. W przeciwieństwie do klawiatur membranowych przełączniki w lepszych modelach mogą wytrzymać nawet do siedemdziesięciu milionów kliknięć.

Przeczytaj również: Klawiatura mechaniczna do 100 zł. Jaką wybrać?

Najlepsze klawiatury mechaniczne do 200 zł

Decydując się na tanią klawiaturę mechaniczną musicie liczyć się z tym, że nie będzie posiadała najwyższej klasy przełączników oraz rozbudowanego oprogramowania jak urządzenia high-endowe. Jeśli jednak jesteście graczami, to i tak zdecydowanie lepiej jest kupić klawiaturę mechaniczną do 200 zł, niż męczyć się z kiepskim sprzętem, niedostosowanym do grania. Zobacz, jaka jest dobra klawiatura mechaniczna do 200 zł.

Redragon K558R

Klawiatura mechaniczna Redragon K558R wykorzystuje przełączniki Outemu Blue. Urządzenie ma technologie Anti-Ghosting z pełnym N-Key Rolloverem, co zapobiega blokowaniu klawiatury podczas wciskania kilku klawiszy naraz. Dzięki temu ta klawiatura mechaniczna do 200 zł doskonale nadaje się do gier akcji.

Hama uRage M3chanical

Podobnie jak wcześniej opisywane akcesorium klawiatura uRage M3chanical również opiera się na niebieskich przełącznikach. Klawiatura gamingowa mechaniczna RGB do 200 zł, oprócz wsparcia technologii Anti-Ghosting, umożliwia także konfigurowanie makr oraz ma tryb Night Vision dzięki wbudowanemu podświetleniu RGB. Sprzęt Hamy wspierany jest przez autorskie oprogramowanie.

Ibox Aurora K-3

Klawiatura mechaniczna do 200 zł Aurora K-3 korzysta z brązowych przełączników. Jej ogromnym atutem jest bardzo dobra jakość wykonania – obudowę zrobiono z wytrzymałego aluminium. Dodatkowym plusem klawiatury Iboksa jest dołączona do zestawu podpórka pod nadgarstki.

Trust GXT 865 Asta

Firma Trust, w przeciwieństwie do konkurencji, postawiła na czerwone przełączniki. Cechują się stosunkowo cichą pracą oraz czasem reakcji na poziomie 5 ms. Urządzenie ma tryb gry blokujący przycisk „Windows”, dzięki czemu nie wejdziesz przypadkowo do pulpitu.

SPC Gear GK-530

Klawiatura SPC Gear GK-530 wygląda dosyć skromnie (brak klawiatury numerycznej), ale są to tylko pozory. Dzięki ograniczeniu liczby klawiszy producentowi udało się wykorzystać lepszej jakości przełączniki (Kailh Brown) bez konieczności podwyższania ceny produktu. Ta tania klawiatura mechaniczna do 200 zł ma aż 18 efektów podświetlenia przycisków.