Data modyfikacji:

Jaki będzie najskuteczniejszy bloker potu?

Sięgasz po antyperspirant z wysokiej półki, a ten nadal okazuje się nieskuteczny? Mokre plamy na eleganckiej koszuli podczas spotkania biznesowego to dla ciebie niedopuszczalna sytuacja? Pocisz się nadmiernie z powodu upału, stresu albo silnych emocji? Zastosuj bloker potu. Ale z głową. Dlatego przychodzimy do ciebie z solidną garścią rzeczowych informacji w temacie: jaki będzie najskuteczniejszy bloker potu? Ranking wskaże ci najciekawsze produkty dostępne na rynku.
bloker

Czym jest bloker potu?

Bloker potu to tak zwany regulator pocenia się, środek zmniejszający wydzielanie potu. Ma za zadanie znacznie ograniczyć wydzielanie go. Wnika w gruczoły potowe i hamuje pocenie na dłużej niż nawet najlepszy antyperspirant.

Bloker potu wsmarowuje się w czystą i wysuszoną skórę pach na noc. Nie stosuje się go w dzień oraz przez długi czas. Wystarczy od 1 do 2 razy w tygodniu. Nie można aplikować blokera po depilacji ani na uszkodzony naskórek.

Nawet jeśli twoja skóra pod pachami nie posiada żadnych podrażnień, to po zastosowaniu blokera potu możesz odczuć nieprzyjemne pieczenie, swędzenie oraz przesuszenie skóry. Typowym skutkiem ubocznym stosowania blokera potu jest też zaczerwienienie naskórka.

Czy blokery potu są bezpieczne dla zdrowia i skóry?

Długotrwałe stosowanie może sprawić, że uodpornisz się na działanie blokera potu. Ważne jest, aby stosować go zgodnie z zaleceniami producenta. Zbyt częste używanie środka skutkuje nadmiernym zablokowaniem kanalików potowych. A to doprowadza do powstawania stanów zapalnych ich ujść.

Jeśli jednak pojawi się u ciebie stan zapalny związany z dłuższym używaniem blokera potu, natychmiast odstaw preparat i zadbaj o odpowiednią higienę podrażnionych miejsc. Jeśli nieprzyjemne objawy nie ustąpią w ciągu kilku dni, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Jaka jest różnica między antyperspirantem a blokerem potu?

Blokery potu różnią się od antyperspirantów składem chemicznym. Antyperspirant zawiera chlorek glinu, który miesza się z potem, czopując gruczoły w skórze, a tym samym - blokuje pocenie. Bloker ma silniej działające substancje. Wnikają głęboko w gruczoły potowe i powstrzymują proces pocenia się na dłuższy czas.

Na oczyszczoną i zdrową skórę antyperspirantu możesz używać codziennie, zaś bloker potu od 1 do 2 razy w tygodniu na noc (nie w ciągu dnia).

Blokery potu. Ranking polecanych kosmetyków

Osoby cierpiące na nadpotliwość wydzielają od 4 do 5 razy więcej potu niż osoby zdrowe. By zlikwidować lub zmniejszyć ten przykry objaw możesz zastosować regulator potu, czyli popularnie zwany bloker potu.

Odaban spray

To specjalistyczny preparat, który długotrwale chroni przed nadmiernym poceniem się. Można go stosować na skórę pod pachami oraz na stopy. Jest hipoalergiczny i bezpieczny do równoległego używania z innymi perfumami i kosmetykami.

Etiaxil Strong Roll-On

Uznawany za najskuteczniejszy bloker potu na rynku. Bezzapachowy. Nie pozostawia śladów na odzieży. Działa do 7 dni od zastosowania na oczyszczoną i niepodrażnioną skórę.

Vichy Laboratoires Stress Resist Traitement Anti-Transpirant

To najlepszy bloker potu, jeśli szukasz produktu hipoalergicznego, odpowiedniego także dla skóry delikatnej. Jest bezbarwny, więc nie pozostawia białych śladów na skórze i ubraniu. Nie klei się, szybko się wchłania i błyskawicznie schnie. Można go stosować także na dłonie i stopy.

SVR Spirial Extreme Roll-on

Najskuteczniejszy bloker potu, gdy potrzebujesz intensywnej ochrony przed poceniem nawet w ekstremalnych warunkach treningowych. Działa bezbłędnie. Nie zawiera substancji zapachowych i parabenów, a w składzie ma 4% niacynamidu, który zapobiega podrażnieniom, stanom zapalnym i jest antybakteryjny.

Teva Activblock Classic Antyperspirant Dla Skóry Normalnej

To opcja ekonomiczna przy zachowanej wysokiej jakości wśród regulatorów potu. Nie zawiera konserwantów, parabenów ani kompozycji zapachowej. Przeznaczony dla każdego rodzaju skóry. Zapewnia długotrwałą, zaawansowaną ochronę przed nadmierną potliwością.

Ziaja yego bloker dla mężczyzn roll-on

Ekstrakt z mięty to substancja aktywna, która chroni przed nadmiernym poceniem skóry pach i redukuje przykry zapach.

Ziaja bloker roll-on

To opcja dla osób powyżej 17. roku życia obu płci. Jest praktycznie bezzapachowy. Nie pozostawia na ubraniu białych i tłustych plam. Opakowanie wystarczy na kilka miesięcy.

Blokery potu w tabletkach i do kąpieli

W aptekach spotkasz szereg produktów, które pomagają w eliminacji problemu, jakim jest nadpotliwość. Do kąpieli możesz zastosować żel pod prysznic Medispirant albo Badesalz Gehwol o zapachu rozmarynu. Skuteczny lek na nadpotliwość w tabletkach to PerspiBlock Forte, a polecany suplement diety to Panaseus Bloker.

Panaseus Bloker to kompleks naturalnych ekstraktów pomagających zredukować problem nadmiernego pocenia. To naturalny bloker potu, zawierający szałwię lekarską, pokrzywę zwyczajną, mniszek lekarski i skrzyp polny. W naturalny sposób uregulujesz proces nadpotliwości, bo wspomniane substancje roślinne regulują gospodarkę wodną organizmu, działają antyseptycznie i wspomagają funkcjonowanie układu moczowego.

Przyjmowanie leków i suplementów diety zawsze konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.

Autorka: Ewa Doniec