Data publikacji:

Jaką małą suszarkę do włosów wybrać? Idealne kompaktowe suszarki na podróż

Suszarka do włosów jest niezbędnym gadżetem zwłaszcza dla osób posiadających długie i gęste włosy. Suszarka do włosów umożliwia szybkie wysuszenie mokrych włosów. Dzięki swojej mocy i strumieniowi ciepłego powietrza, suszarka skraca czas suszenia włosów w porównaniu do naturalnego procesu schnięcia. Sprawdzi się idealnie w podróży, gdzie każda minuta zaoszczędzonego czasu jest na wagę złota. Nie wiesz, jaką małą suszarkę do włosów wybrać? Na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem! Na pewno znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania!
mała suszarka do włosów

Dlaczego warto kupić kompaktową suszarkę?

Kompaktowa suszarka do włosów jest idealnym gadżetem w podróży. Posiadanie własnej suszarki podróżnej daje ci wygodę suszenia włosów w dowolnym miejscu, niezależnie od tego, czy jest to hotel, wynajmowane mieszkanie czy kemping. Możesz mieć pewność, że zawsze będziesz mieć dostęp do suszarki, niezależnie od udogodnień w danym miejscu.
Hotele zazwyczaj posiadają w swoim wyposażeniu suszarki, jednak zazwyczaj nie spełniają one oczekiwać. Dlaczego? Ich moc i szybkość nawiewu jest zbyt mała, przez co suszenie włosów jest znacznie wydłużone. Mała suszarka jest przydatnym gadżetem także na basenie lub siłowni, gdzie zależy nam na szybkim wysuszeniu włosów. Posiadanie własnej suszarki podróżnej pozwala uniknąć używania wspólnych suszarek w miejscach publicznych, co może być istotne z punktu widzenia higieny osobistej.

Jaką małą suszarkę wybrać? Na co zwracać uwagę?

Decydując się na zakup minisuszarki do włosów, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych cech produktu. Zasadnicze są rozmiar i waga małej suszarki do włosów. Warto sprawdzić wymiary suszarki podróżnej, aby upewnić się, że jest wystarczająco mała, aby zmieścić się w torbie podróżnej lub walizce. Lekka konstrukcja ułatwi przenoszenie suszarki w podróży.
Dobrze jest wybrać suszarkę o odpowiedniej mocy, aby skutecznie suszyć włosy. Moc mierzona jest w watach (W). Suszarka z mocą 1200–1800 W zazwyczaj jest wystarczająca do codziennego użytku. Dodatkowo, posiadanie różnych ustawień prędkości i temperatury (najlepiej przynajmniej dwóch) pozwoli dostosować suszarkę do różnych typów włosów i preferencji.
Niektóre suszarki podróżne mają dodatkowe funkcje, które mogą okazać się przydatne. Przykładowymi funkcjami, na które należy zwrócić uwagę, są na przykład systemy ochrony włosów przed przegrzewaniem lub jonizacja. Jak wybrać suszarkę, która nie niszczy włosów? Jonizacja pomaga zmniejszyć elektryzowanie się włosów i sprawia, że są one bardziej gładkie i lśniące. Akcesoria takie jak dyfuzor (do utrwalania skręconych włosów) lub koncentrator (do precyzyjnego suszenia) mogą również być przydatne, w zależności od preferencji użytkownika. J
eżeli suszarka będzie wykorzystywana w podróżach międzynarodowych, upewnij się, że ma opcję dostosowania napięcia. Może mieć przełącznik napięcia lub być wielonapięciowa (zakres obsługiwanych napięć). Jest to szczególnie ważne, ponieważ w krajach Ameryki Północnej, w części Ameryki Środkowej i Południowej stosuje się napięcie 110 V/120 V, a więc inne niż stosowane w większości państw napięcie 220 V/230 V. Niektóre kraje używają też podwójnego napięcia 110 V i 220 V. 
podróżna suszarka do włosów

Mała i lekka suszarka do włosów. Ranking najlepszych

Poniżej przedstawiamy TOP 4 suszarek podróżnych. Mamy nadzieję, że któryś z zaproponowanych modeli spełni twoje oczekiwania!

1. BaByliss PRO Bambino 1200 W

Suszarka podróżna wyprodukowana we Włoszech w oparciu o najnowsze technologie, pozwala osiągnąć wspaniałe efekty przy suszeniu włosów. Posiada długość 14 centymetrów, a jej waga to zaledwie 180 gramów. Wyposażona w bardzo wydajny silnik o mocy 1200 W.
Suszarka posiada nanotytanową powłokę na przedniej siatce, co umożliwia jednorodne rozprowadzenie temperatury, dając przy tym doskonałe rezultaty suszenia. Włosy suszone są stałą temperaturą. Suszarka posiada 2 stopnie regulacji siły nadmuchu. W tylnej części suszarki znajduje się osłona wentylatora, przeciwdziałająca wciągnięciu i zablokowaniu włosa – specjalny, wymienny filtr ochronny. Suszarka wyposażona jest dodatkowo w koncentrator powietrza oraz dyfuzor. Niestety nie ma możliwości złożenia suszarki, ale jest ona na tyle kompaktowa, że bez problemu zmieści się w każdym bagażu. 

2. Gamma Piu 600

Suszarka Gamma Piu 600 PRO ma długość 19 cm oraz wydajny silnik włoskiej produkcji o mocy 2100 W. Ta kompaktowa suszarka wykonana została w technologii turmalinowej, dzięki czemu włosy nie elektryzują się, są gładkie i lśniące. Suszarka posiada podwójne napięcie, dzięki czemu można zabrać ją w dowolne miejsce na ziemi. Suszarka posiada 6 kombinacji regulacji temperatury i szybkości nawiewu, a także przycisk zimnego powietrza.
Paleta dostępnych kolorów urządzenia jest bogata. Do zestawu dołączony jest koncentrator. Suszarka jest niezwykle poręczna i kompaktowa – idealnie sprawdzi się zarówno w podróży, jak i na siłowni czy basenie. 

3. Dyson Supersonic

Któż z nas nie zna suszarek Dyson? Czy warto je wybierać? Jest to producent urządzeń premium. Dyson Supersonic to zaawansowany technologicznie model suszarki, który oferuje szybkie i precyzyjne suszenie włosów. Jest lekka i kompaktowa, co sprawia, że jest idealna do podróży. Jej moc to 1600 W.
Posiada regulację temperatury oraz prędkości nawiewu. Suszarka mierzy temperaturę powietrza ponad 40 razy na sekundę, na bieżąco ją regulując. Dzięki temu przeciwdziała zniszczeniu włosów i pomaga chronić ich blask. Doskonały wybór dla wymagających użytkowników suszarek.

4. Remington Compact D5000

Niedroga i lekka suszarka podróżna o mocy 1800 W. Suszarka została wyposażona w funkcję Eco, co pozwala na dużą oszczędność energii. Posiada 3-stopniową regulację temperatury i 2-stopniową regulację nawiewu, a także koncentrator, zdejmowany filtr powietrza i kratkę wlotu powietrza. Ta suszarka posiada składane uchwyty, co sprawia, że jest łatwa do przenoszenia i przechowywania. Dodatkowym atutem jest wbudowana funkcja jonizacji powietrza. 
Warto pamiętać, że wybór suszarki podróżnej zależy od indywidualnych preferencji, budżetu i potrzeb. Przed zakupem zawsze warto przeczytać opinie innych użytkowników i porównać funkcje różnych modeli, aby znaleźć taki, który najlepiej odpowiada twoim oczekiwaniom.
Suszarka podróżna nie jest niezbędnym elementem każdej podróży, ale może być wygodnym dodatkiem dla osób, które cenią sobie swobodę i kontrolę nad swoim wyglądem, nawet będąc w podróży.
Czy małą suszarkę do włosów można używać również na co dzień? Odpowiedź brzmi: to zależy. Jeżeli nie masz zbyt dużych wymagań dotyczących sprzętu, możesz suszyć włosy trochę dłużej, to jak najbardziej możesz wykorzystać swoją suszarkę podróżną również do codziennych stylizacji. Natomiast jeżeli masz większe wymagania co do urządzenia, z którego korzystasz na co dzień, wówczas warto zdecydować się na większe modele posiadające wyższe parametry. 
Zdjęcie: Envato Elements