Data publikacji:

Jak działa odkurzacz myjący podłogi?

Jak sprawić, by sprzątanie mieszkania było przyjemniejsze i zajmowało znacznie mniej czasu? Zainwestuj w odkurzacz myjący podłogi! Nowoczesne urządzenia są proste w obsłudze i wygodne w użyciu. Jak działa odkurzacz myjący podłogi? Czym kierować się przy zakupie? Sprawdź w artykule!

odkurzacz myjący podłogi

Odkurzacz myjący podłogi: jak działa?

Odkurzacz myjący to idealne rozwiązanie dla osób, które nie znoszą sprzątania podłóg i dywanów. Urządzenie nie tylko odkurza panele i inne posadzki, ale również myje podłogi, dywany, a nawet kanapy. Pozwala to znacznie zaoszczędzić czas przeznaczony na sprzątanie.

Odkurzacze myjące panele i podłogi mają zazwyczaj co najmniej dwa tryby. Pierwszy z nich to klasyczne odkurzanie. Drugi zaś umożliwia sprzątanie na mokro. Jak działa ten program? Urządzenie jest wyposażone w dwa zbiorniki – na czystą oraz brudną wodę. Do pierwszego z nich należy wlać wodę i ewentualnie dodać środek czyszczący. Następnie trzeba nałożyć na rurę specjalną nasadkę czyszczącą wykonaną z mikrofibry i można przystąpić do odkurzania.

Przeczytaj również: Parownica do ubrań: ranking TOP 10

Warto dodać, że odkurzacze myjące podłogi działają znacznie skuteczniej niż mopy. W przypadku klasycznego mopa z wiadrem macza się go ciągle w tej samej wodzie, która z biegiem czasu staje się coraz bardziej brudna. Natomiast podczas czyszczenia podłóg odkurzaczem myjącym ten problem odpada. Brudna woda ląduje do jednego zbiornika, a urządzenie do mycia kolejnej partii podłóg pobiera czystą wodę.

Niektóre odkurzacze myjące mają również tryb czyszczenia podłóg i dywanów gorącą parą. Umożliwia to usunięcie zaschniętego brudu i innych uporczywych zanieczyszczeń.

Zalety odkurzaczy myjących podłogi

Odkurzacze myjące podłogi mają wiele zalet. Oto najważniejsze z nich:

  • oszczędność czasu – urządzenie równocześnie odkurza i myje podłogi, nie musisz wykonywać tych czynności oddzielnie,
  • wygoda użytkowania,
  • dokładniejsze czyszczenie – dzięki obecności osobnych zbiorników na czystą i brudną wodę,
  • obecność skutecznych filtrów wodnych – będzie to idealny odkurzacz dla alegika,
  • możliwość odkurzania mokrego brudu oraz wody – gdy coś wyleje ci się na podłogę, możesz po prostu sprzątnąć plamę odkurzaczem,
  • oszczędność miejsca w mieszkaniu – nie będziesz już potrzebować wiadra i mopa,
  • higieniczność – klasyczne mopy to prawdziwe źródło zarazków,
  • możliwość wymiany lub uprania ściereczek czyszczących z mikrofibry.

Odkurzacz myjący bezprzewodowy

Nie znosisz klasycznych odkurzaczy z kablem, który plącze się podczas sprzątania? Postaw na odkurzacz myjący bezprzewodowy! Urządzenie jest wyposażone w akumulator, który trzeba jedynie co jakiś czas ładować.

Bezprzewodowe odkurzacze myjące mają zazwyczaj postać pionowego urządzenia, jednak istnieją również roboty myjące do podłóg (np. Roomba). To gwarancja maksymalnej wygody i skutecznego sprzątania!

Jaki odkurzacz myjące panele wybrać?

Jak wybrać najlepszy odkurzacz myjący podłogi? Warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Pierwszym z nich jest moc urządzenia. Im większa wartość, tym skuteczniejsze i bardziej wydajne czyszczenie. Odkurzacze o małej mocy mogą, niestety, nie poradzić sobie z uporczywymi plamami lub czyszczeniem dywanów.

Kolejną ważną kwestią jest obecność dwóch pojemników na czystą i brudną wodę. To gwarancja naprawdę skutecznego czyszczenia. Sprawdź także, czy odkurzacz umożliwia mycie podłóg i dywanów gorącą parą.

Jeśli interesuje cię odkurzacz myjący bezprzewodowy, zwróć uwagę na czas pracy urządzenia. Im dłuższy czas, tym więcej powierzchni będziesz w stanie posprzątać bez konieczności powtórnego ładowania.

Warto sprawdzić również, czy urządzenie posiada wymienne końcówki oraz różne tryby pracy. Wybierz odkurzacz myjący podłogi cieszący się dobrymi opiniami użytkowników, a na pewno się nie zawiedziesz.

Przeczytaj również: Odkurzacz do sierści – jak pozbyć się sierści z domu?

Autor: Olga Wacholc