Data modyfikacji:

Wiemy, jak będą wyglądać słuchawki Sony WF-1000XM5. Specyfikacja i premiera

Wielbiciele Sony z pewnością nie mogą się już doczekać nowego produktu ulubionej marki, jakim mają być słuchawki Sony WF-1000XM5. Specyfikacja nadal pozostawia dozę niepewności, choć wiadomo już, że nowy model przebije i tak doskonały poprzedni wariant Sony WF-100XM4. Choć wiele elementów i udogodnień zostanie powielonych z poprzednich modeli, pojawią się również nowe rozwiązania, dzięki którym z pewnością będzie to gadżet warty wypróbowania oraz zakupu. Co wiadomo o nowych słuchawkach Sony WF-1000XM5?
sony wf-1000xm5 specyfikacja

Nowe słuchawki Sony WF-1000XM5 – czym będą się różnić od poprzedniego modelu?

Pierwsza kwestia, która stanowi podstawową różnicę pomiędzy nowym modelem Sony WF-1000XM5 a poprzednim modelem z 2021 roku, jakim jest Sony WF-1000XM4, to bez wątpienia wygląd. Najnowszy produkt od japońskiego producenta będzie zdecydowanie bardziej kompaktowy, choć sam panel dotykowy służący do sterowania umiejscowiony zostanie w tym samym miejscu. Poza zmianami dotyczącymi wymiarów samych słuchawek dużych różnic w wyglądzie pomiędzy pchełkami widać nie będzie.
Nieco inaczej sprawa designu będzie prezentować się odnośnie do etui słuchawek. Wewnątrz znajdziemy dwa piny, nie jak we wcześniejszym modelu trzy. Pojemność baterii będzie wynosić 230 mAh. Na przedniej stronie etui umieszczona zostanie dioda informująca o różnych statusach związanych ze stanem akumulatora. Na uwagę zasługuje również fakt, że zgodnie z danymi umieszczonymi na etui słuchawki Sony WF-1000XM5 będą ładowały się znacznie szybciej niż modele poprzednie. Prawdopodobnie sprzęt będzie również wyposażony w opcję ładowania bezprzewodowego.

Słuchawki Sony WF-1000XM5 – specyfikacja i premiera

Wciąż niewiele wiadomo, w co dokładnie będzie wyposażony model słuchawek Sony WF-1000XM5. Specyfikacja, o której wiemy, przewiduje jednak, że sprzęt będzie dysponował technologią Bluetooth 5.3 oraz Bluetooth LE. Prawdopodobnie uwzględniony zostanie również Qualcomm aptX Lossless.
Wciąż nie wiadomo też, kiedy dokładnie pojawi się w sprzedaży model Sony WF-1000XM5. Premiera wstępnie planowana jest na lipiec 2023 roku, choć nie są to jeszcze dane potwierdzone oficjalnie. Termin ten jest jednak bardzo prawdopodobny, zważywszy na fakt, że nauszny odpowiednik słuchawek dousznych jest już w sprzedaży.

Sony WF-1000XM5 – cena słuchawek

Osoby, które czekają na najnowszy model słuchawek dousznych, zastanawiają się także, ile będą kosztować pchełki Sony WF-1000XM5. Cena, jakiej możemy się spodziewać, z pewnością będzie sięgała górnej półki, jak większość produktów tej marki. Spekuluje się, że nowy model słuchawek dousznych może kosztować w granicach 800 zł, zwłaszcza że model tradycyjny – nauszny – to wydatek około 1500 zł.
Jednak biorąc pod uwagę planowane udogodnienia, znaną wszystkim jakość dźwięku i innowacje stosowane przez Sony jest to cena, jaka nie dziwi w przypadku najnowszego modelu takiego sprzętu. Osoby, dla których taka kwota będzie jednak zbyt wygórowana, czeka też dobra wiadomość. Po wprowadzeniu do sprzedaży modelu Sony WF-1000XM5 prawdopodobnie spadnie cena wcześniejszej propozycji WF-1000XM4, która również zadowoli fanów bardzo wymagających pod względem jakości i udogodnień występujących w słuchawkach dousznych.
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!