Data publikacji:

Jaka niska pralka pod blat?

Masz małą łazienkę, w której liczy się każdy centymetr kwadratowy? A może szukasz właśnie pralki pod blat kuchenny, bo tylko w tym pomieszczeniu masz miejsce, aby postawić urządzenie? Producenci sprzętu AGD wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadzili do swojej oferty kompaktowe sprzęty, które doskonale poradzą sobie w zabudowie. Jaka niska pralka pod blat będzie najlepszym wyborem? Sprawdź!
niska pralka pod blat

Niska pralka pod blatem – wysokość

Z uwagi na specyficzny montaż niska pralka pod blatem powinna mieć wysokość wynoszącą około 80 cm. Czasami możliwe jest postawienie większego urządzenia, np. o wysokości 85 cm, jednak trzeba się liczyć z tym, że blat nie powinien znajdować się bezpośrednio nad pralką. Należy zaplanować kilka cm tzw. luzu.
W związku z tym, jeśli sprzęt będzie za duży, to automatycznie zwiększa się wysokość montażu blatu, co może wpływać negatywnie na codzienny komfort korzystania z wnętrza.

Jak wybrać najlepszą pralkę pod blat kuchenny i nie tylko? Wskazówki

Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu pralki z możliwością zabudowy pod blatem? Przede wszystkim na ładowanie, które powinno odbywać się wyłącznie od frontu. Kierunek otwierania drzwi jest już kwestią indywidualną i powinien być dopasowany do aranżacji wnętrza i specyfiki przestrzeni.
Sprawdź również klasę energetyczną – im jest lepsza, tym większa oszczędność energii, a także poziom hałasu zarówno w trakcie prania, jak i wirowania. Ma on szczególne znaczenie w przypadku niskich pralek pod blat montowanych w kuchni, która jest połączona z salonem.
Wybierając pralkę slim do zabudowy pod blatem, zwróć też uwagę na:
 • ładowność (w przypadku niższych modeli jest ona ograniczona i wynosi zazwyczaj 3-4 kg),
 • rodzaj silnika (za najlepszy uznaje się ten inwerterowy),
 • listę programów,
 • zastosowane technologie (np. OptiSense, AquaWave czy GentleCare),
 • dodatek blokady rodzicielskiej (obowiązkowy w domach z małymi dziećmi),
 • funkcje (opóźnienie startu pracy, program szybki, czyszczenie bębna, wskaźnik czasu do końca programu).
 • Najlepsza pralka z możliwością zabudowy pod blatem

  Jaka jest najlepsza niska pralka pod blat? Sprawdź polecane modele, które mają mniej niż 80 cm wysokości.

  Candy Aqua 1142DE/2-S

  Niska pralka pod blat o wysokości wynoszącej zaledwie 70 cm. Polecany model ma prędkość na poziomie 1100 obrotów na minutę, ładowność 4 kg oraz praktyczną funkcję opóźnionego startu pracy. Producent zadbał o to, aby kompaktowe wymiary urządzenia umożliwiały postawienie go w dowolnym miejscu. Dzięki temu pralka slim z możliwością zabudowy pod blatem równie świetnie poradzi sobie pod umywalką.

  Electrolux EWC1351

  Kolejna dobra pralka do umieszczenia pod blatem o wysokości 57 cm. Urządzenie o ładowności 3 kg i prędkości wynoszącej 1300 obrotów na minutę zostało wyposażone w wiele praktycznych funkcji – wskaźnik czasu do końca programu i opóźnienie startu pracy. Nie zabrakło też technologii PerfectCare, która dba o twoje ubrania w trakcie czyszczenia, oraz 16 programów automatycznych.

  Candy Aqua 1042DE/2-S

  Pralka pod blat kuchenny lub łazienkowy o wysokości 70 cm. Urządzenie z funkcją opóźnienia startu pracy ma ładowność na poziomie 4 kg, prędkość do 1000 obrotów na minutę oraz program do wełny, szybki czy higiena, który bez problemu rozprawia się z alergenami, pyłkami i sierścią zwierząt. Całość dopełnia intuicyjny wyświetlacz cyfrowy.

  Candy Aqua 1142DRE/2-S

  Ostatnia polecana niska pralka pod blat w naszym zestawieniu. Podobnie jak poprzedni polecany model, tak i to urządzenie ma 70 cm wysokości. Do jego zalet możemy zaliczyć 4-kilogramowy załadunek, prędkość wynoszącą 1100 obrotów na minutę, program szybki trwający zaledwie 14 minut oraz funkcję opóźnienia startu pracy. Dodatkowo producent zadbał o to, aby zatrzymanie i dorzucenie prania w trakcie trwania programu stało się jeszcze łatwiejsze.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Katarzyna Wendzonka
  Katarzyna Wendzonka

  Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.