Data publikacji:

Najlepsze lakiery na grzybicę paznokci – ranking

Grzybica paznokci to krępująca dolegliwość, która może spotkać każdego. Jej leczenie polega przede wszystkim na stosowaniu preparatów miejscowych o działaniu grzybobójczym. Na rynku można spotkać żele, maści i kremy, jak również lakiery na grzybicę paznokci. Te ostatnie cieszą się dużą popularnością ze względu na prostotę zastosowania. Jaki lakier na grzybicę wybrać? Sprawdź nasz ranking!

grzybica stóp

Grzybica paznokci – co to takiego?

Jaki będzie najlepszy preparat na grzybicę paznokci? Ranking polecanych środków pomoże ci wybrać odpowiedni produkt. Grzybica paznokci to najczęściej występująca choroba paznokci na świecie. Nazywana również onychomikozą, może dotyczyć nawet 13% populacji.

Grzybicę wywołują dermatofity, pleśnie oraz drożdżaki. To drobnoustroje, które występują na powierzchni skóry każdego człowieka, jednak gdy dojdzie do ich niekontrolowanego rozrostu, mogą powodować problemy zdrowotne, takie jak grzybica paznokci.

Grzybica paznokci – przyczyny

Główną przyczyną grzybicy paznokci jest obniżenie odporności organizmu, co pozwala drobnoustrojom na zwiększenie swojej liczebności. Tendencję do grzybicy zauważa się u osób chorujących na cukrzycę, choroby autoimmunologiczne oraz borykające się z kłopotami hormonalnymi.

Bezpośrednią przyczyną grzybicy paznokci może być również nieprzestrzeganie zasad higieny. Niedokładne lub zbyt rzadkie mycie stóp, ciasne obuwie z nieoddychającego materiału lub wykonywanie pedicure’u brudnym sprzętem mogą przyczyniać się do zakażenia. Pamiętaj, że grzybica paznokci bywa zaraźliwa – możesz nabawić się jej na basenie, w saunie czy na siłowni, jeśli przebywasz w tych miejscach boso.

Jak rozpoznać grzybicę paznokci?

Wczesne objawy grzybicy są trudne do rozpoznania. Choroba jednak rozwija się szybko, dając wkrótce bardzo charakterystyczne symptomy. Zaliczamy do nich:

  • zmianę koloru płytki paznokciowej,
  • kruchość i łamliwość paznokci,
  • zaczerwienienie wokół paznokcia,
  • odklejanie się paznokcia od łożyska.

Jak leczyć grzybicę paznokci?

Co na grzybicę paznokci będzie najlepsze? Leczenie grzybicy paznokci w większości przypadków odbywa się miejscowo, poprzez stosowanie preparatów grzybobójczych. Należą do nich maści, kremy, a także bardzo popularne lakiery na grzybicę paznokci.

Lakier na grzybicę paznokci – działanie

Lakiery na grzybicę paznokci to preparaty płynne, zamknięte w buteleczkach z pędzelkiem. Ich stosowanie jest bardzo proste – środek kilka razy dziennie należy nanieść na płytkę paznokcia zaatakowanego grzybicą. Substancje aktywne zawarte w lakierach antygrzybicznych to przede wszystkim mikonazol, cyklopiroks oraz amorolfina.

Najlepsze lakiery na grzybicę paznokci – ranking

Lakiery na grzybicę paznokci to preparaty łatwe w zastosowaniu i bardzo skuteczne. Które z nich cieszą się najlepszymi opiniami? Sprawdź, które w rankingu Ceneo.pl zajęły miejsce na podium.

Sholl, lakier na grzybicę paznokcia

Preparat w formie lakieru Sholl to produkt wielozadaniowy – nadaje się do leczenia grzybicy paznokci, a także problemu wrastania oraz kurzajek. Do zestawu dołączone są jednorazowe pilniczki, dzięki którym możesz usunąć wierzchnią warstwę zainfekowanego paznokcia.

Nailner, lakier na grzybicę paznokci

Lakier na grzybicę paznokci Nailner zawiera laktozyd askorbylu, kwas mlekowy oraz mleczan etylu – substancje o działaniu przeciwgrzybicznym. Skutecznie zwalcza drobnoustroje odpowiedzialne za grzybicę, rozjaśnia i wygładza płytkę paznokciową.

Oliprox, lakier na grzybicę paznokci

Oliprox to lakier w formie wodnego żelu, dzięki czemu jego aplikacja jest bardzo wygodna. Preparat nie tylko zwalcza grzybicę, ale zapobiega jej nawrotom. Specyficzna konsystencja żelu pozwala na penetrację paznokcia do głębszych warstw i dokładne usunięcie drobnoustrojów.

Grzybica paznokci to kłopotliwa dolegliwość, ale można z nią wygrać. Wypróbuj świetnie oceniane lakiery antygrzybiczne i ciesz się pięknymi, zdrowymi paznokciami!

Autorka: Joanna Stanuch