Data modyfikacji:

Jaka będzie najlepsza farba do włosów brąz?    

Marzą ci się piękne włosy w głębokim, brązowym odcieniu, ale nie wiesz, jaką farbę wybrać? Pomożemy ci dokonać wyboru. Wyjaśniamy, jaka farba do włosów brąz pasuje osobom o chłodnej cerze, a jaka tym o ciepłej. Podpowiadamy również, na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupów.  
najlepsza farba do włosów brąz

Najlepsza farba do włosów brąz – jaką wybrać?

Zastanawiasz się, jaka jest najlepsza farba do włosów brąz? Niestety trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie – to, jaki odcień będzie ci najbardziej pasował, zależy przede wszystkim od koloru twojej skóry

Dobra farba dla osób o ciepłej karnacji (które zazwyczaj bardzo szybko się opalają na brąz i mają brązowe oczy), to ta w kolorze karmelu, bursztynu, miodu, wskazane są również wszystkie odcienie ze słowem „złoty” w nazwie.  

Jeśli twoja skóra ma odcień chłodny (twoja skóra jest bardziej różowa niż żółtawa, zapewne masz niebieskie lub szare oczy), to zdecyduj się na farbę w odcieniu mokka albo espresso, dobrze będzie prezentować się również we włosach w kolorze ciemnej czekolady.  

Najlepsza farba do włosów brąz dla osób o neutralnym odcieniu skóry (między różem a żółtawym odcieniem) to na przykład mahoń – właśnie w takim będziesz wyglądała zjawiskowo. 

Farba do włosów brąz – efekty  

Warto wiedzieć, że to, jaki efekt przyniesie ci dana farba do włosów brąz, zależy również od wyjściowego koloru twoich włosów. Jeśli jesteś blondynką, to pasma wyjdą dość jasne (chyba że zdecydujesz się na farbę w bardzo ciemnym odcieniu). Jeżeli jednak masz ciemne włosy, to nie spodziewaj się, że uzyskasz kolor mlecznej czekolady.  

Czy farba do włosów brąz może rozjaśnić włosy? 

W związku z powyższym nasuwa się pytanie – czy farba do włosów brąz może nieco rozjaśnić włosy? Innymi słowy, czy kobieta, która ma ciemnobrązowe albo niemal czarne pasma, może uzyskać kolor jasnobrązowy?  

Niestety nie. Jeśli twoje włosy zostały już wcześniej pofarbowane bardzo ciemnymi farbami, to dla uzyskania pożądanego efektu, czyli dla rozjaśnienia włosów, musisz najpierw udać się na tzw. „ściąganie koloru”. W przeciwnym razie jedyne, co uzyskasz podczas domowej koloryzacji, to większy połysk.  

Farba do włosów bez rudej poświaty 

Wiele kobiet zauważa, że nawet najbardziej polecana farba do włosów brąz po pewnym czasie wypłukuje się, co skutkuje powstaniem charakterystycznej, rudej i dość nieładnej poświaty. Co zrobić, aby uniknąć takiego efektu? 

Przede wszystkim musisz pamiętać, że wszystkie ciepłe odcienie brązowych farb mają w sobie domieszkę rudości. Jeśli jej nie chcesz, szukaj kolorów chłodnych.  

Po drugie, rudawa poświata częściej pojawia się u kobiet, które nakładają brązową farbę na blond włosy. W takim przypadku znakomicie sprawdzić może się stosowanie fioletowych szamponów tonizujących, które neutralizują czerwień.  

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując farbę do włosów brąz? 

Zanim wybrana farba do włosów brąz trafi do twojego wirtualnego koszyka, sprawdź, czy: 

  • jest to produkt bez amoniaku; amoniak podrażnia skórę głowy i silnie przesusza włosy, 
  • jest to produkt stworzony z naturalnych składników (albo z jak najmniejszą ilością substancji chemicznych), 
  • jest to produkt w postaci, która będzie ci odpowiadała; niektóre kobiety lubią farbę w piance, inne w żelu, a pozostałe w kremie lub płynie, 
  • jest to produkt sprawdzony przez tysiące kobiet; im bardziej znany jest producent i im więcej osób przetestowało dany produkt, tym większe jest prawdopodobieństwo, że okaże się on naprawdę skuteczny, 
  • jest to produkt w przystępnej cenie; cena tego samego produktu może być różna w różnych sklepach – skorzystaj z wyszukiwarki Ceneo.pl i sprawdź, gdzie kupisz go najtaniej.  
Robert Wojtaś
Robert Wojtaś

Absolwent Akademii Morskiej i pasjonat motoryzacji. W wolnym czasie czyta, tworzy własne meble i podróżuje z dwoma fantastycznymi synami oraz żoną. Uwielbia eksperymentować w kuchni, poznawać nowe miejsca i spędzać wieczory filmowe w gronie stałych przyjaciół.