Data publikacji:

Najlepsze myjki ciśnieniowe. Ranking

Myjki ciśnieniowe to niewątpliwie jedne z bardziej uniwersalnych urządzeń gospodarstwa domowego. Sprawdzi się świetnie w wielu dziedzinach. Posłużyć może zarówno do umycia pojazdu, kostki chodnikowej wokół domu czy nawet odświeżenia tarasu czy mebli ogrodowych. Największą zaletą myjek ciśnieniowych jest z pewnością szybkość, z jaką można przeprowadzić mycie danej powierzchni. Dodatkowo cechują się stosunkowo niską wagą, co umożliwia sprawne posługiwanie się i przemieszczanie. Dodatkową zaletą jest fakt, że zakup myjki, choć na pozór drogi, szybko się zwraca, więc jest na pewno trafioną inwestycją. Zobacz nasze propozycje myjek ciśnieniowych z rankingu.

myjka

Myjka ciśnieniowa z rankingu – jak działa?

Myjka ciśnieniowa wykorzystuje natrysk wody pod wysokim ciśnieniem. Z reguły mieści się ono w przedziale między 100-130 barów. Dzięki takiemu ciśnieniu bieżąca woda jest w stanie usunąć nawet najbardziej uporczywy bród, bez obaw o zniszczenie czyszczonej powierzchni. Myjka do prawidłowego działania wymaga podłączenia do źródła wody bieżącej. Ponadto znaczna część egzemplarzy potrzebuje podłączenia do źródła prądu, jednak na rynku znaleźć można modele zasilane akumulatorem, który po zakończonej pracy można naładować, dzięki czemu myjka staje się bezprzewodowa, oraz starsze modele, zasilane silniczkiem spalinowym.

Myjki ciśnieniowe: ranking polecanych

Teraz, gdy już wiesz, czym jest myjka ciśnieniowa oraz jak działa, warto, abyś zapoznał się z najpopularniejszymi modelami dostępnymi na rynku. Zobacz, jaka myjka ciśnieniowa będzie dobrym wyborem.

Karcher K5 FullControl

Model otwierający ranking myjek ciśnieniowych pochodzi od jednego z najlepszych na rynku producentów urządzeń gospodarstwa domowego. Jest to urządzenie wyjątkowo niezawodne i mocne, wyposażone w silnik chłodzony wodą. Wysokociśnieniowy pistolet pozwala zapobiec uszkodzeniom wrażliwych powierzchni oraz zoptymalizować efekt czyszczenia.

Myjka wyposażona jest w trzystopniową regulację ciśnienia i tryb aplikacji środka czyszczącego, a wszystko za sprawą przekręcenia lancy. Sam pistolet cechuje się wyjątkowo pewnym chwytem i wysokim komfortem obsługi. Na pistolecie znajdują się informacje w formie wyświetlacza LED, na którym widać aktualnie wybrane tryby pracy myjki.

Producent zadbał również o sposób przechowywania urządzenia. Pistolet oraz lancę spryskującą można odstawić podczas przerwy w pracy, a po zakończonym myciu zaczepić na urządzeniu, co znacznie ułatwia transport i przechowywanie urządzenia.

Ta myjka ciśnieniowa z rankingu świetnie sprawdzi się do mycia samochodów, motocykli czy rowerów, ponieważ świetnie radzi sobie z przylegającym brudem, bez obaw o zniszczenie lakieru. Nada się również do mycia schodów ogrodowych czy tarasu. Cena myjki wysokociśnieniowej waha się w okolicach 1200 zł.

Karcher K7 FullControl Plus

Na celowniku jest również wysokociśnieniowa myjka firmy Karcher. Myjka stworzona tak, aby każdy proces mycia był możliwie najlepiej zoptymalizowany, bez obaw o zniszczenia powierzchni. Wyposażona w wyświetlacz LCD, na którym odczytać można aktualny tryb pracy urządzenia. Za pomocą przycisków +/- na pistolecie sterować można dozowaniem środka czyszczącego czy regulować ciśnienie wody.

Myjka wyposażona jest w lancę natryskową Multi Jet 3 w 1. Przekręcanie jej pozwala na łatwe przełączanie między dyszą rotacyjną, płaskim strumieniem wody i nanoszeniem środka czyszczącego. Dodatkowo wyposażona jest w system Plug’n’Clean, który gwarantuje szybką i wygodną aplikację środków czyszczących. Świetnie sprawdzi się do bardzo zabrudzonych czy zatłuszczonych powierzchni, z których usunie zanieczyszczenia, dzięki odpowiednio dobranej ilości środka czyszczącego.

Myjka ciśnieniowa z rankingu jest dla osób ceniących sobie wygodę i komfort pracy, wymagających od urządzenia doskonałej jakości czyszczenia. Cena całego zestawu to około 1950 zł.

Karcher K3

Kolejny produkt topowej marki w naszym rankingu myjek wysokociśnieniowych. Od poprzedników różni go przede wszystkim budowa i sposób dostarczania środka czyszczącego. Charakteryzuje się głównie kompaktowymi wymiarami i niewielkim ciężarem, co znacznie ułatwia użytkowanie czy przechowywanie.

Urządzenie wyposażone jest w 6-metrowy wąż wysokociśnieniowy i lancę natryskową VarioPower, która gwarantuje łatwą regulację ciśnienia wody poprzez jej obracanie. Zestaw wyposażony jest w system Quick Connect, pozwalający na szybki montaż, jak i odłączenie przewodu ciśnieniowego oraz lancy od urządzenia.

Dodatkowo na myjce zadbano o hak, na którym zwija się wąż z pistoletem po zakończonej pracy. Pod myjką znajduje się wysuwany zbiornik na środki czyszczące, który w bardzo łatwy sposób można opróżnić i wyczyścić. Myjka ciśnieniowa przeznaczona głównie do mycia powierzchni tarasów czy balkonów, schodów oraz mebli ogrodowych, jednak poradzi sobie również z zabrudzeniem na rowerze czy delikatnymi zanieczyszczeniami na pojeździe. Dodatkowo atutem jest stosunkowo niska cena, w porównaniu do ogromnych możliwości tej myjki. Jej wartość wynosi około 550 zł.

Bosch UniwersalAquatak 135

Myjka ciśnieniowa zamykająca ranking znanej światowej marki. Pozwala na szybkie, dokładne mycie zabrudzonych powierzchni. Wyposażona jest w ulepszoną pompę, dostarczającą więcej mocy, dyszę z możliwością pracy w trzech trybach oraz wysokociśnieniową pianownicę. Kompaktowa budowa i niska waga pozytywnie wpływają na komfort użytkowania. Wyposażona jest w dodatkowy uchwyt do przenoszenia, składaną i wydłużaną rączkę transportową oraz większe koła, co pozytywnie wpływa na jej mobilność.

Producent zadbał o to, aby użytkownik czerpał same przyjemności z korzystania z myjki, wyposażając urządzenie w cichszą pompę i system absorpcji dźwięków, przez co mycie jest znacznie przyjemniejsze, przez bardzo ciche działanie układu. Myjka świetnie nadaje się do czyszczenia powierzchni płaskich, takich jak tarasy czy kostka chodnikowa. Dzięki swojej niskiej wadze, może posłużyć również do mycia pojazdów, bez utraty jakości mycia. Gorąco polecam. Cena za zestaw konkurencyjnej firmy Bosch to okolice 700 zł.

Autor: Przemysław Mańka