Data modyfikacji:

Jaka maska na suche włosy będzie najlepsza?

Twoje włosy są suche, matowe i pozbawione blasku? Zanim zdecydujesz się na ich skrócenie, musisz wiedzieć, że to nie jedyne wyjście! Z odpowiednimi kosmetykami przywrócisz blask i nawilżenie nawet bardzo zniszczonym pasmom. Dziś podpowiadamy, jaka maska na suche włosy będzie najlepszym rozwiązaniem.
maska na suche włosy

Czemu włosy się przesuszają? Maska do włosów suchych

Z zazdrością zerkasz na idealnie lśniące włosy swoich koleżanek, podczas gdy twoje kosmyki wołają o nawilżenie? Jeśli tak, powinnaś zastanowić się nad tym, jak na co dzień traktujesz swoje włosy. Istnieje bowiem szereg czynników, które są odpowiedzialne za spadek nawilżenia, a tym samym – pogorszenie jakości włosa.
  • Podstawowym powodem przesuszenia włosów jest nieprawidłowa pielęgnacja. Włosy mogą przesuszać się na skutek stosowania szamponów i odżywek z zawartością silikonów, parabenów, SLS, SLES.
  • Produktami, które działają na włosy wysuszająco, są lakiery, pianki oraz żele do stylizacji.
  • Częsta stylizacja na gorąco za pomocą suszarki, lokówki i prostownicy pozbawia włosy nawilżenia i może powodować ich niszczenie.
Rozwiązaniem twoich problemów może być najlepsza maska do włosów.

Jak nawilżyć pasma? Stosuj maskę do suchych włosów

Zanim zdecydujesz się na ścięcie suchych partii włosów, spróbuj zregenerować je domowymi sposobami. Po pierwsze, wyeliminuj kosmetyki, które zawierają składniki szkodzące strukturze kosmyków. Po drugie, zainwestuj w dobre produkty bazujące na naturalnych składnikach, które nawilżą pasma od nasady po końce.

Jednym z najlepszych produktów nawilżających okaże się maska do włosów suchych – koniecznie treściwa. Możesz stosować ją nawet po każdym umyciu kosmyków.

Najlepsza maska do włosów suchych, czyli jaka?

Maska na suche włosy powinna zawierać składniki takie jak naturalne olejki (np. arganowy, migdałowy), masła, witaminy i wyciągi roślinne. Przed zakupem warto ustalić porowatość włosów (cenne wskazówki znajdziesz tutaj) – to od niej zależy, na które składniki twoje włosy zareagują najlepiej. Nie zaszkodzi także zasięgnąć opinii kobiet, które zdążyły wypróbować dany produkt.

Grupą składników, których warto poszukiwać w maskach nawilżających, są humektanty. To substancje, które wykazują zdolność do wiązania wody, dzięki czemu włos pozostaje nawilżony i elastyczny.

Jak najlepiej stosować maskę do suchych włosów?

Istnieją dwie szkoły stosowania masek do włosów. Pierwsza głosi, że nakładanie maski na suche włosy najlepiej przeprowadzić po ich umyciu. Druga zakłada, że lepsze efekty można uzyskać, aplikując maskę na suche włosy przed myciem, a następnie stosując foliowy czepek. Wypróbuj obydwie metody i sprawdź, która z nich lepiej sprawdza się na twoich pasmach.

Domowe maseczki na suche włosy

Nie zapominaj, że dobra maska na suche włosy nie musi pochodzić z internetowej drogerii. Skorzystaj z babcinych przepisów i wykorzystaj do nawilżenia to, co znajdziesz w kuchni. Działanie nawilżające wykazują chociażby jogurt naturalny, miód, żel z siemienia lnianego.

Maskę na suche włosy możesz przygotować także z naturalnych olejów roślinnych. Doskonałe nawilżenie zapewni im zwykła oliwa z oliwek, olej lniany lub olej z pestek winogron. Wystarczy wymieszać kilka kropel wybranego oleju z żółtkiem jaja i nałożyć na zwilżone kosmyki na 25-30 minut.

Maska na suche włosy: podsumowanie

Dobra maska do włosów suchych powinna zawierać wysokiej jakości składniki roślinne o działaniu nawilżającym, takie jak olejki. Pamiętaj, że aby suche włosy odżyły, należy unikać szeregu szkodliwych czynników, takich jak stylizacja wysoką temperaturą czy kosmetyki z parabenami.
Autorka: Joanna Stanuch