Data publikacji:

Jak działa lokalizator GPS dla dziecka i jaki wybrać?

Lokalizator GPS dla dziecka to najlepszy sposób, aby wiedzieć, gdzie w danym momencie znajduje się nasza pociecha. Jaki model wybrać oraz na co należy zwracać uwagę podczas zakupu? Sprawdź nasze propozycje GPS dla dziecka.

jaki lokalizator gps dla dziecka

Jak działa lokalizator GPS dla dziecka?

Sprawdzenie, gdzie w danym momencie przebywa dziecko, jest dla wielu rodziców niezwykle ważne. Daje poczucie bezpieczeństwa i w razie kryzysowej sytuacji pozwala na błyskawiczną reakcję. Lokalizator GPS dla dziecka to niewielkie urządzenie, które umożliwia określanie lokalizacji osoby z dowolnego miejsca.

GPS, czyli Global Positioning System, to zbiór satelitów, które krążą wokół Ziemi. W ten sposób wysyłane są współrzędne do połączonego z nimi urządzenia. Na rynku znajdziemy lokalizatory GPS w formie niewielkiego urządzenia lub inteligentnego zegarka. Po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji na telefonach z systemem iOS lub Android możemy rozpocząć namierzanie. Podpowiadamy, jaki lokalizator, smartwach czy smartband dla dzieci z GPS wybrać.

Dlaczego warto kupić nadajnik GPS dla dziecka?

Lokalizatory GPS są niezwykle popularne głównie ze względu na duże możliwości oraz przystępną cenę. Ceny solidnych modeli oscylują w granicach 400-500 złotych. Tego typu sprzęty, oprócz funkcji namierzania, mają możliwość wyznaczenia bezpiecznych stref, w których porusza się dziecko. Jeśli pociecha wyjdzie poza obszar, wówczas zostaniesz o tym powiadomiony. W przypadku inteligentnych zegarków mamy możliwość wykonywania połączeń telefonicznych, sterowanie aparatem w telefonie czy wysłanie sygnału SOS.

Lokalizatory GPS dla dzieci, zarówno te standardowe, jak i w postaci zegarka, ważą zaledwie kilkanaście gramów i nie są odczuwalne podczas korzystania. Dodatkowo można je dostać w wielu wersjach kolorystycznych, co może skusić dziecko do korzystania z nich.

Jaki GPS dla dziecka?

Podczas zakupu lokalizatora GPS dla dzieci należy przede wszystkim spojrzeć na czas pracy na baterii. Wysokiej klasy modele są w stanie działać nawet do 70-80 dni na jednym cyklu ładowania. Warto sprawdzić, czy taki lokalizator pokazuje położenie dziecka w czasie rzeczywistym. GPS-y dla dzieci są dość prostymi urządzeniami i nie mają większej liczby funkcji.

Zdecydowanie inaczej jest w przypadku smartwatchy, w których moduł GPS tak naprawdę jest jedną z wielu funkcji. Czym należy kierować się w pierwszej kolejności? Oczywiście spójrz, ile taki zegarek będzie działał na akumulatorze. W przypadku inteligentnych zegarków czas ten wynosi około 3-4 dni.

Wiele smartwatchy z funkcją namierzania ma wbudowany slot na kartę SIM. To kolejne udogodnienie, które umożliwia wysyłanie wiadomości, a także wykonywanie połączeń telefonicznych. W ten sposób zawsze będziesz mógł skontaktować się z bliską osobą!

Przydatna w inteligentnych zegarkach jest funkcja SOS. Ten niewielki przycisk po naciśnięciu wykonuje połączenie na numer alarmowy. Rodzic może ustawić, aby to z nim kontaktowało się dziecko w pierwszej kolejności. Liczenie kroków, powiadomienia z telefonu czy dostęp do aplikacji to dodatki, które zwiększają możliwości zegarka.

Polecane lokalizatory GPS dla dzieci

Garett Kids Happy

Jaki smartwatch dla dziecka wybrać? Ładny i poręczny zegarek inteligentny ma obudowę wodoodporną zgodnie z certyfikatem IP67. Wbudowany lokalizator GPS dla dzieci pozwala na namierzanie z dużą dokładnością. Rodzic może również wyznaczyć obszar, którego nie powinno dziecko przekroczyć. W innym wypadku zostanie wysłane powiadomienie o wyjściu poza wyznaczoną strefę. Smartwatch ma funkcję telefonu, a także przycisk SOS. To idealny i niedrogi zegarek dla dziecka.

Specyfikacja:

 • Ekran: 1,3 cala
 • Stopień ochrony IP67
 • Bateria: 420 mAh
 • Waga: 55 g
 • Złącze SIM: tak

Art LOK 2000

Niedrogi zegarek z funkcją GPS dla dzieci jest dostępny w kolorze żółtym oraz niebieskim. Rodzic ma możliwość określenia lokalizacji w czasie rzeczywistym, natomiast wbudowany slot na kartę SIM pozwala błyskawicznie skontaktować się z pociechą. Obudowa została wzmocniona, natomiast na wyświetlaczu 1,44-calowym dziecko może podejrzeć najważniejsze informacje. Stosunek jakości do ceny został w tym modelu bardzo dobrze zachowany.

Specyfikacja:

 • Ekran: 1,44 cala
 • Stopień ochrony IP: brak
 • Bateria: 400 mAh
 • Waga: 43 g
 • Złącze SIM: tak

Calemean Nemo 2

Bardzo ładny smartwatch ma wbudowany GPS, ale również wi-fi i LBS. W ten sposób lokalizacja jest jeszcze dokładniejsza. Producent umożliwia namierzanie dziecka przy użyciu map Google. Taki sposób daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Namierzanie dziecka może odbywać się nie tylko z poziomu aplikacji w telefonie, ale również przeglądarki internetowej.

Urządzenie ponadto ma funkcję połączeń telefonicznych, możliwość wysłania sygnału alarmowego czy nasłuchu otoczenia. Pojemna bateria i wodoodporna obudowa to dodatkowe zalety tego modelu. Za około 200 złotych Calemean Nemo 2 jest znakomitym wyborem na lokalizator GPS dla dziecka.

Specyfikacja:

 • Ekran: 1,33 cala
 • Stopień ochrony IP67
 • Bateria: 450 mAh
 • Waga: 45 g
 • Złącze SIM: tak

Blow lokalizator GPS BL011

Na rynku oprócz smartwatchy znajdziemy lokalizatory GPS dla dzieci. To niewielkie urządzenie można przypiąć do plecaka czy ulubionej zabawki. Odczytanie lokalizacji jest możliwe nie tylko za pomocą aplikacji. Urządzenie może wysłać wiadomość SMS z dokładnymi współrzędnymi, a także bezpośrednim linkiem do map Google. Producent umożliwił wprowadzanie bezpiecznych stref i opcji śledzenia w czasie rzeczywistym.

Specyfikacja:

 • Lokalizator GPS
 • Wbudowane wi-fi
 • Bateria: 1450 mAh
 • Waga: 57 g
Autor: Bartłomiej Mazurek