Data publikacji:

Jak wybrać dobry krem do suchych pięt? 

Pielęgnacja stóp nie jest w praktyce aż tak oczywista. Każdy doskonale zna zasady codziennej higieny. Jednak w przypadku stóp konieczna będzie bardziej zaawansowana taktyka. Ukryte w skarpetach stopy mogą wywołać atak paniki wiosną. W ciepłe dni każdy zmienia obuwia na lekkie, czasem widoczne są całe stopy. Zimowe zaniedbania mogą przyjąć fazę krytyczną. Dlatego już teraz sprawdź, jak wybrać dobry krem do suchych pięt! Codzienna troska o wygląd stóp odwdzięczy ci się nie tylko latem! 

krem z mocznikiem

Krem z mocznikiem do pięt: pogromca suchej skóry

Sucha i pękająca skóra pięt to problem nękający wiele osób. Marzysz o gładkich stopach? Dobry krem z mocznikiem do suchych pięt oraz frezarka do pięt pomogą ci uzyskać wymarzony efekt.

Dlaczego skóra stóp pęka?

Skóra na podbiciu stóp jest bardzo specyficzna – charakteryzuje się grubą warstwą rogową, pozbawioną gruczołów łojowych. Nie może więc „samodzielnie” się nawilżać, co prowadzi do jej przesuszenia i szorstkości.

Gdy zapominasz o pielęgnacji, a na domiar złego nosisz źle dobrane obuwie, warstwa rogowa narasta, a po pewnym czasie może nawet pękać.

Popękane pięty – problem (nie tylko) estetyczny

Co roku, wraz z nadejściem wiosny i mody na odkryte obuwie, zauważasz, że twoje stopy zniosły zimę wyjątkowo źle? Nie ma się czemu dziwić – ukryte w grubych skarpetkach i wysokim obuwiu w okresie jesienno-zimowym często bywają pomijane w zabiegach pielęgnacyjnych.

Tymczasem, aby stopy wyglądały pięknie cały rok, wystarczy poświecić im minimalną uwagę i raz dziennie zastosować dobry krem do pięt. Dzięki temu zapomnisz o problemach z suchą, szorstką, a co gorsza – pękającą skórą.

Warto podkreślić, że pękające pięty to nie tylko przyczyna gorszej prezencji twoich stóp. Kłopot ten bywa bolesny i może prowadzić do różnych powikłań, w tym zakażeń. To jeden z powodów, dla których warto zacząć dbać o kondycję skóry stóp.

Dobry krem do suchych pięt. Remedium na suche pięty zamknięte w tubce

Na kondycję stóp ogromny wpływ ma rodzaj noszonego obuwia. Niektórzy podolodzy uważają, że najczęstszą przyczyną schorzeń stóp są tanie buty importowane z Azji. Chodzi tutaj o serie obuwnicze bez jakichkolwiek atestów. Najtańsze materiały wykorzystywane do tego typu butów nie pozwalają stopom oddychać. Stopy się w nich po prostu duszą. Dlatego też korzystnie jest zainwestować w dobre obuwie. Nie zawsze trzeba wydawać pół wypłaty na jedną parę butów. Można kupić obuwie w umiarkowanej cenie i wymienić wkładki na naturalne. Kultowe marki oferują obuwie, które bardzo pozytywnie działa na stopy. Przed zakupem można zawsze sprawdzić właściwości markowego obuwia i wybrać dla siebie najlepsze.

Wielogodzinne chodzenie w butach to w zasadzie konieczność. Nie w każdej firmie dopuszczalne jest komfortowe obuwie sportowe. Po całym dniu pracy wiele osób odczuwa zmęczenie w stopach. Codzienne domowe rytuały pielęgnacyjne dają im zbawienny relaks. Mogą też zapobiegać przesuszaniu się skóry na piętach. W każdej łazience powinien znajdować się krem do suchych pięt. 

Zlekceważenie pierwszych objawów przesuszonej skóry pięt może z czasem doprowadzić nawet do jej pękania. Nieestetyczne rysy i zagłębienia są trudne do usunięcia. Nie znikną z dnia na dzień. Trzeba będzie stosować krem do pięt z mocznikiem 50. Daje on dobre efekty również w przypadku suchej skóry na dłoniach, kolanach i łokciach. Kremy z mocznikiem do pięt biją już rekordy popularności!

Piękne i zdrowe stopy to wizytówka każdego człowieka

Plan prawidłowej pielęgnacji suchych pięt powinien opierać się nie tylko na kremach nawilżających. Przydatny może okazać się krem zmiękczający pięty. Niektóre produkty tego typu zawierają w swoim składzie środki eliminujące przykry zapach stóp. Mogą też wykazywać właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Krem zmiękczający do pięt jest niezbędny dla osób będących pod opieką diabetologów. Niestety cukrzyca potrafi utrudniać uzyskanie szybkich efektów pielęgnacyjnych. Wymagana jest po prostu cierpliwość i systematyczność w nakładaniu kremu na stopy. 

Krem z mocznikiem na pięty przyda się dosłownie każdemu. Dość szybko można uzyskać efekt jak z salonu kosmetycznego. Jedynym wymogiem jest używanie produktu zgodnie z rekomendacjami producenta. Nakładanie kremu na stopy nie jest czynnością, która zajmuje dużo czasu.

Dobrym pomysłem jest zamówienie całej serii kosmetyków do pielęgnacji stóp. Niektóre firmy mają w ofercie profesjonalne linie tego typu produktów. Można z nich korzystać w domowym zaciszu. Problem zaczyna się, gdy dochodzi do zrogowaceń na piętach. W tym przypadku proces przywracania super formy piętom może być dużo dłuższy. Dlatego tak ważna jest pielęgnacja, która ma miejsce każdego dnia. Nie ma możliwości dokonania cudu z dnia na dzień przy zrogowaceniach. Na piękno stóp pracuje się codziennie za pomocą dobrego kremu na zrogowaciałe pięty. 

Przeczytaj także: Preparat na grzybicę paznokci – ranking

Krem na suche pięty – ranking

Sektor kosmetyków do pielęgnacji stóp może zaskakiwać mnogością propozycji. Każdy może eksperymentować z kremami na suche pięty. Wszyscy jednak chcą skorzystać z jak najbardziej skutecznych produktów. Oto nasze rekomendacje: 

Gehwol med Lipidro Creme 

Absolutny nr 1, jeśli chodzi o pielęgnację stóp z problemem przesuszonej skóry. Bardzo silnie nawilża suchą skórę na piętach. Jest to zasługa mocznika. Krem jest skuteczny w zapobieganiu grzybicy stóp. Eliminuje przykry zapach. Dzięki stosowaniu tego produktu każdy zauważy, że zrogowacenia nie mają większych szans na szybki powrót. 

Farmona Podologic Herbal Regenerujący krem do stóp  

Firma ma wieloletnie doświadczenie z kosmetykami do pielęgnacji stóp. Można powiedzieć, że Farmona była pionierem w produkcji polskich kosmetyków tego rodzaju. W skład kremu do pięt wchodzi mocznik (10%), naturalny olejek eteryczny (lawenda), witamina E oraz alantoina. Kosmetyk doskonale nawilża i natłuszcza skórę stóp (bez zostawiania specyficznego filmu). Zapobiega powstawaniu zrogowaceń i pękaniu naskórka. 

Avon Foot Works Regenerujący 3-dniowy krem do stóp 

Dobry krem do suchych pięt sprawdza się w profilaktyce problemów związanych z przesuszaniem się stóp. Produkt potrafi niesamowicie wygładzić skórę. Poza tym od razu usuwa poczucie dyskomfortu związanego z suchą skórą. Wspaniale nawilża. 

Apis Api – Podo 

Polski krem o właściwościach regenerujących i nawilżających. W skład wchodzi mocznik (20%), kwas hialuronowy, olej konopny i jonizowane srebro. Krem jest dedykowany osobom, które borykają się z problemem suchej skóry stóp i zrogowaceniami na piętach. 

Dorota Zgutka
Dorota Zgutka

Uwielbia zakupy internetowe, przez co pisze o nich z czułością. Uprawia krótką formę literacką i komediodramat. Na co dzień jest związana ze Stowarzyszeniem Dom Kultury Niezależnej w Łodzi, gdzie pisze dla kultura.fm.