Data publikacji:

Masażer do twarzy jadeitowy –  działa czy nie?

Wokół jadeitowego masażera do twarzy krąży wiele legend. Niektórzy popularność tego narzędzia uważają za wynik jego cudownych, upiększających właściwości, inni za efekt skutecznego marketingu. Jakie skutki ma jego stosowanie, gdzie leży prawda i czy warto kupić ten ciekawy przyrząd? 

masażer jadeitowy

Masaże twarzy to ostatnio bardzo modny temat, który jest często poruszany przez blogerki beauty i ekspertów ze świata medycyny estetycznej. Według specjalistów, pobudzanie skóry twarzy dotykiem lub specjalnymi narzędziami korzystnie wpływa na krążenie krwi i ujędrnia skórę. Czy narzędzie, które króluje na Instagramie może przyczynić się do efektu pięknej, promiennej cery?

Czym jest masażer jadeitowy?

Masażer jadeitowy to urządzenie, które przypomina wałek z rączką. Wykonany jest z jadeitu, czyli według tradycji chińskiej, kamienia młodości. Jego codzienne stosowanie pozwala zrelaksować zmęczoną skórę i przywrócić jej blask.

Sprawdź również, jak działa masażer antycellulitowy.

Jak stosować masażer jadeitowy?

Jak sama nazwa wskazuje, jadeitowego masażera należy używać do masowania skóry. Najlepiej zacząć od środka twarzy, a swoje ruchy kierować na zewnątrz. Siłę ruchu należy dostosować do indywidualnych potrzeb. W niektórych przypadkach zbyt mocny ucisk może powodować powstawanie sińców. Najlepiej jeśli masaż wykonuje inna osoba, a osoba masowana znajduje się w pozycji leżącej.

Zanim zaczniesz używać masażera

Zanim kupisz wałek jadeitowy, warto sprawdzić, jak masaż działa na twoją skórę. Spektakularne efekty masowania to raczej rzadkość, dlatego aby uniknąć rozczarowania, lepiej przetestować, jak twoja cera reaguje na stymulację. W ramach treningu, rekomendujemy sięgnąć po japońską technikę masażu twarzy, polegającą na manualnym drenażu.

Dobroczynny wpływ niskiej temperatury

Chociaż wiele z magicznych działań jadeitu ma niewiele wspólnego z prawdą, tak jak np. zmiana owalu twarzy, to jednak niektóre ze skutków jego stosowania wynikają z naturalnych właściwości tego kamienia.

Przede wszystkim jadeit doskonale utrzymuje temperaturę, dlatego jeśli przed masażem schłodzisz go w lodówce, na długo pozostanie przyjemnie zimny. Chłód skutecznie obkurcza naczynia krwionośne i usuwa obrzęki, a także przynosi ulgę zmęczonej skórze.

Jak dbać o czystość rollera?

Wiele osób obawia się korzystania z masażerów do twarzy z powodu obawy przed zanieczyszczeniami, które taki przedmiot może przenieść na skórę. W przypadku jadeitu sprawa jest w pełni pod kontrolą. Kamień można dezynfekować alkoholowym preparatem lub myć wodą z mydłem. Taka dezynfekcja nie wpłynie negatywnie na właściwości kamienia.

Czas na relaks

Masażer jadeitowy to narzędzie, które znajdzie zastosowanie w domowym spa i śmiało możesz włączyć go do regularnej pielęgnacji swojej twarzy. Masaż twarzy doskonale relaksuje, dlatego co jakiś czas warto puścić sobie odprężającą muzykę i wykonać delikatne rolowanie skóry.

Modny gadżet

Bez względu na to, czy jadeitowy masażer działa zgodnie ze wszystkimi obietnicami producentów, które można o nim wyczytać, to bardzo elegancki, modny i relaksacyjny gadżet. Warto mieć go w swojej kosmetyczce, bo z pewnością jego stosowanie nie zaszkodzi, a może pomóc twojej skórze.

Idealny na prezent

Roller jadeitowy świetnie nadaje się także na prezent dla przyjaciółki lub innej bliskiej kobiety, dbającej o urodę. Jego piękny wygląd z pewnością wzbudzi zachwyt obdarowanej i będzie ciekawym tematem do rozmów.

Autorka: Oliwia Stradowska