Data modyfikacji:

Wybieramy maszynkę do golenia miejsc intymnych

Usuwanie owłosienia ze stref intymnych jest obecnie jednym z podstawowych zabiegów depilacyjnych. Aby pozbyć się niechcianych włosków, możesz sięgnąć po kilka różnych metod. Jedną z nich jest elektryczna maszynka do golenia miejsc intymnych. Czemu warto się na nią zdecydować i którą wybrać? Czym różnią się maszynki dla kobiet oraz mężczyzn? Odpowiedź znajdziesz w tym poradniku.
maszynki do golenia miejsc intymnych

Czym golić okolice intymne?

Pokutuje przeświadczenie, że golenie stref intymnych to dość młoda „moda”. Istotnie, pierwsze próby masowego spopularyzowania gładkich okolic bikini podjęto około sto lat temu. Wiele wskazuje jednak na to, że robili to także starożytni Egipcjanie. Praktyka ta jest natomiast powszechna dopiero od kilkudziesięciu lat.

Istnieją zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy usuwania włosków z okolic intymnych. Osoby popierające zasadność zabiegu podkreślają jego znaczenie dla higieny i wygody. Aby usunąć włoski ze strefy bikini, można skorzystać z kilku różnych metod:

 • jednorazowej maszynki do golenia,
 • wosku,
 • kremu do depilacji,
 • depilatora (zobacz, jaki depilator wybrać),
 • depilacji laserowej,
 • specjalnej maszynki do golenia miejsc intymnych.

Niestety, niektóre z tych sposobów mogą powodować ból oraz podrażnienia. Depilacja laserowa, choć gwarantuje długotrwały efekt, jest zabiegiem bardzo drogim. A może by tak wypróbować maszynkę do golenia miejsc intymnych?

Maszynka do golenia miejsc intymnych – zalety

Maszynka do golenia miejsc intymnych to urządzenie, które wyglądem i działaniem przypomina zwykłe elektryczne golarki dla mężczyzn. Najczęściej są bezprzewodowe i zasilane akumulatorem. W zależności od modelu, maszynki do golenia mogą być wyposażone w rozmaite udogodnienia, takie jak wymienne końcówki, systemy chłodzące i nawilżające.

Maszynka do golenia miejsc intymnych to znakomita metoda dla osób, które wykonują ten zabieg często i chcą cieszyć się idealnie gładką skórą. Dzięki szybko obracającym się drobnym ostrzom, urządzenie przycina włoski tuż przy samej skórze, dając efekt perfekcyjnej gładkości. A to wszystko bez bólu i podrażnień, które można odczuć m.in. podczas stosowania depilatora.

Maszynka do golenia bikini to także wybór ekonomiczny. Uwierz: zdziwiłbyś się, ile wydajesz w skali roku na maszynki jednorazowe. Zdecydowanie rozsądniejszym rozwiązaniem jest jednorazowy wydatek w postaci dobrej jakości urządzenia.

Na co zwrócić uwagę, kupując golarkę do miejsc intymnych?

Maszynki do golenia miejsc intymnych są już standardowym wyposażeniem sklepów internetowych sprzedających małe AGD. Na czym należy się skupić, poszukując własnego modelu?

 • Sposób zasilania. Na rynku spotkasz golarki zasilane sieciowo, bateryjnie i akumulatorowo. Oczywiście te ostatnie są zdecydowanie najwygodniejszym wariantem. Akumulatorową maszynkę wystarczy od czasu do czasu naładować, by móc cieszyć się nią w każdym miejscu.
 • Kształt maszynki. Powinien być ergonomiczny, dopasowany do kształtu dłoni. Męskie maszynki do golenia stref intymnych są zazwyczaj większe niż te przeznaczone dla pań.
 • Funkcje. Maszynka do golenia miejsc intymnych może zapewniać nie tylko golenie „na zero”, ale również przycinanie włosków na kilka milimetrów.
 • Wodoodporność. Miejsca intymne najlepiej golić podczas kąpieli, dlatego maszynka powinna być odporna na działanie wilgoci.
 • Dodatkowe wyposażenie, np. funkcja chłodzenia lub latarka.

Maszynka do golenia miejsc intymnych dla mężczyzn i kobiet – różnice

Jak wspomnieliśmy wcześniej, maszynki dla panów mogą być nieznacznie większe niż te dedykowanie kobietom. Zazwyczaj odróżniają się także szatą graficzną oraz dodatkowym wyposażeniem. Na tym jednak koniec zasadniczych różnic. Męskie i damskie golarki do miejsc intymnych działają identycznie!

Jak odpowiednio używać maszynki do golenia miejsc intymnych?

Stosowanie maszynki do bikini jest bardzo proste. Najlepiej robić to w trakcie kąpieli lub tuż po jej zakończeniu – mokre, zmiękczone włoski łatwiej jest usunąć. Pokryj włoski preparatem do golenia w postaci żelu lub pianki, a następnie uruchom maszynkę i przesuń jej głowicą po danej okolicy.

Maszynki do golenia miejsc intymnych: ranking

Dobra maszynka do golenia bikini znacznie ułatwi ten jeden z codziennych higienicznych zabiegów. Na który model się zdecydować? Przedstawiamy najlepsze golarki do miejsc intymnych dla mężczyzn i kobiet.

Panasonic ES-WR40VP503 – golarka dla kobiet

To bardzo kompaktowa golarka do bikini, która pozwoli ci bez problemu usunąć włoski z nawet trudno dostępnych miejsc. Zapewnia aksamitną gładkość już po jednym przeciągnięciu. Ze względu na rozmiar, bez problemu zabierzesz ją ze sobą w każdą podróż.

Remington WDF5030 Smooth & Silky – maszynka do golenia bikini dla kobiet

Wodoodporna maszynka do golenia miejsc intymnych Remington WDF5030 wyposażona jest w specjalny grzebień do okolic bikini, gwarantujący delikatne usuwanie włosków z wrażliwych stref. W zestawie znajdziesz również kosmetyczkę, ładowarkę oraz szczoteczkę do czyszczenia.

Bathmate Trim – męska golarka do miejsc intymnych

W komplecie znajdziesz maszynkę do golenia wraz z kilkoma końcówkami, które pozwolą ci strzyc włoski na dowolną długość. Zestaw wyposażono także w wygodne etui.

Philips BG3015/15 – golarka intymna dla mężczyzn

To golarka z 3 nasadkami, pozwalającymi skrócić włosy na 3, 5 lub 7 mm. Zdecyduj sam, która długość jest najwygodniejsza. Godzinne ładowanie zapewnia maszynce 50 minut pracy, również pod wodą.
Autorka: Joanna Stanuch