Data modyfikacji:

Konferencja Apple – wszystkie nowości w jednym miejscu 

Wrześniowa konferencja Apple przyniosła premierę nowych iPhone’ów 14, zegarków Apple Watch, a także słuchawek Apple AirPods Pro drugiej generacji. W tym tekście znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat nowości, które już niebawem pojawią się na półkach sklepowych. 
konferencja apple

Apple Watch 8/Apple Watch 8 SE 

Prezentacja nowych zegarków Apple stanowiła ważną część konferencji. W pierwszej kolejności pokazano nowy Apple Watch Series 8. Zmiany nie były rewolucyjne, jak wcześniej zapowiadano, i tak naprawdę największą uwagę zwróciły dwie funkcje. Pierwsza to pomiar temperatury wykorzystywany do obliczania i analizowania cyklu menstruacyjnego u kobiet.
Ulepszony akcelerometr pozwala z kolei na wykrywanie wypadków i automatyczny kontakt ze służbami ratunkowymi. Pozostałe zmiany dotyczą aplikacji treningowej, wprowadzony został także tryb oszczędzania energii. Posiadacze ubiegłorocznego modelu raczej nie będą zainteresowani zmianą. Ten zegarek to propozycja dla osób, które posiadają starsze generacje smartwatcha. Ceny Apple Watch 8 zaczynają się od 2399 złotych. 
apple watch 8
Równolegle Apple zaprezentowało drugą generację zegarka Apple Watch SE i tutaj jest odrobinę ciekawiej. Budżetowy model ma ten sam procesor co Apple Watch 8. Znajdziemy w nim także funkcję wykrywania wypadków oraz wyświetlacz o przekątnej 1,78 cala. Ceny zaczynają się od 1499 złotych. 
Przeczytaj więcej o premierze Apple Watch 8 i Apple Watch 8 SE

Apple Watch Ultra 

O profesjonalnym zegarku Apple Watch 8 Pro mówiło się już od dawna. Ostatecznie okazało się, że ten model będzie nosił nazwę Apple Watch Ultra. Można powiedzieć, że w tym modelu dzieje się naprawdę dużo. Przede wszystkim nowy zegarek ma obudowę wykonaną z tytanu. Koperta w rozmiarze 49 mm oraz wojskowy standard MIL-STD 810H są gwarancją wytrzymałości. Ponadto Apple Watch Ultra ma nowy przycisk funkcyjny, GPS obsługujący dwie częstotliwości a także baterię, która wytrzymuje do 36 godzin.
Ten model świetnie sprawdzi się u osób zajmujących się nurkowaniem. Wśród ciekawych funkcji znajdziemy pomiar głębokości, na jakiej znajduje się nurek, a także informacje dotyczące temperatury wody. Całość dopełniają bardzo ciekawe opaski dostępne w trzech konfiguracjach. Apple Watch Ultra został wyceniony na kwotę 4799 złotych. 
apple watch ultra
Sprawdź więcej informacji o premierze Apple Watch Ultra

Apple AirPods Pro 2 

Po wielu tygodniach oczekiwań w końcu ujrzeliśmy nową odsłonę słuchawek AirPods Pro. Pod względem wizualnym zmiany być może nie są imponujące, ale w środku dzieje się zdecydowanie więcej. Słuchawki True Wireless mają nowy czip H2, który ma za zadanie redukować hałas i generować jeszcze lepsze brzmienie. Według Apple nowe słuchawki nawet 2-krotnie lepiej redukują hałas.
Doskonała jakość dźwięku to z kolei zasługa spersonalizowanego dźwięku przestrzennego z dynamicznymi ruchami głowy. Dobre wrażenie podtrzymuje bateria, wytrzymująca 6 godzin przy włączonej aktywnej redukcji hałasu. Z nowym etui MagSafe czas ten możemy wydłużyć nawet do 30 godzin! Cena Apple AirPods Pro drugiej generacji wynosi 1449 złotych. 
airpods pro 2
Przeczytaj więcej o premierze Apple AirPods Pro 2 

iPhone 14 i iPhone 14 Plus 

Głównym punktem konferencji Apple była prezentacja nowych iPhone’ów 14. W pierwszej kolejności ujrzeliśmy dwa standardowe modele z 6,1-calowym i 6,7-calowym wyświetlaczem. iPhone 14 Plus zastąpił wersję Mini, której w tym roku zabrakło. Warto jednak dodać, że iPhone 13 Mini nadal będzie sprzedawany. Większy model wypada zdecydowanie ciekawiej, a to za sprawą pojemniejszej baterii i większej przestrzeni roboczej.
Oba modele działają w oparciu o procesor Apple A15 Bionic oraz korzystają z dwóch 12-megapikselowych aparatów. Nowy tryb akcji lepiej stabilizuje ujęcia, przez co kręcenie dynamicznych scen jest dużo łatwiejsze. Ceny iPhone’ow 14 zaczynają się od 5199 złotych. 
Zobacz szczegółowe informacje o premierze iPhonie 14

iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max 

Główny punkt programu i prawdziwa wisienka na torcie, czyli iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Co nowego pojawiło się w tych telefonach? Przede wszystkim przeprojektowane wycięcie w ekranie, które teraz nosi nazwę Dynamic Island. Apple świetnie wykorzystało dostępną przestrzeń na kamerę TrueDepth. W tym miejscu będą wyświetlane animacje związane z aplikacjami czy powiadomieniami.
Co ważne, z Dynamic Island można wchodzić w interakcję i na przykład powiększyć odtwarzacz muzyczny czy szybko wykonać daną czynność bez konieczności wychodzenia z aplikacji. Dodatkowo mamy tutaj długo oczekiwaną funkcję Always on Display, która wyświetla na zablokowanym ekranie wybrane widżety. Wyświetlacze o rozmiarach 6,1 cala (iPhone 14 Pro) i 6,7 cala (iPhone 14 Pro Max) oferują jasność sięgającą nawet 2000 nitów! 
iphone 14 pro premiera
Dużo nowości pojawiło się także w aparatach fotograficznych. Główny sensor ma teraz rozdzielczość 48 Mpix i dzięki większej matrycy jest w stanie robić jeszcze efektowniejsze zdjęcia. Dodatkowo mamy ulepszony 12-megapikselowy aparat oraz 12-megapikselowy obiektyw z 3-krotnym przybliżeniem optycznym.
iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max są napędzane przez procesor Apple A16 Bionic. Bateria w smartfonach ma wytrzymać bez problemu cały dzień. Nieoficjalnie mówi się, że czas pracy względem poprzednich modeli wydłuży się o około godzinę. 
iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max są już dostępne w sprzedaży, a ceny zaczynają się od 6499 złotych. 
Przeczytaj więcej o premierze iPhonie 14 Pro i 14 Pro Max
Zdjęcia: Apple  
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.