Data publikacji:

Ranking odkurzaczy pionowych do 1000 zł

Odkurzacz pionowy do 1000 złotych to znakomity wybór dla każdego, kto chce w komfortowy sposób sprzątać swój dom. Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze, a także jakie modele pionowych odkurzaczy cieszą się największą popularnością.
odkurzacz pionowy do 1000 zł

Dlaczego warto zainwestować w odkurzacz pionowy do 1000 zł?

Odkurzacze pionowe w porównaniu do standardowych urządzeń są dużo wygodniejsze w użytkowaniu. Charakterystyczna konstrukcja sprawia, że użytkownik podczas odkurzania zajmuje praktycznie wyprostowaną pozycję. W przypadku standardowych modeli rączka jest niższa, co wymusza zgarbioną pozycję.
Zintegrowany z urządzeniem zbiornik na nieczystości nie wymaga stosowania worków. Wystarczy go opróżnić i gotowe! Jedną z największych zalet odkurzaczy pionowych jest możliwość skorzystania z dodatkowych akcesoriów i zrobienia z nich kompaktowego odkurzacza, który wykorzystamy do sprzątania samochodu lub trudno dostępnych miejsc w domu. Dzięki małym rozmiarom przechowywanie nawet w małym mieszkaniu jest dużo prostsze.
Nie wiesz, jak wybrać odkurzacz piorący? Ranking popularnych modeli pomoże ci w podjęciu decyzji.

Czym powinien charakteryzować się odkurzacz pionowy do 1000?

W tym budżecie możesz znaleźć dobre i tanie odkurzacze. Możesz spokojnie rozglądać się za odkurzaczem pionowym bezprzewodowym.
Dlaczego warto go wybrać? Przede wszystkim użytkowanie bez przewodów jest wygodniejsze szczególnie w dużych pomieszczeniach. Wersje przewodowe pozwalają oddalić się od kontaktu na maksymalnie kilka metrów. W przypadku bezprzewodowych konstrukcji ten problem nie występuje. Minusem takiego rozwiązania jest ograniczony czas pracy, który wynosi 30-40 min, natomiast ładowanie może trwać nawet 5-6 godzin. W sklepach znajdziemy dłużej pracujące modele, jednak to wiąże się z wydatkiem rzędu 1500, a nawet 2000 złotych. 
Odkurzacze pionowe do 1000 złotych zazwyczaj są wyposażone w pojemniki o wielkości od 0,3 do 0,5 l. Im większa pojemność, tym lepiej, dlatego na tem parametr warto zwrócić uwagę.
Wybierając odkurzacz pionowy, koniecznie sprawdź, czy jest możliwość wykorzystania go jako mały odkurzacz ręczny. Taka funkcjonalność jest niezwykle przydatna w codziennym użytkowaniu. Producenci często dorzucają w zestawie dodatkowe końcówki, które świetnie sprawdzają się do odkurzania tapicerki, czy drobnych zakamarków, gdzie standardowy odkurzacz nie miałby szans dotrzeć.
Sprawdź również, jaki płyn do odkurzacza piorącego będzie najlepszy!
Podczas zakupu standardowego odkurzacza jednym z istotniejszych parametrów jest jego moc. W modelach pionowych taka wartość nie jest podawana przez producentów, jednak efektywność można sprawdzić poprzez sprawdzenie wartości mocy wyrażonego w woltach (V).
Najlepsze odkurzacze pionowe do 1000 złotych generują moc na poziomie 25V. Jednak średnia wartość w większości modeli wynosi około 18 V, co powinno być wystarczające. Musisz pamiętać, że pionowe odkurzacze z mocnymi zabrudzeniami nie zawsze mogą sobie poradzić. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypadają odkurzacze tradycyjne. Z drugiej strony do codziennego utrzymania czystości w domu jest to bardzo dobry wybór!
Przeglądając specyfikację odkurzaczy pionowych, na pewno trafisz na informację na temat generowanego hałasu. Standardowa wartość dla modeli do 1000 złotych wynosi około 75-80 dB. Są to wartości zbliżone do odkurzaczy tradycyjnych, dlatego można uznać, że pionowe odpowiedniki są stosunkowo ciche.

Ranking odkurzaczy pionowych do 1000 złotych

Bosch Serie 6 Unlimited

Pierwsza propozycja w rankingu odkurzaczy pionowych do 1000 zł ma pojemność 0,3 l oraz maksymalny czas pracy do 30 minut. Dzięki niskiemu poziomowi hałasu, oscylującemu między 66 a 70 dB, gwarantuje cichą pracę nawet w trakcie porządków w późnych godzinach. To kompaktowe i ultralekkie urządzenie, ważące zaledwie 2,3 kg.
Model poradzi sobie z każdym rodzajem zabrudzenia, niezależnie od tego czy chodzi o parkiet, dywan czy nawet wnętrze samochodu. Silnik TurboSpin zapewnia niezwykłą wydajność odkurzania, osiągając prędkość aż do 75 000 obr./min, co sprawia, że sprzątanie staje się szybkie i skuteczne.

Dreame V11

Jaki będzie dobry odkurzacz pionowy do 1000 zł? Model marki Dreame wyposażony jest w silnik osiągający prędkość aż do 125 000 obrotów na minutę, gwarantując skuteczne usuwanie nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Dzięki baterii działającej nawet przez 90 minut na jednym ładowaniu, odkurzacz Dreame V11 umożliwia kompleksowe sprzątanie całego mieszkania, włączając w to również trudno dostępne miejsca.
Zastosowanie filtrów HEPA zapewnia wysoką skuteczność w eliminacji zanieczyszczeń, w tym bakterii, roztoczy i wirusów, co przekłada się na zdrowsze i czystsze powietrze w domu. Siedmiostopniowa redukcja hałasu zapewnia cichą pracę.

Philips SpeedPro FC6722

Dobry odkurzacz pionowy do 1000 zł z opcją odkurzacza ręcznego. Wyposażony w innowacyjną technologię PowerCyclone 7 oraz wydajny silnik PowerBlade. Dzięki zaawansowanej technologii i ergonomicznemu designowi, Philips FC6722/01 SpeedPro to doskonały wybór dla tych, którzy poszukują efektywnego i wygodnego rozwiązania do sprzątania domu.

Electrolux Pure Q9

Pure Q9 marki Electrolux to jeden z najlepszych odkurzaczy pionowych do 1000 zł. Model działa przez 55 minut na jednym ładowaniu i zapewnia dużą swobodę ruchu podczas sprzątania. Jest to jeden z najcichszych bezprzewodowych odkurzaczy Electroluxa. To idealny wybór dla osób poszukujących sprzętu o wysokiej jakości, efektywności i estetycznym wyglądzie.

Odkurzacze pionowe do 1000 zł – FAQ

Jakie są najlepsze marki odkurzaczy pionowych do 1000 zł?
W sklepach znajdziemy odkurzacze pionowe do 1000 złotych od takich producentów jak Philips, Dreane, Bosch, Electrolux, Karcher, Vileda, Xiaomi, Hoover czy Tefal. Każdy z wymienionych producentów ma w swojej ofercie produkty bardzo wysokiej jakości.

Czy odkurzacze pionowe do 1000 zł są dobre dla alergików?
Odkurzacze pionowe są dobrym wyborem dla alergików głównie ze względu na obecny filtr HEPA. Dzięki bardzo uniwersalnej konstrukcji jesteś w stanie pozbyć się nieczystości nawet z najdrobniejszych zakamarków pomieszczenia, co znacząco redukuje ilość szkodliwych alergenów czy roztoczy.

Czy odkurzacze pionowe do 1000 zł mają funkcję mopowania?
Niektóre odkurzacze pionowe do 1000 złotych mają funkcję pracy na mokro. Jednak zdecydowana większość urządzeń pracuje na sucho. Jeżeli zależy Ci na funkcji mopowania, to warto dołożyć do trochę droższego modelu, który poradzi sobie lepiej z czyszczeniem podłogi.

Jak często trzeba wymieniać filtry w odkurzaczach pionowych do 1000 zł?
Optymalny czas na wymianę filtra w odkurzaczu pionowym to mniej więcej pół roku od daty pierwszego użycia. Jeżeli korzystasz z odkurzacza bardzo intensywnie, to warto pomyśleć o wymianie trochę wcześniej.

Czy w zestawie z odkurzaczem znajdują się akcesoria?
Tak, w zestawie z odkurzaczem pionowym zazwyczaj znajduje się komplet wymiennych końcówek do różnych powierzchni. W przypadku niektórych modeli mamy możliwość dokupienia kolejnych akcesoriów. Ale w większości przypadków to co niezbędne znajduje się już w zestawie.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.