Data modyfikacji:

Preparat na grzybicę paznokci – ranking

Grzybica paznokci to wstydliwy problem, z którym zmaga się wiele osób. Często idzie w parze z drożdżycą stóp, a nieleczona może prowadzić nawet do utraty paznokcia. Na szczęście istnieje preparat na grzybicę paznokci. Ranking skutecznych preparatów na grzybicę paznokci pomoże ci znaleźć produkt idealny.

preparaty na grzybicę paznokci

Preparat na grzybicę paznokci: ranking polecanych produktów

Szukasz dobrego i skutecznego preparatu na grzybicę paznokci? Sprawdź ranking popularnych produktów z Ceneo.pl.

  1. Scholl Fungal Nail
  2. A&D Pharma Excilor Leczenie Grzybicy Paznokci
  3. Nailner, sztyft na grzybicę paznokci
  4. Amorolak lakier do paznokci leczniczy

Dobry preparat na grzybicę paznokci, czyli jak sobie radzić z grzybicą

Grzybica paznokci to uciążliwe schorzenie wywoływane najczęściej przez grzyby z grupy dermatofitów. Często towarzyszy jej grzybica stóp lub dłoni w zależności od lokalizacji zakażenia. Do objawów choroby należą:

  • przebarwienie paznokcia na żółty, brązowy, czarny lub biały kolor
  • łamliwość i kruchość płytki
  • odkształcenie i pofałdowanie paznokcia
  • odklejanie się i odchodzenie paznokcia
  • nieprzyjemny zapach

Rozwojowi grzybicy paznokci sprzyjają wysoka wilgotność i temperatura. Dlatego często występuje u sportowców – dlatego zwróć uwagę na to, jak wybrać buty do biegania – oraz osób noszących nieprzewiewne, niezbyt czyste buty. Mnożące się dermatofity rozkładają keratynę (białko budujące paznokcie) i wnikają w głąb płytki, niszcząc ją. Choć ze schorzeniem nie jest łatwo sobie poradzić, dobry preparat na grzybicę paznokci z pewnością pomoże ci się wyleczyć.

Grzybica paznokci a grzybica stóp

Grzybica paznokci często bywa mylona z grzybicą stóp. Choć są to różne choroby, tak naprawdę mają wiele wspólnego. Zazwyczaj grzybica paznokcia jest poprzedzona infekcją stóp. Grzyby rozwijają się w wilgotnym i ciepłym środowisku, np. w nieprzewiewnych butach, na basenie czy w szatni. Dlatego jeżeli zastanawiasz się, co zabrać na basen, na Twojej liście koniecznie muszą się znaleźć buty na zmianę. Najpierw atakują stopę – pojawiają się swędzące pęcherzyki wypełnione płynem, skóra się łuszczy i pęka. Następnie zakażenie przechodzi również na płytkę paznokcia. Dlatego ważne jest, aby zacząć wcześnie działać i zastosować skuteczny preparat na grzybicę paznokci w początkowej fazie choroby. Warto również zadbać o przewiewne buty, a także odpowiednią higienę stóp.

Przeczytaj również: Frezarka do pięt – ranking najlepszych produktów

Jaki dobry i skuteczny preparat na grzybicę paznokci i stóp?

Zanim przedstawimy nasz ranking preparatów na grzybicę paznokci, warto wspomnieć również o uniwersalnych lekach na drożdżycę. Pierwszym z nich jest naturalny środek – olejek z drzewa herbacianego. Ma silne właściwości odkażające i przeciwgrzybicze. Jak go stosować? Najlepiej smarować zmienione chorobowo miejsca olejkiem dwa razy dziennie.

Jeśli cierpisz na grzybicę stóp, koniecznie zaopatrz się w odpowiedni preparat, tak aby zakażenie nie rozprzestrzeniło się na płytkę paznokcia. Możesz wybrać np. krem Undofen Max, Lamisilatt czy też Hascofungin.

Preparat na grzybicę paznokci – ranking

Nie wiesz, jaki preparat na grzybicę paznokci bez recepty wybrać? Sprawdź nasz ranking najpopularniejszych produktów!

1. Scholl Fungal Nail – bardzo skuteczny preparat na grzybicę paznokci

Pierwsze miejsce w naszym rankingu, zdobywając miano najlepszego preparatu na grzybicę paznokci, zajmuje Scholl Fungal Nail. Ten popularny specyfik zabija do 99,9% grzybów powodujących zakażenie płytki, a także zapobiega nawrotom choroby. Opakowanie zawiera 5 jednorazowych pilniczków, którymi należy spiłowywać warstwę zainfekowanego paznokcia. Następnie nakłada się płyn, który wnika głęboko w płytkę, hamując rozwój zakażenia u źródła. Preparat zawiera glicerynę, izopropanol, kwas cytrynowy, mocznik i inne składniki, które likwidują grzybicę paznokcia na dobre.

2. A&D Pharma Excilor Leczenie Grzybicy Paznokci – dobry preparat na grzybicę paznokci w płynie i sztyfcie

Drugie miejsce w rankingu najpopularniejszych preparatów na grzybicę paznokci zajmuje Excilor firmy A&D Pharma. Produkt zawiera mleczan etylu, glicerol, biotynę oraz inne składniki, które zmieniają pH wewnątrz płytki, tworząc niekorzystne środowisko dla grzybów. Substancje aktywne dogłębnie penetrują paznokieć i odbudowują go. Preparat dostępny jest w formie płynu oraz wygodnego sztyftu.

3. Nailner, sztyft na grzybicę paznokci – preparat na grzybicę paznokci bez recepty

Nailner to nowoczesny preparat na grzybicę paznokci bez recepty, który ma postać wygodnego w użyciu sztyftu. Używany na białe plamy, żółknięcie, zgrubienia i kruszenie się paznokci. Należy go stosować 2 razy w tygodniu przez 4 tygodnie.

4. Amorolak lakier do paznokci leczniczy – preparat na grzybicę paznokci leczący zakażenie

Amorolak to pierwszy produkt w naszym rankingu najlepszych preparatów na grzybicę paznokci. Lek zawiera amorolfinę – skuteczny środek leczący zakażenia, które obejmują nawet do 80% płytki. Ma postać wygodnego lakieru, którym smaruje się paznokcie 2-3 razy w tygodniu, aż do momentu ustąpienia choroby.

Autorka: Olga Wacholc