Data modyfikacji:

Jaki będzie najlepszy mały powerbank?

Mały powerbank to jedna z obowiązkowych rzeczy, która powinna znaleźć się w torebce lub plecaku każdego użytkownika smartfonów, smartbandów, słuchawek bezprzewodowych i innych urządzeń zasilanych na prąd. W dzisiejszym artykule omówimy pożądane parametry powerbanków, przydatne funkcje i najpopularniejsze na rynku pojemności baterii. Przytoczymy również kilka przykładowych modeli małych powerbanków o różnych pojemnościach.
mały powerbank

Jaki mały powerbank wybrać?

Jaki powerbank wybrać? Każdy duży i mały powerbank wykorzystuje do magazynowania energii ogniwa litowo-polimerowe lub litowo-jonowe. Ich ilość określa pojemność powerbanku. Im większa pojemność, tym lepszy będzie powerbank, jednak wraz z jej wzrostem zwiększają się też rozmiary oraz waga baterii.
Największe powerbanki, które można przewozić w związku z aktualnym prawem lotniczym, mają pojemność 26 800 mAh. Na rynku można oczywiście znaleźć powerbanki o większych pojemnościach, których zwyczajnie nie przewieziemy. Są one jednak na tyle duże, że raczej nie mieszczą się w kategorii małych powerbanków. Przydatną funkcją w większości urządzeń jest opcja szybkiego ładowania – pojemność baterii przeważnie jest na tyle duża, że mimo tej możliwości ładowanie powerbanku zazwyczaj trochę trwa.

Jakie wejścia powinien mieć powerbank mały?

Przestarzałe powerbanki mają zwykle jedno wejście USB i micro-USB, które jednak nie jest już popularne w odniesieniu do większości urządzeń. Zakup takiego powerbanku ma sens tylko wówczas, gdy nasz telefon również ma takie wejście lub będziemy nosić przy sobie przejściówkę – kabel pasujący do powerbanku i telefonu.
Najlepszym pomysłem jest wybór powerbanków z przynajmniej dwoma wejściami USB i jednym wejściem USB-C. Bardzo wygodne są wejścia USB-C, które działają dwustronnie – pozwalają na ładowanie telefonu, aparatu czy szczoteczki do zębów, a jednocześnie naładowanie powerbanku, gdy ten się rozładuje. Jeżeli przy pomocy powerbanku ładujemy tylko telefon, dobrym wyjściem może okazać się zakup urządzenia ładującego bezprzewodowo.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając mały lekki powerbank?

Pomimo tego, że głównym kryterium wyboru powerbanku ma być jego wielkość, nie można zapominać o innych ważnych kwestiach. Podstawą jest obecność wskaźnika naładowania, który jak się okazuje wcale nie jest oczywistością w najtańszych urządzeniach. Wskaźnik może być w formie diod LED lub wyświetlacza LCD.
Zwrócić uwagę można również na obudowę – do wyboru są tworzywa sztuczne, aluminium i antypoślizgowa guma. Najlepiej wybierać urządzenia ze sprawdzonych źródeł i od producentów, którzy cieszą się dobrą opinią, by uniknąć uszkodzenia ładowanego urządzenia.

Jaki mały powerbank o dużej pojemności?

Powerbank mały o pojemności, która ma wartość pomiędzy 5000 a 6000 mAh, pozwoli na naładowanie przeciętnego smartfonu tylko raz. Wszystko jednak zależy od tego, jaka jest pojemność akumulatora w telefonie. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie mały powerbank 10 000 mAh, który pozwoli przeprowadzić tę czynność nawet dwukrotnie.
Kupując baterię, dobrze wiedzieć, że o ładowaniu powerbanku często się zapomina, dlatego trzeba szukać kompromisów pomiędzy wymiarami urządzenia a jego pojemnością. Największą popularnością ze wszystkich cieszy się zdecydowanie mały powerbank 20 000 mAh, który umożliwia ładowanie kilku urządzeń lub naładowanie telefonu od zera nawet do czterech razy. Powerbank o takiej pojemności raczej nie jest większy od smartfonu.

Najlepsze małe powerbanki

Jaki powerbank do iPhone lub Samsunga wybrać? Zobacz polecane przez nas niewielkie modele.

Xiaomi Mi 3 Ultra Compact 10 000 mAh

Bardzo kompaktowy, mały i lekki powerbank, który zmieści się do każdej torebki i kieszeni. Ma dwukierunkowe ładowanie USB-C, micro-USB i gniazdo USB-A. Spełnia wymagania związane z podróżami lotniczymi, więc bez obaw można zabrać go jako powerbank do samolotu. Ma opcje szybkiego ładowania i może służyć do jednoczesnego uzupełniania energii nawet w trzech urządzeniach.
Oprócz tego wyposażony jest w ochronę przed zwarciem, przegrzaniem, resetowaniem, przeładowaniem i rozładowaniem, a także ogrom innych zabezpieczeń. Nie zabrakło w nim też ledowego wskaźnika baterii.

Apple MagSafe 1460 mAh

To bateria litowo-jonowa o kompaktowych wymiarach marki Apple. Może działać z przewodem lub bezprzewodowo. Kable do ładowania są sprzedawane oddzielnie, a powerbank jest kompatybilny z urządzeniami iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 mini oraz iPhone 12. Naładuje także słuchawki AirPods. Powerbank posiada wskaźnik naładowania.

Redmi 10 000 mAh

Powerbank Redmi posiada dwukierunkowe ładowanie i jest baterią litowo-polimerową. Ma inteligentne rozpoznawanie urządzeń, zatem naładuje każdy telefon, smartband, słuchawki, szczoteczkę czy aparat, używając odpowiedniego do ich potrzeb napięcia. Oprócz USB-C ma micro-USB i dwa porty USB-A.
Ma wbudowany przycisk resetu, zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, przed nadmiernym rozładowaniem lub naładowaniem, przeciążeniem, niepoprawnym podłączeniem i zwarciem. Jest odporny na zmienne temperatury i działa w całkowicie bezpieczny dla użytkownika oraz urządzeń sposób. Jest wielkości przeciętnego smartfonu.

Samsung Super Fast Charge 10 000 mAh

Samsung Super Fast Charge dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych – różowego złota, szarej oraz czarnej. Ma szybkie ładowanie, jest kompatybilny z każdym urządzeniem i oddaje nam do dyspozycji gniazdo USB-C oraz port USB-A. Posiada wbudowany wskaźnik naładowania z diodami LED, ma szczupłą konstrukcję, a jego wymiary nie są większe od standardowego telefonu.

Baseus 10 000 mAh

To propozycja o oryginalnym designie w kolorze fioletowym ze srebrnymi elementami. Ma opcję szybkiego ładowania. Pozwala na magnetyczne przymocowanie telefonu do siebie oraz posiada wbudowany wyświetlacz LCD, co nadaje mu nowoczesny wygląd. Ma wejście USB typu C oraz USB-A. Jest lżejszy niż większość powerbanków dostępnych na rynku.
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!