Data publikacji:

Ranking kremów ze śluzu ślimaka

Kremy ze śluzem ślimaka zawładnęły rynkiem kosmetycznym i wciąż zyskują nowych fanów. Nie można się temu dziwić! Stosowanie tych kosmetyków przynosi bowiem zachwycające efekty, dzięki którym skóra zyskuje nie tylko piękny, ale co najważniejsze – zdrowy wygląd. Sceptycy, którzy jeszcze nie wypróbowali pielęgnacji opartej na śluzie ślimaka, obawiają się konsystencji preparatów oraz zastanawiają się, czy ten cenny składnik pozyskiwany jest w sposób bezpieczny i etyczny. W poniższym artykule odpowiadamy więc na te pytania, wyjaśniamy, jak działają te preparaty, oraz prezentujemy popularne kremy ze śluzem ślimaka. Ranking przez nas przygotowany pomoże wybrać najlepsze z nich!
śluz ze ślimaka

Kremy ze śluzu ślimaka – pielęgnacyjny hit znany od wieków

Drogocenne właściwości kremów ze śluzu ślimaka doceniali już starożytni, my jednak współcześnie utożsamiamy je z pielęgnacją opartą na koreańskiej filozofii dbania o cerę. Dopiero od początku lat dwutysięcznych substancja ta może oficjalnie znajdować się formułach kosmetyków. Znajdziemy ją pod angielską nazwą: snail secretion filtrate. Na czym jednak polega fenomen kremów ze śluzem ślimaka? Ranking najchętniej wybieranych preparatów pokazuje, że kobiety (i mężczyźni!) docenili ich wszechstronne działanie. Jak jednak pozyskiwany jest ten składnik?

Pozyskiwanie śluzu ślimaka

Składnik, który znajdziemy w kosmetykach, pochodzi od ślimaków z gatunku Helix aspersa Muller. Są one znacznie większe od winniczków i wydzielają dwa rodzaje śluzu – limozynę oraz kryptozynę. Pierwsza z nich jest bezwartościowa i nie przynosi żadnych efektów pielęgnacyjnych. Ważne jest więc, by od tych mięczaków pozyskać drugi rodzaj substancji. Jak do tego dochodzi? Ślimaki żyją w parkach hodowlanych, spożywają rośliny i są zrelaksowane. Ten ostatni czynnik jest bardzo ważny i może przekonać niezdecydowanych sceptyków. W trakcie pozyskiwania śluzu zwierzętom nie powinna dziać się krzywda, a po zebraniu kryptozyny wracają one do parku i poddawane są regeneracji.

Właściwości kremów ze śluzu ślimaka

Kryptozyna – po pobraniu od mięczaków– jest oczyszczana i poddawana obróbce, dzięki czemu otrzymujemy filtrat ze śluzu ślimaka. Stanowi on bogactwo elastyny, kolagenu, kwasu glikolowego i alantoiny. Znajdziemy w niej również proteiny, oligoelementy czy witaminy (A, C i E). Obok takiego pielęgnacyjnego koktajlu nie można przejść więc obojętnie!
  • Kremy ze śluzu ślimaka wykazują działanie rozjaśniające – świetnie sprawdzą się więc w przypadku cer dotkniętych przebarwieniami, nierównym kolorytem czy pozbawionych blasku.
  • Regenerują uszkodzoną skórę, wykazują właściwości przeciwzmarszczkowe i przynoszą ukojenie skórom trądzikowym, naczyniowym, problematycznym.
  • Działają dogłębnie nawilżająco, zabezpieczają przed przesuszeniem.
  • Zwiększają gęstość skóry, wygładzają, ujędrniają i uelastyczniają – stanowią wsparcie kuracji przeciwstarzeniowych.

Krem ze śluzu ślimaka – jaki wybrać?

Jak wybrać dobry krem ze śluzu ślimaka? Zastanówmy się na początku, jakie potrzeby ma nasza cera. Inne kosmetyki dobierzemy bowiem do skóry trądzikowej, a inne do dojrzałej. Spójrzmy więc holistycznie na skład preparatu! Poniżej przedstawiamy ranking najpopularniejszych kremów, które skradły serca miłośniczek świadomej pielęgnacji, opartej na naturalnych substancjach!

Krem ze śluzu ślimaka. Ranking najlepszych

  1. Naturalny krem ze śluzem ślimaka marki Orientana to prawdziwy hit – nawilża, niweluje przebarwienia i zmniejsza widoczność blizn.
  2. Krem modelujący ze śluzem ślimaka Snailmed przeznaczony do stosowania na dzień i na noc.
  3. Krem odmładzająco-modelujący L’Biotica Eclat wzbogacony kwasem hialuronowym i ekstraktem z kawioru.
  4. Odmładzający krem na noc z filtratem ze śluzu ślimaka Vis Plantis Helix Vital Care.
Autorka: Anna Mlonka