Data publikacji:

Jaką lodówkę z dużą zamrażarką wybrać?

Duża zamrażarka to praktyczne rozwiązanie. Dzięki niej możesz przechowywać żywność przez wiele miesięcy, robiąc zakupy w trakcie promocji i oszczędzając pieniądze. Producenci sprzętu AGD wyszli naprzeciw potrzebom swoich klientów i stworzyli pojemne urządzenia, w których zmieścisz nawet największe zapasy. Jaka lodówka z dużą zamrażarką jest najlepszym wyborem? Sprawdź!
jaką lodówkę z dużą zamrażarką wybrać

Lodówka z dużą zamrażarką, czyli jaka?

Jaką lodówkę kupić, gdy szukamy modelu o dużej pojemności zamrażarki? O jakiej pojemności mowa w przypadku lodówki z dużą zamrażarką? To ta zaczynająca się od około 100 l. W ofertach popularnych marek znajdziesz modele, które pomieszczą znaczenie więcej – nawet ponad 200–300 l!
Najczęściej lodówka z dużą zamrażarką ma ją umieszczoną na dole. Oprócz klasycznego rozwiązania możesz zdecydować się także na:
 • lodówkę french door – sprzęt z chłodziarką z podwójnymi drzwiami oraz zamrażarką w formie wysuwanej szuflady (jeśli chcesz mieć pewność, że zmieścisz w niej swoje zapasy, to dobrym wyborem będzie na przykład lodówka french door z zamrażalnikiem z czterema oddzielnymi szufladami);
 • lodówkę side by side – nowoczesna propozycja, którą podzielono na dwie części: po jednej stronie znajduje się chłodziarka, a po drugiej zamrażarka. Każda z nich ma osobne drzwi. To właśnie takie modele mogą pochwalić się największą pojemnością zamrażarki.
 • Lodówka z dużą zamrażarką – sprawdź ofertę tych marek

  Jakie marki mają w swojej ofercie lodówki wolnostojące i do zabudowy z dużą zamrażarką? Pojemnych urządzeń szukaj w kolekcji popularnych producentów – Samsung, Amica, Whirlpool, Gorenje czy LG. Duży wybór proponuje również Bosch, Beko, Indesit czy Miele.

  Jaką lodówkę z dużą zamrażarką kupić? Najważniejsze parametry

  Aby mieć pewność, że nowa lodówka z zamrażalnikiem 130 l lub większym będzie nie tylko pojemna, ale także funkcjonalna i posłuży ci niezmiennie przez lata, to w trakcie jej zakupu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów.
  Jednym z nich jest klasa energetyczna. Im większe urządzenie, tym więcej prądu potrzebuje do nieustannej pracy. Właśnie dlatego, aby rachunki za prąd za bardzo nie wzrosły, zdecyduj się na lodówkę z dużą zamrażarką A+++, która zgodnie z zasadą nowych etykiet energetycznych jest oznaczona literą C.
  Równie ważna jest pojemność użytkowa chłodziarki. W tej kwestii masz całkiem spory wybór, ponieważ lodówki wolnostojące i do zabudowy z dużą zamrażarką mogą pochwalić się pojemnością sięgającą nawet ponad 300–400 l. To, jak duża powinna być część chłodząca, zależy od liczby domowników i twoich indywidualnych preferencji.
  To jedna nie koniec! Lodówka z dużą zamrażarką powinna umożliwiać organizację zamrożonych produktów i ich wygodne przechowywanie. Tu z pomocą przychodzą szuflady. Najczęściej można znaleźć modele z trzema oddzielnymi strefami, jednak nie brakuje także lodówek z zamrażalnikiem z czterema czy nawet sześcioma szufladami.

  Na co jeszcze zwrócić uwagę w trakcie zakupu lodówki z dużą zamrażarką?

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie lodówki? Klasa energetyczna, pojemność użytkowa chłodziarki czy liczba szuflad to nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę, kupując lodówkę z dużą zamrażarką. Warto także sprawdzić, jaką klasę emisji hałasu ma interesujący cię model. Jest to szczególnie ważne w kawalerkach i kuchniach połączonych z salonem – zbyt głośny sprzęt AGD może obniżać komfort korzystania z domowej przestrzeni.
  Sprawdź też zastosowane technologie. Dużą popularnością cieszy się na przykład No Frost, czyli system cyrkulacji powietrza, dzięki której możesz raz na zawsze zapomnieć o regularnym rozmrażaniu lodówki. Dobrym wyborem jest również lodówka z dużą zamrażarką z technologią 6. Zmysł Fresh Contol, która wydłuża świeżość żywności.
  Co więcej, przed zakupem warto zwrócić uwagę na:
 • wymiary – mają one szczególnie znaczenie w przypadku lodówki do zabudowy z dużą zamrażarką,
 • sterowanie – elektroniczne albo mechaniczne,
 • dodatkowe wyposażenie – alarm otwartych drzwi, oświetlenie LED, wyświetlacz, tacka na jajka, szuflada na warzywa i owoce, jonizator, komora świeżości, kostkarka, pojemnik na lód i inne praktyczne dodatki.
 • Jaka lodówka z dużą zamrażarką jest najlepsza? Sprawdź polecane modele

  Jakie konkretne modele lodówek z dużą zamrażarką sprawdzą się najlepiej? Mamy dla ciebie kilka polecanych propozycji, które mogą pochwalić się nie tylko pojemnym zamrażalnikiem, ale także jakością wykonania i funkcjonalnością.

  Samsung RB34T672DSA

  Lodówka z dużą zamrażarką o pojemności 112 l, wyposażoną w trzy szuflady. Urządzenie z technologią No Frost jest sterowane elektronicznie, ma oświetlenie LED i alarm otwartych drzwi oraz klasę energetyczną D. Do zalet modelu Samsung zaliczamy cichą pracę, efektywne chłodzenie i praktyczne wnętrze, które ułatwia przechowywanie żywności.

  Whirlpool W7X 92O OX H

  Popularna lodówka z zamrażalnikiem dolnym o pojemności 104 l. Urządzenie z Fresh Box+, oświetleniem LED i regulacją wilgotności ma klasę energetyczną E, system wentylacyjny Total No Frost i kompresor objęty aż 15-letnią gwarancją. Nie zabrakło także technologii Fast freezing, która szybko zamraża żywność.

  Lodówka LG V+ ThinQ GBB72MCDMN

  Kolejna popularna lodówka z dużą zamrażarką dolną, tym razem o pojemności 107 l. Dlaczego warto ją wybrać? Urządzenie ma podwójne drzwi, alarm wzrostu temperatury, automatyczny system odszraniania oraz praktycznie zaprojektowane wnętrze, w którym odpowiednie przechowywanie produktów spożywczych staje się jeszcze łatwiejsze.

  Beko RCNA366E40ZXBN

  Lodówka z zamrażalnikiem o pojemności użytkowej 109 l i trzema szufladami. Model wyposażony w komorę szybkiego chłodzenia, technologię No Frost i podwójne drzwi ma także oświetlenie LED, klasę energetyczną E oraz innowacyjny system HarvestFresh, dzięki któremu owoce i warzywa zachowują na dłużej zawarte w nich witaminy.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Katarzyna Wendzonka
  Katarzyna Wendzonka

  Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.