Data modyfikacji:

Odkurzacz pionowy z funkcją mycia – ranking. Jaki odkurzacz pionowy z funkcją mycia jest najlepszy?

Odkurzacz, który odkurza i myje podłogę? To możliwe! Wystarczy, że zafundujesz sobie model wyposażony w praktyczną funkcję mycia. Dzięki niemu raz na zawsze pożegnasz się z tradycyjnym mopem, a sprzątanie domu stanie się szybsze i łatwiejsze. Chcesz kupić odkurzacz pionowy z funkcją mycia? Sprawdź ranking najlepszych urządzeń!

Przeczytaj również: Odkurzacz z filtrem wodnym czy cyklonowym?

odkurzacz pionowy z funkcją mycia ranking

Odkurzacz i mop w jednym – dlaczego warto?

Zakup odkurzacza, który odkurza i myje podłogę, to przede wszystkim oszczędność czasu, siły i miejsca w domu. Urządzenie pozwala na szybkie usunięcie zabrudzeń z wybranej powierzchni – wystarczy tylko wymienić nasadkę na końcówkę myjącą, nalać wody do zbiornika i gotowe. Dzięki temu nie tylko sprzątanie jest szybsze, ale także możesz pożegnać się ze zwykłym mopem i zaoszczędzić trochę miejsca w schowku.

Jeżeli zdecydujesz się na zakup odkurzacza pionowego z filtrem HEPA, to możesz mieć pewność, że podczas i odkurzania, i mycia podłogi zostaną usunięte praktycznie wszystkie alergeny, bakterie, pyły, kurz czy roztocza. Dzięki temu zachowanie higieny w domu stanie się łatwiejsze, a ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej znacząco spadnie.

Jak działa odkurzacz pionowy z funkcją mycia?

Jak tak właściwie działają odkurzacze pionowe z funkcją mycia z naszego rankingu? Najczęściej służy do tego specjalna nasadka, której zadaniem jest zastąpienie tradycyjnego mopa. Producenci wyposażają również swoje urządzenia w zbiorniki na wodę, dzięki którym do umycia podłogi nie potrzebujesz również osobnego wiadra. Co istotne, do pojemników możesz wlewać także detergenty.

Najlepszy odkurzacz pionowy z funkcją mycia – ranking polecanych urządzeń

Czas sprawdzić, jaki jest najlepszy odkurzacz pionowy z funkcją mycia. Poniższy ranking obejmuje urządzenia takich marek jak Tefal, Xiaomi, Philips i Samsung, które są aktualnie najpopularniejsze wśród użytkowników Ceneo.pl.

  1. Tefal X-Force Flex 14.60 Aqua TY9990
  2. Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner G10 (BHR4307GL)
  3. Philips PowerPro Aqua 3 w 1 FC6409/01
  4. Samsung Jet 90 Premium VS20R9048T3
  5. Philips Aqua 8000 XC8149/01
  6. Philips Aqua 5000 FC6718/01
  7. Philips Aqua Plus 8000 XC8349/01
  1. Tefal X-Force Flex 14.60 Aqua TY9990

Model Tefal X-Force Flex to najpopularniejszy odkurzacz z funkcją mycia w rankingu. Urządzenie jest wyposażone w antyalergiczny filtr HEPA i zbiornik na wodę o pojemności 0,9 l. Dodatkowo umożliwia bezproblemowe sprzątanie samochodu, dotarcie pod niskie meble, a nawet odkurzenie sufitu. Odkurzacz pionowy Tefal ma silnik DigitalForce, który odpowiada za skuteczne i dokładne oczyszczanie każdej powierzchni. Z kolei pojemna bateria umożliwia nieprzerwaną pracę przez nawet 70 minut na jednym ładowaniu.

Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner G10 (BHR4307GL)

Kolejną propozycją w rankingu odkurzaczy, które odkurzają i myją, jest model Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner z filtrem HEPA i zbiornikiem o pojemności 0,6 l. Bezprzewodowy model pionowy jest także wyposażony w ulepszony silnik i 12-cyklonowy system filtracji. Na liście zalet odkurzacza Xiaomi znalazły się wskaźniki stanu baterii i trybu pracy, możliwość sprzątania każdej powierzchni oraz niezawodna bateria, dzięki której urządzenie działa do 65 minut.

Philips PowerPro Aqua 3 w 1 FC6409/01

Na liście polecanych odkurzaczy i mopów w jednym w naszym rankingu nie mogło zabraknąć bezprzewodowego modelu Philips PowerPro Aqua 3 w 1 FC6409/01, który ma trójwarstwowy filtr antyalergiczny, 0,6-litrowy pojemnik oraz odłączany odkurzacz ręczny. Odkurzacz pionowy Philips może także pochwalić się wytrzymałym akumulatorem litowo-jonowym, który pozwala na nieprzerwaną pracę przez 60 minut, technologią PowerCyclone oraz zmechanizowaną nasadką TriActive.

Samsung Jet 90 Premium VS20R9048T3

Odkurzacz pionowy Samsung Jet 90 Premium ma wylotowy i przedsilnikowy filtr HEPA, zbiornik o pojemności 0,8 l oraz bezprzewodową konstrukcję, dzięki której możesz sprzątać, nie martwiąc się o zbyt krótki kabel. Polecany model ma również wysoką moc ssania, wynoszącą do 200 W, działa do 60 minut na pełnym naładowaniu oraz wolnostojącą stację. Nie zabrakło również nowoczesnej technologii Jet Cyclone, czyli 9 cyklonów i 27 wlotów powietrza, które gwarantują maksymalną higienę w trakcie sprzątania, oraz nasadki do polerowania i czyszczenia podłóg na mokro.

Philips Aqua 8000 XC8149/01

Kolejny polecany odkurzacz pionowy Philips z funkcją mycia w rankingu. Model Aqua 8000 XC8149/01 może pochwalić się zmywalnym filtrem antyalergicznym, zbiornikiem o pojemności 0,6 l oraz dodatkowym odłączanym odkurzaczem ręcznym. Bezprzewodowy odkurzacz Philips działa do 80 minut na jednym ładowaniu, ma wbudowany silnik PowerCyclone 10 o najwyższej mocy ssącej, a do tego został wyposażony w nasadkę zasysającą 360 stopni z dodatkowym podświetleniem LED. Całość dopełnia cyfrowy wyświetlacz i komplet akcesoriów, które otrzymujesz w cenie produktu.

Philips Aqua 5000 FC6718/01

Pionowy odkurzacz bezprzewodowy Philips Aqua 5000 ma zmywalny filtr i 0,4-litrowy zbiornik na zanieczyszczenia. Za precyzję i możliwość usunięcia zabrudzeń nawet z trudno dostępnych miejsc odpowiada nasadka zasysająca 180 stopni w duecie z silnikiem PowerBlade. Odkurzacz Philips jest wyposażony w dwa ustawienia prędkości i technologię PowerCyclone 7, usuwa do 99% bakterii za jednym pociągnięciem, a wydajne akumulatorowy litowo-jonowe umożliwiają nieprzerwane sprzątanie przez 40 minut. Polecany model ma również odłączany odkurzacz ręczny.

Philips Aqua Plus 8000 XC8349/01

Ostatni polecany odkurzacz i mop w jednym w naszym rankingu to model Philips Aqua Plus 8000 ze zmywalnym filtrem, 0,6-litrowym pojemnikiem i odłączanym sprzętem ręcznym. Nie brakuje także bezprzewodowej konstrukcji i szeregu zintegrowanych akcesoriów, które otrzymujesz w zestawie. Pionowy odkurzacz Philips ma cyfrowy silnik PowerCyclone 10, działa do 80 minut na jednym ładowaniu oraz jest wyposażony w nasadkę zasysającą z praktycznym podświetleniem LED. Dodatkowo ma cyfrowy wyświetlacz, dzięki któremu możesz kontrolować poziom naładowania baterii.

Zdjęcie: Pexels

Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.