Data modyfikacji:

Suszarka, która nie niszczy włosów – jaką wybrać?

Bez wątpienia to właśnie suszarka jest urządzeniem, po której najczęściej sięgają nie tylko kobiety, ale także mężczyźni z dłuższymi włosami. Nie bez powodu – z jej pomocą można szybko wysuszyć fryzurę, jednocześnie ją stylizując. Powszechnie uważa się, że regularne korzystanie ze sprzętu może wpływać negatywnie na kondycję pasm. Czy jest tak naprawdę? Tak, jednak możesz zminimalizować szkodliwe działanie urządzenia, wybierając odpowiedni model. Zobacz, jaka jest najlepsza suszarka, która nie niszczy włosów!

Zwykła suszarka, która nie niszczy włosów?

Już teraz warto podkreślić, że starsze suszarki i tańsze modele nie sprawdzają się w minimalizowaniu negatywnych efektów podczas stylizacji. Powód jest prosty – do działania wykorzystują wysoką temperaturę, która jest szkodliwa dla fryzury. Powoduje uszkodzenia zarówno na zewnątrz, jak i w głębokich partiach włosów, sprawiając, że stają się one matowe, łamliwe, suche i trudne w stylizacji, a końcówki coraz bardziej się rozdwajają. Jaka suszarka do włosów będzie więc dobrym wyborem?
Dobrze także pamiętać, że zakup suszarki, która nie niszczy włosów, nie jest wystarczający. Większość urządzeń jest wyposażona w mocny i ciepły nawiew, z którego korzystanie powoduje stopniowe rozchylanie łusek pasm, w efekcie czego fryzura traci wilgoć. Jeśli nadal będziesz go używać, to będzie wpływać negatywnie nie tylko na włosy, ale także na skórę głowy – wysuszy ją i sprawi, że stanie się o wiele bardziej podatna na podrażnienia.

Suszarki do włosów, które nie niszczą fryzury – wybierz model z chłodnym nawiewem

Czym powinna charakteryzować się suszarka, która nie niszczy włosów? Najważniejszy jest chłodny nawiew, który nie tylko pozwala zminimalizować uszkodzenie fryzury w trakcie jej suszenia, ale także ułatwi jej modelowanie, sprawi, że włosy nabiorą blasku i widocznie je wygładzi.
To wszystko dzięki możliwości domknięcia łusek włosów na zakończenie suszenia. Właśnie dlatego poleca się w szczególności stosowanie zimnego nawiewu na samym końcu stylizacji – w ten sposób dodatkowo utrwalisz fryzurę i sprawisz, że będzie bardziej odporna na ewentualne uszkodzenia i działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.
Dobrze, aby suszarka miała nie tylko zimny nawiew, ale także funkcję regulacji temperatury. Dzięki temu, nawet jeśli będzie potrzeba wysuszyć włosy cieplejszym powietrzem, to nie będzie ono gorące, a ty bez problemu dopasujesz jego temperaturę do swoich potrzeb i kondycji fryzury.
Nowoczesne suszarki, które nie niszczą włosów, mogą być też wyposażone w czujnik wilgotności włosa. Dzięki niemu urządzenia samodzielnie dobierają odpowiednią temperaturę suszenia.

Model z funkcją jonizacji – polecana suszarka, która nie niszczy włosów

Innym rozwiązaniem, które znajdziesz w suszarkach, które nie niszczą włosów, jest funkcja jonizacji. Czym jest jonizacja w suszarce? To technologia, która neutralizuje ładunki dodatnie poprzez wytwarzanie i uwalnianie tych ujemnych. W efekcie fryzura staje się gładsza, podatna na stylizację i chroniona przez elektryzowaniem się.
Suszarka z jonizacją nie tylko nie niszczy włosów, ale także domyka ich łuski. To dodatkowo zmniejsza problem z puszeniem się fryzury oraz niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak suche powietrze, okres grzewczy albo noszenie czapki.

A może suszarka do włosów, która ich nie niszczy dzięki specjalnej powłoce?

Oprócz chłodnego nawiewu, możliwości regulacji temperatury czy funkcji jonizacji warto także zwrócić uwagę na inne dodatki. Co jeszcze sprawdza się w suszarkach do włosów, które ich nie niszczą? Znakomitym rozwiązaniem są specjalne powłoki keratynowe, ceramiczne albo turmalinowe, które podczas suszenia fryzury uwalniają pielęgnacyjne substancje. Dzięki temu możesz dodatkowo wspierać odbudowę i regenerację włosów, a także zadbać o ich blask lub wygładzenie.

Lokówko-suszarka, która nie niszczy włosów

Jeżeli chcesz zafundować sobie lokówko-suszarkę, która nie niszczy włosów, to najlepszym wyborem jest urządzenie z ceramicznymi elementami. Powód jest prosty – dzięki wykonaniu ich z tego materiału sprzęt równomiernie się nagrzewa, a ty nie musisz się martwić o przypadkowe przypalenie włosów.

Najlepsze suszarki, które nie niszczą włosów – sprawdź polecane modele

Po przeczytaniu naszego artykułu wiesz już, jak wybrać suszarkę, która nie niszczy włosów. Na zakończenie przygotowaliśmy dla ciebie polecane modele, dzięki którym szybko wysuszysz fryzurę, nie ryzykując jej zniszczeniem.
Sprawdź także nasz ranking profesjonalnych suszarek

Remington Pro-Air Turbo D5220

Jedna z najpopularniejszych suszarek, które nie niszczą włosów. Urządzenie o mocy 2400 W ma zimny nawiew i funkcję jonizacji. Dodatkowo zostało wyposażone w 3 ustawienia temperatury i 2 prędkości nawiewu, dyfuzor, koncentrator oraz funkcję turbo.

Dyson Supersonic

Hit wśród wielbicielek stylizacji włosów w jakości premium. Suszarka nie jest wyposażona w zimny nawiew, ale ma funkcję jonizacji i moc na poziomie 1600 W. Do jej zalet zaliczamy także 3 precyzyjne ustawienia szybkości, inteligentną kontrolę temperatury (jest ona sprawdzana 20 razy na sekundę) oraz 4 ustawienia ciepła. W zestawie z suszarką Dyson Supersonic Fuksja otrzymujesz dyfuzor, końcówkę do wygładzania i koncentrator do stylizacji.

BaByliss D570DE Turbo Shine 2200

Niedroga suszarka, która nie niszczy włosów, mogąca pochwalić się funkcją jonizacji, zimnym nawiewem i mocą 2200 W. Producent wyposażył ją w 3 ustawienia temperatury i 2 prędkości nawiewu, wąski koncentrator i dyfuzor oraz technologię ThermoProtect.

Remington PROluxe AC9140

Polecana suszarka z zimnym nawiewem i jonizacją. Urządzenie o mocy 2400 W ma także technologię OPTIHeat i funkcję Style Shot, które pomagają w stylizowaniu fryzury już na etapie jej suszenia. Dodatkowo nie zabrakło też 3 ustawień temperatury i 2 prędkości nadmuchu oraz praktycznych nakładek, które otrzymujesz w zestawie.
Zdjęcie: westend61 / Envato Elements
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.