Data publikacji:

Jaką lalkę dla dziewczynki kupić?

Lalka to najpopularniejsza zabawka dla dziewczynek od wielu lat. W przeszłości lalki przypominały prawdziwe dzieci, następnie nastała era Barbie, a obecnie mamy całą gamę różnego rodzaju lalek. Jaką lalkę wybrać dla swojej córki? Przed wami kilka propozycji.

lalka dla dziewczynki

Popularne lalki dla dziewczynek

Lalka to bardzo ważny element kolekcji zabawek małej dziewczynki. Każda mała kobietka marzy o różnego rodzaju lalka: bobasach, lalkach Barbie, lalkach kukiełkach czy ostatnio popularnych laleczkach L.O.L. Czym te zabawki różnią się od siebie i która przypadnie do gustu najbardziej twojej córce? Poniżej kilka podpowiedzi lalek dla dziewczynek w wieku 5 lat, a także dla młodszych i starszych dzieci.

Lalka Bobas

Lalki bobasy idealnie nadają się dla małych dziewczynek, które marzą o zabawie w dom. Takie lalki przypominają wyglądem prawdziwe niemowlaki, a niektóre z nich są wyposażone w specjalne funkcje, które mają odwzorowywać zachowania dzieci, np. płacz czy robienie siku. Jedną z najpopularniejszych w tej kategorii lalek jest Baby Born, czyli interaktywny bobas.

W zestawie często, oprócz samej lalki, znajdziemy zestaw potrzebnych akcesoriów, czyli butelkę do karmienia lalki, pieluszkę, smoczek, a także ubranka na zmianę. Dodatkowo można do tego typu lalek dokupować również inne elementy wyposażenie, np. nocnik, wózek, nosidełko i ubrania na zmianę.

Zabawka posiada funkcję płaczu, która uruchamia się, sygnalizując potrzeby lalki. Po ich zaspokojeni płacz ustępuje. Baby Born, ze względu na swoje zaawansowanie, polecana jest dzieciom, które będą potrafiły rozpoznać różne potrzeby lalki. Dla młodszych dziewczynek lepiej sprawdzą się standardowe lalki bobasy.

Lalka Llorens

Lalki Llorens występują w dwóch wersjach, jako niemowlaki, które funkcjami przypominają Baby Born, oraz jako kilkulatki, które wyglądają jako 2-3-letnie dziewczynki. Lalki firmy Llorens wykonane są z wysokiej jakości materiałów i również można dokupować do nich wiele gadżetów.

Lalka Barbie

Lalki Barbie to jedne z najlepiej sprzedających się zabawek na świecie. Pierwsza Barbie powstała w 1958 roku. To, co wyróżnia tę zabawkę, to fakt, że w przeciwieństwie do innych lalek jest figurką dorosłej kobiety. Obecnie mamy bardzo duży wybór różnych wersji Barbie, z różnymi kolorami skóry i włosów, a także z wieloma gadżetami.

Osobno można dokupić także specjalny domek dla Barbie, samochód, Kena – czyli męski odpowiednik Barbie, oraz rozmaite ubrania i dodatki. Takie lalki najlepiej sprawdzą się dla starszych dziewczynek, powyżej 6. roku życia.

Laleczka L.O.L.

Laleczki L.O.L. to uwielbiane przez dziewczynki lalki niespodzianki. Zapakowany w kulę zestaw jest tajemnicą, aż do momentu jego otwarcia. W kuli znajduje się 7 elementów: laleczka niespodzianka z ukrytymi funkcjami, akcesoria, ubranko, buciki, czarująca buteleczka wody, plakietki kolekcjonerskie oraz naklejki z sekretnymi informacjami. Dodatkowo kula, w którą zapakowana jest zabawka, może przemienić się w fotel lub domek dla laleczki L.O.L.

Lalka księżniczka Disneya

Figurki przedstawiające księżniczki Disneya to również bardzo popularne lalki, dzięki którym można odgrywać sceny z udziałem ulubionych bohaterek z bajek. Pięknie wykonane zabawki w różnych rozmiarach mogą także być elementem pięknej kolekcji.

Autorka: Oliwia Stradowska