Data publikacji:

Wybieramy najlepszą odżywkę do rzęs!

Czy naprawdę można sprawić, by rzęsy stały się grubsze i dłuższe, eliminując potrzebę przedłużania rzęs lub noszenia sztucznych rzęs? Właśnie to obiecują producenci odżywek do rzęs. Ale czy faktycznie działają i są dla nas bezpieczne? A jeśli tak, to jaka jest najlepsza odżywka do rzęs? Z tego poradnika dowiesz się, jak działają odżywki do rzęs i które produkty dają najlepsze efekty!

odżywka do rzęs

Jak działa najlepsza odżywka do rzęs?

Odżywki do rzęs to lekkie, skoncentrowane kosmetyki ze specjalną formułą, które mają zapewnić zdrowsze, dłuższe i grubsze rzęsy. Poprawiają kondycję włosków od wewnątrz, co nie tylko przeciwdziała ich wypadaniu i przyspiesza naturalny wzrost rzęs, ale też wzmacnia je u nasady. Niektóre odżywki nakłada się wzdłuż górnej linii rzęs za pomocą cienkiego aplikatora, a inne wczesuje się szczoteczką we włoski jak tusz do rzęs. Produkt trzeba stosować codziennie przez pewien okres czasu, zgodnie z instrukcjami podanymi przez producenta.

Zastanawiasz się, czy odżywki do rzęs są bezpieczne? Przede wszystkim pamiętaj, że odżywki są przeznaczone wyłącznie do użytku zewnętrznego. Zachowaj ostrożność podczas nakładania produktu, aby nie dostał się do oczu. Ważne jest również, aby zawsze zdejmować soczewki kontaktowe przed aplikacją.

Wybierz z nami kosmetyki dla nastolatki

Co zawiera dobra odżywka do rzęs?

Odżywki działają wzmacniająco na rzęsy za pomocą różnych składników, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak działają i czy są jakieś potencjalne skutki uboczne. Odżywki można podzielić na trzy główne kategorie w oparciu o ich kluczowe składniki aktywne:

  • prostaglandyny (bimatoprost),
  • peptydy,
  • witaminy.

Odżywki zawierające w składzie prostaglandyny były w ostatnim czasie gorącym tematem w branży beauty. Analogi prostaglandyn to grupa hormonów, których działanie polega na naśladowaniu aktywności substancji występujących naturalnie w organizmie. Głównym analogiem prostaglandyn jest bimatoprost, który jest używany przy leczeniu jaskry. Powoduje on obniżenie ciśnienia śródgałkowego, jednak zaczął być często wykorzystywany przez producentów kosmetyków z powodu jednego z „efektów ubocznych”, którym jest pobudzony wzrost rzęs.

Przy regularnym stosowaniu odżywek zawierających bimatoprost faktycznie można zauważyć spektakularne efekty, jednak utrzymują się one tylko przy konsekwentnym używaniu ich. Po zaprzestaniu kuracji rezultaty nie utrzymują się, a co gorsze, można nawet zauważyć osłabienie rzęs, ponieważ dostarczana dotąd substancja stymulująca zaburzyła ich naturalny cykl wzrostu.

Innymi skutkami ubocznymi stosowania odżywek zawierających bimatoprost mogą być podrażnienie i zaczerwienienie powiek, ból oka, a nawet niewyraźne widzenie. Pomimo spektakularnych efektów, warto zastanowić się, czy warto jest zdecydować się na odżywkę, w składzie której znajdują się prostaglandyny.

Dobra odżywka do rzęs na bazie peptydów i witamin nie zmienia cyklu rzęs. Peptydy są coraz popularniejszym składnikiem wykorzystywanym nie tylko w odżywkach do rzęs, ale także w kremach do twarzy. Przyspieszają one wzrost włosów i poprawiają ich grubość poprzez pobudzenie komórek do tworzenia nowych cebulek włosowych, a także stymulację procesu podziału komórek. Odżywki na porost rzęs z peptydami w składzie są bezpieczne w stosowaniu i nie powodują skutków ubocznych.

Odżywki witaminowe zazwyczaj stworzone są z biotyną, witaminami A i E, witaminami z grupy B oraz olejkami roślinnymi. W naturalny sposób odżywiają one mieszki włosowe i przywracają rzęsom utraconą elastyczność. Witaminy z grupy B skutecznie uzupełniają i odnawiają strukturę rzęs, z kolei witaminy A i E odpowiadają za wzmocnienie rzęs. Naturalna odżywka do rzęs nie podrażnia wrażliwej skóry wokół oczu i samych oczu.

Zobacz, jak znaleźć dobry tusz do rzęs pogrubiający i wydłużający

Najlepsza odżywka do rzęs. Ranking

Long 4 Lashes Serum Przyspieszające Wzrost Rzęs

Ta odżywka do rzęs ma swoje grono wiernych fanek. Nic w tym dziwnego - za niewielką cenę dostajemy dobrą odżywkę do rzęs, która zapewnia dobre i długotrwałe efekty. Już po trzech tygodniach możesz zauważyć poprawę kondycji swoich rzęs. Dodatkowo możesz jej używać nawet wtedy, gdy masz sztucznie przedłużone lub zagęszczone rzęsy.

RevitaLash Eyelash Conditioner Advanced

Pomimo swojej wysokiej ceny, ta odżywka jest naprawdę warta wydania pieniędzy. Kuracja trwa 3-4 miesiące, jednak pierwsze efekty widać po trzech tygodniach używania. Daje naprawdę spektakularne efekty - rzęsy po kuracji są dłuższe, zagęszczone i wzmocnione.

Aplikuje się ją za pomocą pędzelka wzdłuż linii rzęs, dzięki czemu produkt wchodzi dokładnie w środek włosków i poprawia ich kondycję. Jej skład został uzupełniony o wyciągi roślinne, takie jak żeń-szeń, zieloną herbatę czy nagietek lekarski.

Regenerum Regeneracyjne Serum do Rzęs

Odżywka zawiera dwa rodzaje serum z odpowiednio dobranymi aplikatorami. Jej nakładanie przebiega w dwóch etapach - najpierw aplikatorem z pędzelkiem należy nanieść serum na linii rzęs, a następnie szczoteczką z drugim serum wyczesać rzęsy. Produkt można również stosować na porost brwi. W składzie zawiera biotynę i prowitaminę B5, które zapewniają wzmocnienie i zagęszczenie rzęs.

Nanolash Eyelash Conditioner Odżywka do Rzęs

Serum już po kilku sekundach od nałożenia aktywuje składniki wzmacniające włoski, wnikając do cebulek rzęs i działają na nie od środka. Odżywka wydłuża i zagęszcza rzęsy, nie powodując uczulenia nawet wrażliwych oczu. Nawet po zaprzestaniu kuracji efekt utrzymuje się przez długie miesiące!

Biotebal rzęsy XXL Serum pobudzające wzrost rzęs

Odżywka zawiera w składzie składniki, takie jak bimatoprost, biotynę oraz peptydy, dzięki czemu gwarantuje bardzo dobre efekty już po dwóch tygodniach stosowania. Nie tylko wywołuje efekt dłuższych, gęstszych i mocniejszych rzęs, ale też zapobiega ich wypadaniu i przyspiesza tempo wzrostu. Serum działa również nawilżająco na skórę wokół oczu i zmniejsza oznaki zmęczenia.

Autorka: Patrycja Hendzel