Data publikacji:

Dobry krem z mocznikiem do suchych pięt

Choć na co dzień zdarza ci się o niej zapominać, skóra stóp wymaga naprawdę wiele uwagi. Ze względu na swoją budowę jest o wiele bardziej narażona na wysuszanie, szorstkość, a nawet pękanie. Dobry krem z mocznikiem do suchych pięt pomoże ci w walce z suchą i pękającą skórą. Zobacz, jaki krem z mocznikiem do pięt wybrać.

krem z mocznikiem

Krem z mocznikiem do pięt: pogromca suchej skóry

Sucha i pękająca skóra pięt to problem nękający wiele osób. Marzysz o gładkich stopach? Dobry krem z mocznikiem do suchych pięt oraz frezarka do pięt pomogą ci uzyskać wymarzony efekt.

  1. Dlaczego skóra stóp pęka?
  2. Popękane pięty – problem (nie tylko) estetyczny
  3. Krem do pięt z mocznikiem – bohater twoich stóp
  4. Jak działa dobry krem z mocznikiem do suchych pięt?
  5. Krem z mocznikiem do pięt – który wybrać?

Dlaczego skóra stóp pęka?

Skóra na podbiciu stóp jest bardzo specyficzna – charakteryzuje się grubą warstwą rogową, pozbawioną gruczołów łojowych. Nie może więc „samodzielnie” się nawilżać, co prowadzi do jej przesuszenia i szorstkości.

Gdy zapominasz o pielęgnacji, a na domiar złego nosisz źle dobrane obuwie, warstwa rogowa narasta, a po pewnym czasie może nawet pękać.

Popękane pięty – problem (nie tylko) estetyczny

Co roku, wraz z nadejściem wiosny i mody na odkryte obuwie, zauważasz, że twoje stopy zniosły zimę wyjątkowo źle? Nie ma się czemu dziwić – ukryte w grubych skarpetkach i wysokim obuwiu w okresie jesienno-zimowym często bywają pomijane w zabiegach pielęgnacyjnych.

Tymczasem, aby stopy wyglądały pięknie cały rok, wystarczy poświecić im minimalną uwagę i raz dziennie zastosować dobry krem do pięt. Dzięki temu zapomnisz o problemach z suchą, szorstką, a co gorsza – pękającą skórą.

Warto podkreślić, że pękające pięty to nie tylko przyczyna gorszej prezencji twoich stóp. Kłopot ten bywa bolesny i może prowadzić do różnych powikłań, w tym zakażeń. To jeden z powodów, dla których warto zacząć dbać o kondycję skóry stóp.

Krem do pięt z mocznikiem – bohater twoich stóp

Na rynku znajdziesz wiele produktów do stóp, jednak na szczególną uwagę zasługuje krem do pękających pięt z mocznikiem.

Mocznik to popularna nazwa diamidu kwasu mlekowego. To naturalny składnik produkowany w ludzkim organizmie – produkt uboczny procesów metabolicznych wydalany z potem i moczem. Dodatkowo jest to składnik NMF, czyli naturalnego czynnika nawilżającego skórę.

Właściwości zmiękczające, złuszczające i nawilżające mocznika zostały potwierdzone przez szereg badań. Niedługo trzeba było czekać, by stał się on składnikiem kosmetyków, w tym przede wszystkim kremów do suchych pięt.

Jak działa dobry krem z mocznikiem do suchych pięt?

Niewiele trzeba, by pozbyć się problemu suchych i pękających stóp. Stosując krem z mocznikiem raz dziennie (najlepiej przed snem), sprawisz, że skóra stanie się bardziej miękka i delikatna. Warstwa rogowa będzie narastać wolniej, a stopy zyskają bardziej atrakcyjny koloryt.

Poza samym kremem warto stosować peelingi do stóp – najlepiej raz w tygodniu. Po wykonaniu złuszczania składniki kremu o wiele sprawniej wnikną w głąb skóry stóp.

Przeczytaj także: Preparat na grzybicę paznokci – ranking

Krem z mocznikiem do pięt – który wybrać?

Zasada jest prosta: im większa zawartość mocznika, tym krem do suchych pięt zadziała lepiej. Mocznik to bezpieczna substancja, która niezwykle rzadko uczula, dlatego nie musisz bać się jej zwiększonej ilości.

Zobacz najlepsze kremy do pękających pięt z mocznikiem, które pozwolą ci się cieszyć pięknymi, gładkimi stopami.

Bielenda Happy End Krem do stóp i pięt z mocznikiem

Borykasz się ze stwardniałym, suchym naskórkiem stóp? Ten krem do suchych i popękanych pięt szybko przyniesie ulgę, a regularnie stosowany sprawi, że twoje stopy staną się bardziej miękkie i gładkie.

EVELINE Extra Soft SOS zmiękczający krem z 15% mocznikiem do stóp na pękające pięty

Krem do suchych pięt zawiera 15% mocznika, dzięki czemu skutecznie zmiękcza i nawilża nawet bardzo zaniedbaną skórę stóp. Produkt wzbogacono o kompleks witamin (A, E, F) oraz wyciągi roślinne.

BIELENDA Ideal Skin Podo Expert zmiękczający krem do stóp 20% mocznika + kwas salicylowy

20% zawartości mocznika pozwala na stosowanie tego kremu do suchych pięt nie tylko w warunkach domowych, ale i w profesjonalnych salonach pedicure. Efekt zmiękczenia i nawilżenia wzmaga dodatek kwasu salicylowego.

Jeśli twoim problemem jest sucha i szorstka skóra stóp, najlepszym rozwiązaniem okaże się stosowanie dobrego kremu z mocznikiem do suchych pięt. Masz swojego faworyta w tej dziedzinie? A może wypróbujesz zaproponowane przez nas produkty?

Autorka: Joanna Stanuch