Data publikacji:

Najmocniejszy gaz pieprzowy – ranking. Kiedy można użyć gazu pieprzowego?

Gaz pieprzowy to jeden z najlepszych legalnych sposobów na zapewnienie sobie ochrony przed napastnikiem w niespodziewanej sytuacji. Jego działanie powoduje ogólną dezorientację, dając tym samym czas na ucieczkę i jednocześnie nie powodując w większości przypadków trwałych obrażeń. Kiedy i jak go używać oraz jaki jest najmocniejszy gaz pieprzowy? Sprawdź nasz ranking!
gaz pieprzowy

Najmocniejszy gaz pieprzowy - ranking

  1. KKS OC Anti Dog
  2. TM Military Gas
  3. Ballistol Klever KO JET
  4. TM Gaz pieprzowy policyjny
  5. NATO Defense

Jakie gaz pieprzowy wybrać? Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu?

Wybierają gaz pieprzowy, należy zwrócić uwagę na jego skuteczność. Co to oznacza? Najlepsze akcesorium do obrony powinno być łatwe w użyciu w każdych warunkach, mieć odpowiedni zasięg, a do tego zawierać odpowiednie stężenie substancji aktywnej.

W dostępnych na rynku gazach pieprzowych wykorzystuje się Oleoresin Capsicum, nazywane także w skrócie OC. To właśnie kapsaicyna powoduje wystąpienie takich objawów jak trudności ze złapaniem oddechu, silne pieczenie, a nawet w niektórych sytuacjach problemy z widzeniem.

W przypadku zawartości OC zasada jest prosta – im jest ona wyższa, tym skuteczniejszy jest gaz pieprzowy. Podobnie jest w przypadku SHU, czyli jednostki, która określa poziom odczuwanego pieczenia i ostrości po użyciu gazu pieprzowego. Tu polecamy wybór produktu, którego wartość wynosi przynajmniej dwa miliony.

A co z zasięgiem? W tej kategorii producenci proponują rozmaite rozwiązania, które sięgają od kilkudziesięciu centymetrów do nawet kilku metrów. Oczywiście, deklaracje umieszczone na opakowaniach odnoszą się do korzystnych warunków atmosferycznych. W przypadku silnego wiatru czy opadów zasięg może ulec zmianie.

Jak i kiedy można użyć gazu pieprzowego?

Gaz pieprzowy może być używany zawsze w ramach obrony koniecznej – w przypadku napaści czy nawet spotkania z agresywnym zwierzęciem. Należy sięgać po niego w sytuacji, gdy zagrożone jest twoje zdrowie, wolność lub życie. Pamiętaj, że bezpodstawne użycie gazu może nieść za sobą konsekwencje prawne.

Jak używać gazu pieprzowego? Najlepiej stanąć na wprost osoby, która stanowi zagrożenie, upewniając się, że znajdujesz się poza zasięgiem jego rąk. Idealnym celem są oczy, nos i usta – wtedy gaz działa najskuteczniej. Gdy trafisz napastnika rozpylonym strumieniem, jak najszybciej oddal się w bezpieczne miejsce i wezwij pomoc.

Najmocniejszy gaz pieprzowy – ranking najlepszych produktów

Jaki jest najmocniejszy gaz pieprzowy? Sprawdź ranking polecanych akcesoriów do samoobrony!

KKS OC Anti Dog
– gaz pieprzowy o zasięgu wynoszącym 3-4 metry, zawierający aż 80 mg substancji drażniącej OC, czyli kapsaicyny. Akcesorium do samoobrony jest wykonane z naturalnych składników oraz może być stosowane zarówno od obrony przed ludźmi, jak i zwierzętami.
TM Military Gas – jeden z najmocniejszych gazów pieprzowych w rankingu, który działa także na osoby pod wpływem alkoholu i narkotyków. W środku znajduje się aż 15% środka drażniącego, podczas gdy SHU wynosi aż trzy miliony! Gaz rozpyla substancję drażniącą w postaci chmury. Dla bezpieczeństwa producent dodał specjalną klapkę, która chroni przycisk przed przypadkowym naciśnięciem.
Ballistol Klever KO JET – gaz pieprzowy zawierający 11% OC, mogący pochwalić się zasięgiem wynoszącym do pięciu metrów. Silne stężenie kapsaicyny, odpowiednia dysza wyrzucająca oraz możliwość wniknięcia rozpylonej substancji do dróg oddechowych gwarantują maksymalną skuteczność. Gaz jest bezpieczny dla środowiska i nietoksyczny.
TM Gaz pieprzowy policyjny – kolejny najsilniejszy gaz pieprzowy w rankingu, który zawiera 10% środka drażniącego, ma moc wynoszącą dwa miliony SHU oraz zasięg do czterech metrów. Akcesorium starcza na 10 rozpyleń, a jego strumień jest mało podatny na czynniki atmosferyczne.
NATO Defense – ostatni polecany gaz pieprzowy w rankingu. Produkt ma formę żelu, zawiera 10% OC i ma ostrość na poziomie dwóch milionów SHU. Podobnie jak jego poprzednik jest odporny na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Zasięg gazu wynosi do 4-5 metrów.
Autorka: Katarzyna Wendzonka