Data publikacji:

Preparat na grzybicę paznokci – ranking

Grzybica paznokci to wstydliwy problem, z którym zmaga się wiele osób. Często idzie w parze z drożdżycą stóp, a nieleczona może prowadzić nawet do utraty paznokcia. Na szczęście istnieje wiele skutecznych preparatów na grzybicę paznokci. Jaki wybrać? Sprawdź nasz poradnik i ranking preparatów na grzybicę paznokci.

preparaty na grzybicę paznokci

Preparat na grzybicę paznokci, czyli jak sobie radzić z grzybicą

Grzybica paznokci to uciążliwe schorzenie wywoływane najczęściej przez grzyby z grupy dermatofitów. Często towarzyszy jej grzybica stóp lub dłoni w zależności od lokalizacji zakażenia. Do objawów choroby należą:

  • przebarwienie paznokcia na żółty, brązowy, czarny lub biały kolor
  • łamliwość i kruchość płytki
  • odkształcenie i pofałdowanie paznokcia
  • odklejanie się i odchodzenie paznokcia
  • nieprzyjemny zapach

Rozwojowi grzybicy paznokci sprzyjają wysoka wilgotność i temperatura. Dlatego często występuje u sportowców – dlatego zwróć uwagę na to, jak wybrać buty do biegania – oraz osób noszących nieprzewiewne, niezbyt czyste buty. Mnożące się dermatofity rozkładają keratynę (białko budujące paznokcie) i wnikają w głąb płytki, niszcząc ją. Choć ze schorzeniem nie jest łatwo sobie poradzić, dobry preparat na grzybicę paznokci z pewnością pomoże ci się wyleczyć.

  1. Scholl Fungal Nail
  2. A&D Pharma Excilor Leczenie Grzybicy Paznokci
  3. Nailner, spray przeciw grzybicy paznokci
  4. Amorolak lakier do paznokci leczniczy

Grzybica paznokci a grzybica stóp

Grzybica paznokci często bywa mylona z grzybicą stóp. Choć są to różne choroby, tak naprawdę mają wiele wspólnego. Zazwyczaj grzybica paznokcia jest poprzedzona infekcją stóp. Grzyby rozwijają się w wilgotnym i ciepłym środowisku, np. w nieprzewiewnych butach, na basenie czy w szatni. Dlatego jeżeli zastanawiasz się, co zabrać na basen, na Twojej liście koniecznie muszą się znaleźć buty na zmianę. Najpierw atakują stopę – pojawiają się swędzące pęcherzyki wypełnione płynem, skóra się łuszczy i pęka. Następnie zakażenie przechodzi również na płytkę paznokcia. Dlatego ważne jest, aby zacząć wcześnie działać i zastosować skuteczny preparat na grzybicę paznokci w początkowej fazie choroby. Warto również zadbać o przewiewne buty, a także odpowiednią higienę stóp.

Przeczytaj również: Frezarka do pięt – ranking najlepszych produktów

Jaki dobry i skuteczny preparat na grzybicę paznokci i stóp?

Zanim przedstawimy nasz ranking preparatów na grzybicę paznokci, warto wspomnieć również o uniwersalnych lekach na drożdżycę. Pierwszym z nich jest naturalny środek – olejek z drzewa herbacianego. Ma silne właściwości odkażające i przeciwgrzybicze. Jak go stosować? Najlepiej smarować zmienione chorobowo miejsca olejkiem dwa razy dziennie.

Jeśli cierpisz na grzybicę stóp, koniecznie zaopatrz się w odpowiedni preparat, tak aby zakażenie nie rozprzestrzeniło się na płytkę paznokcia. Możesz wybrać np. krem Undofen Max, Lamisilatt czy też Hascofungin.

Preparat na grzybicę paznokci – ranking

Nie wiesz, jaki preparat na grzybicę paznokci bez recepty wybrać? Sprawdź nasz ranking najpopularniejszych produktów!

4. Amorolak lakier do paznokci leczniczy – preparat na grzybicę paznokci leczący zakażenie

Amorolak to pierwszy produkt w naszym rankingu najlepszych preparatów na grzybicę paznokci. Lek zawiera amorolfinę – skuteczny środek leczący zakażenia, które obejmują nawet do 80% płytki. Ma postać wygodnego lakieru, którym smaruje się paznokcie 2-3 razy w tygodniu, aż do momentu ustąpienia choroby.

3. Nailner, spray przeciw grzybicy paznokci – preparat na grzybicę paznokci bez recepty

Nailner to nowoczesny preparat na grzybicę paznokci bez recepty, który ma postać wygodnego w użyciu sprayu. Zawiera mleczan etylu, glicerynę oraz naturalne kwasy. Należy go stosować 2 razy w tygodniu przez 4 tygodnie.

2. A&D Pharma Excilor Leczenie Grzybicy Paznokci – dobry preparat na grzybicę paznokci w płynie i sztyfcie

Drugie miejsce w rankingu najpopularniejszych preparatów na grzybicę paznokci zajmuje Excilor firmy A&D Pharma. Produkt zawiera mleczan etylu, glicerol, biotynę oraz inne składniki, które zmieniają pH wewnątrz płytki, tworząc niekorzystne środowisko dla grzybów. Substancje aktywne dogłębnie penetrują paznokieć i odbudowują go. Preparat dostępny jest w formie płynu oraz wygodnego sztyftu.

1. Scholl Fungal Nail – bardzo skuteczny preparat na grzybicę paznokci

Pierwsze miejsce w naszym rankingu, zdobywając miano najlepszego preparatu na grzybicę paznokci, zajmuje Scholl Fungal Nail. Ten popularny specyfik zabija do 99,9% grzybów powodujących zakażenie płytki, a także zapobiega nawrotom choroby. Opakowanie zawiera 5 jednorazowych pilniczków, którymi należy spiłowywać warstwę zainfekowanego paznokcia. Następnie nakłada się płyn, który wnika głęboko w płytkę, hamując rozwój zakażenia u źródła. Preparat zawiera glicerynę, izopropanol, kwas cytrynowy, mocznik i inne składniki, które likwidują grzybicę paznokcia na dobre.

Autorka: Olga Wacholc

;