Data publikacji:

Jaka będzie najlepsza kredka do brwi?

Poprawnie umalowane brwi to podstawa udanego makijażu. Sposobów na ich podkreślenie jest wiele, jednak jednym z najpopularniejszych jest malowanie brwi kredką. Bez wątpienia to również jedna z najtańszych metod. Jaka zatem będzie najlepsza kredka do brwi? Jak wybrać jej właściwy kolor? Jak zrobić brwi kredką? Na te i inne pytania odpowiadamy w dalszej części tego artykułu.

Nie tylko kredka do brwi – liczy się również pielęgnacja

Jeszcze nie tak dawno temu wiele kobiet nie zawracało sobie głowy podkreśleniem brwi i wydobyciem ich naturalnego piękna. Modne były wtedy cienkie kreski silnie wyregulowane pęsetą, niekiedy wyraziście zaznaczone ciemnym kolorem. Na szczęście te czasy minęły.

Wiele z nas zdaje już sobie doskonale sprawę z tego, że brwi mogą stać się piękną oprawą nie tylko oczu, ale całej twarzy – pod warunkiem, że są one odpowiednio zadbane. Bez prawidłowej pielęgnacji nawet najdroższy makijaż nie będzie wyglądać tak samo dobrze, jak na silnych i zdrowych włoskach.

Warto zatem włączyć do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej dobrą odżywkę do brwi lub chociaż tani, ale bardzo skuteczny olejek rycynowy, który wzmocni cebulki włosów. Jedyny minus jego stosowania jest taki, że aby zobaczyć efekty jego stosowania, należy uzbroić się w cierpliwość. Warto jednak konsekwentnie odżywiać włoski, by zobaczyć spektakularne efekty nawet przy najrzadszych brwiach.
Brwi powinny być również wyregulowane: tylko w taki sposób uzyskasz właściwy ich kształt, a co za tym idzie – wyraziste spojrzenie.

Jak wybrać idealną kredkę do brwi?

Jak malować brwi? Kredka do brwi to świetny wybór, jeśli zależy nam na naturalnym makijażu brwi, a także kiedy chcemy je trochę zagęścić. Wybór odpowiedniego kosmetyku nie zawsze jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać, ponieważ należy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim kredka do brwi powinna być dobrana do koloru włosów oraz karnacji. Źle dobrany odcień może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego i bliżej nam będzie do karykatury samej siebie niż do perfekcyjnego wyglądu.

Kredka do brwi dla blondynek nie powinna być przede wszystkim zbyt mocna i ciemna, a już w żadnym wypadku czarna. Dla chłodnego blondu na włosach najlepiej sprawdzi się grafit bądź szary brąz na brwiach, a dla ciepłego jasny brąz lub złoto i jego odcienie. Brwi powinny być przyciemnione, jeśli nie są zbyt wyraźne.

Szatynki i brunetki mogą natomiast dobierać kredki do brwi odrobinę jaśniejsze od włosów. Dobrze sprawdzi się kolor czekolady, karmelowy, grafit czy głęboki brąz. Panie o oliwkowej karnacji mogą wypróbować czarny kolor na brwiach.
Do rudych włosów najlepiej będzie pasować kasztanowa lub brązowa kredka do brwi. Najlepiej jeśli odcień będzie ciepły.

Jak malować brwi kredką?

Malowanie brwi kredką warto poprzedzić zaostrzeniem kosmetyku, ponieważ tylko taki umożliwi osiągnięcie precyzyjnego efektu. Produktu nie powinno się nakładać w dowolnym kierunku i w formie jednej grubej kreski, a za pomocą niewielkich i szybkich pociągnięć kredki od dolnej linii brwi po górną w stronę ich wzrostu.

Należy również pamiętać, że naturalnie mamy mniej wyraźnie zaznaczone brwi bliżej oczu, stąd też również przy malowaniu włosków należy pamiętać, aby nie dorysować zbyt dużo i mocno na początku łuku brwiowego.

Dobrze jest na początku lekko zaznaczyć dolną linię brwi, która zdefiniuje resztę makijażu tej części twarzy. Następnie, zaczynając od strony brwi bliżej nosa, delikatnie dorysowujemy dynamicznymi ruchami brakujące włoski.
Opcjonalnie na koniec za pomocą gąbeczki lub spiralki do brwi można rozetrzeć kosmetyk po włoskach.

Rodzaje kredek do brwi

Na rynku kosmetycznym mamy kilka rodzajów kredek do brwi, więc szczególnie osoby niezorientowane w temacie będą miały problem z dobraniem odpowiedniego produktu. Pudrowa, woskowa, a może pudrowo-woskowa kredka do brwi? Na jaką się zdecydować?

Pierwsza z wymienionych pozostawi na brwiach coś na kształt cieni do powiek i zapewni najbardziej subtelny efekt. Woskowa kredka do brwi spowoduje, że brwi zostaną pokryte lekko błyszczącą warstwą i będą też bardziej zdyscyplinowane. Kredka pudrowo-woskowa to natomiast hybryda obu wspomnianych konsystencji.

Do makijażu długotrwałego warto zdecydować się na wodoodporną kredkę do brwi, natomiast na co dzień tak mocna formuła już niekoniecznie będzie potrzebna.

Zdjęcie: Unsplash/@taylor-heery