Data modyfikacji:

Jak wybrać najlepszy rozświetlacz?

Rozświetlacze na dobre zadomowiły się w damskich kosmetyczkach – dzięki nim makijaż jest idealnie wykończony, a cera zyskuje delikatny blask. Aby jednak uzyskać taki efekt, produkt powinien być odpowiednio dobrany. Jak zatem kupić najlepszy rozświetlacz? Jak dobrać kosmetyk do rodzaju i kolory cery?
kobieta

Jaki efekt pozwala uzyskać dobry rozświetlacz do twarzy?

Jeszcze kilka lat temu trendy makijażowe nakazywały matowanie twarzy – nikomu nie przyszłoby do głowy, żeby dodawać jej sztucznego połysku, przywodzącego na myśl spoconą skórę.

Z czasem jednak, głównie za sprawą Kim Kardashian, świetlista cera stała się „must have” każdej dbającej o wygląd kobiety. Obecnie jest to jeden z najsilniejszych trendów w świecie makijażu.

Dobry rozświetlacz potrafi uczynić ze skórą prawdziwe „cuda” – dodaje jej młodzieńczego, zdrowego blasku oraz świeżości i delikatności.

Ponadto optycznie odejmuje lat, a co szczególnie ważne – sprawia, że nawet przy dość sporej warstwie makijażu skóra prezentuje się naturalnie.

Sprawdź także cera tłusta pielęgnacja - która jest niezwykle ważna.

Najlepszy rozświetlacz do twarzy – jak go wybrać?

Wybierając rozświetlacz, możemy sugerować się opiniami czy rankingami. Musimy mieć jednak na uwadze, że konsystencja, która spodoba się jednej kobiecie, może nie przypaść do gustu drugiej.

Ten sam kosmetyk może też inaczej prezentować się na skórze tłustej czy suchej. Jak zatem wybrać najlepszy rozświetlacz dla siebie? Na początek weźmy pod uwagę rodzaj kosmetyku.

Rozświetlacz sypki

Rozświetlacz sypki polecany jest kobietom, które mają doświadczenie w nakładaniu tego typu kosmetyków – w przeciwnym razie może się okazać, że skóra wygląda sztucznie i błyszczy zbyt mocno. Jednocześnie jest to dobry rozświetlacz do cery normalnej.

Rozświetlacz w sztyfcie

Ułatwia bardzo precyzyjną aplikację i daje dość wyraźny efekt, dlatego może fantastycznie sprawdzić się w makijażu wieczorowym.

Nadaje się zarówno do cery suchej, jak i normalnej. Jego wielką zaletą jest to, że w trakcie przewożenia na pewno się nie wysypie i nie wyleje.

Rozświetlacz w kremie

To najlepszy rozświetlacz dla kobiet, które dopiero uczą się techniki malowania twarzy.

Dzięki temu, że łatwo się rozciera, pozwala na szybkie uzyskanie naturalnego, pięknego efektu. Sprawdzi się zarówno w przypadku cery suchej, jak i normalnej.

Rozświetlacz w kamieniu

Idealny dla niemal każdej cery, ale wymaga już nieco doświadczenia w używaniu tego typu kosmetyków. Wystarczy bowiem nieco większa jego porcja, aby efekt stał się przerysowany i sztuczny.

Uwaga! Posiadaczki cery tłustej powinny rozważyć, czy w ogóle korzystać z rozświetlaczy – mogą one sprawić, że skóra będzie świecić się jeszcze mocniej.

Nawet najlepszy rozświetlacz na rynku nie jest wskazany także przy cerze z wypryskami, ponieważ blask podkreśli wszystkie nierówności skóry i zwróci na nie uwagę.

Jaki rozświetlacz do jasnej cery, a jaki do ciemnej?

Wybierając najlepszy rozświetlacz, musimy wziąć pod uwagę również kolor kosmetyku – powinien on współgrać z odcieniem naszej cery. Jeśli jest ona chłodna i jasna, świetnie zaprezentuje się na niej kosmetyk w kolorze zimnego różu, ze złotymi drobinkami.

Do ciemniejszej cery zdecydowanie bardziej pasują rozświetlacze brzoskwiniowe oraz złote, z drobinkami srebrnymi. Jeśli natomiast nie mamy pewności co do odcienia własnej cery, najlepiej sprawdzi się kosmetyk w kolorze szampana – pasuje on każdej kobiecie.

Niezależnie od koloru czy odcienia skóry, należy pamiętać, że efekt po użyciu rozświetlacza powinien być delikatny.

Oznacza to, że niewskazane będą kosmetyki z dużymi ilościami brokatu – te zalecane są tylko na „wielkie wyjścia”.

Autor: R. Wojtaś