Data modyfikacji:

Najlepszy odkurzacz pionowy przewodowy. Ranking TOP 10

Odkurzacze pionowe przewodowe to świetny sposób na utrzymanie nienagannej czystości w domu. Są bardzo wygodne w użytkowaniu i można z nimi dotrzeć niemal w każdy zakamarek. Przygotowaliśmy ranking 10 najlepszych modeli, jakie aktualnie są dostępne w sklepach. Sprawdź nasze propozycje!
odkurzacz pionowy przewodowy ranking

Jakimi parametrami powinien charakteryzować się odkurzacz pionowy przewodowy?

Odkurzacze pionowe możemy podzielić na dwie kategorie. Pierwsza to budżetowe modele, które są wygodne w użytkowaniu i sprawdzą się do utrzymania czystości w kawalerkach lub małych mieszkaniach. Druga grupa to odkurzacze pionowe z funkcją zmywania na mokro. Takie urządzenia są już droższe, ale pozwalają na mopowanie i jeszcze lepsze doczyszczenie różnych powierzchni. Taki sprzęt z powodzeniem można wykorzystać w większym domu lub mieszkaniu.  
Ważnym parametrem każdego odkurzacza pionowego jest jego moc. Dobry model będzie miał silnik o mocy od 400 do 600 W, co jest wartością optymalną. Istotny jest także generowany hałas. Za niski uznajemy wynik na poziomie 70 dB, natomiast odkurzacze generujące powyżej 80 dB mogą być uciążliwe dla użytkownika.  
Oczywiście nie zapominajmy o akcesoriach, które powinny znaleźć się w zestawie. Odkurzacze pionowe często mają na podstawowym wyposażeniu dodatkowe końcówki. W niektórych modelach mamy możliwość odczepienia rączki i stworzenia małego odkurzacza. Dodatkowe końcówki sprawdzają się chociażby w czyszczeniu trudno dostępnych miejsc.

Odkurzacz pionowy przewodowy czy bezprzewodowy? Który lepiej wybrać?  

Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Odkurzacze pionowe przewodowe są przede wszystkim dużo tańsze i dla osób z ograniczonym budżetem będą lepszym wyborem. Modele bezprzewodowe charakteryzują się komfortem pracy, ale także nowymi, ciekawymi rozwiązaniami ułatwiającymi sprzątanie. Jeśli konieczność stosowania przewodu nie stanowi dla ciebie problemu, to taki sprzęt będzie bardzo dobrym wyborem do użytkowania na co dzień.

Ranking TOP 10 najlepszych odkurzaczy pionowych przewodowych

Jaki model warto wybrać do domu? Zobacz nasz ranking odkurzaczy pionowych.
odkurzacz przewodowy ranking

1. Hoover SR71SR01 011

Odkurzacz pionowy przewodowy z rankingu został doceniony przez użytkowników za bardzo dobrą wydajność, która sprawia, że pozbycie się zabrudzeń jest niezwykle proste. Urządzenie dysponuje dobrą klasą zużycia energii, jak i odkurzania podłóg. W zestawie znajdziemy uniwersalną szczotkę, która poradzi sobie z większością powierzchni. Jeśli szukasz niedrogiego odkurzacza z dobrymi właściwościami, to ten model będzie dla ciebie idealnym wyborem. 

2. Black&Decker VXVMS600E

Black&Decker nie tylko nowocześnie wygląda, ale również świetnie radzi sobie z odkurzaniem podłóg. Waga 2,5 kg sprawia, że urządzenie nie stanowi zbytniego obciążenia podczas pracy. Generowany hałas wynosi 70 dB, co w tej klasie cenowej jest niezłym wynikiem.
Ważnym elementem tego modelu jest 3-stopniowy zmywalny filtr EPA. Jego zadaniem jest wyłapywanie wszystkich zanieczyszczeń. Przewód ma długość 6 metrów, dlatego bez większego kłopotu dostaniesz się do najdalszych zakątków pomieszczenia. W rozsądnej cenie otrzymujemy bardzo solidny odkurzacz.

3. Vileda JetClean

Dla wymagających użytkowników marka Vileda zaprojektowała odkurzacz JetClean. Największą zaletą jest możliwość odkurzania, mycia i suszenia podłóg. W ten sposób będziesz w stanie przeprowadzić pełny cykl sprzątania i zadbać o to, aby każda powierzchnia w domu była odpowiednio doczyszczona.
Szczotka ma specjalną rolkę wykonaną z mikrofibry oraz włókien power, przez co lepiej radzi sobie z plamami. W odkurzaczu znajdują się dwa zbiorniki na wodę czystą i brudną. Ponadto mamy system podwójnego filtrowania i 7 metrowy przewód.

4. Karcher FC 5 1.055-400.00

Karcher FC 5 to wyjątkowe urządzenie, które mopuje podłogę bez konieczności odkurzania. Jest to możliwe dzięki systemowi odsysania zarówno suchych, jak i mokrych zanieczyszczeń. Pady z wykonane z mikrofibry charakteryzują się dokładnością czyszczenia, a dzięki możliwości prania są w stanie posłużyć przez dłuższy czas. Użytkownicy docenili ten model za prostotę obsługi, a także bardzo dużą skuteczność. Jeśli szukasz niezawodnego urządzenia, to warto rozważyć zakup tego modelu.

5. Tefal Clean&Steam VP7777

Tefal Clean&Steam wprowadza technologię cyklonową, która separuje kurz z powietrza i sprawia, że po odkurzaniu powietrze w domu jest czystsze. Zastosowanie systemu parowego odświeża podłogi i dodatkowo usuwa szkodliwe bakterie. Połączenie odkurzania i mycia daje świetne rezultaty. Urządzenie może być wykorzystane jako odkurzacz do paneli, płytek, parkietów, a także do odświeżania dywanów.

6. Cecotec Conga Thunderbrush

Odkurzacz pionowy przewodowy jest tak naprawdę konstrukcją 2w1. W każdej chwili możemy odczepić rączkę i tym samym mieć niewielki odkurzacz ręczny. Do sprzątania trudno dostępnych powierzchni to rozwiązanie sprawdza się doskonale. Bezworkowa konstrukcja gromadzi nieczystości w pojemniku (zobacz ranking odkurzaczy bezworkowych), co jest komfortowym rozwiązaniem. Urządzenie może być zamontowane w stacji dokującej na ścianie, co ułatwi przechowywanie.

7. Deerma DX115C

To jeden z najtańszych odkurzaczy pionowych na rynku. Przewodowa konstrukcja dysponuje filtrem HEPA, a także pojemnikiem 1,2 litra. Generowany hałas nie przekracza 76 dB i to pozwoli na spokojne odkurzanie bez zakłócania spokoju innych domowników.
Warto dodać, że w zestawie oprócz standardowej końcówki znajdują się mniejsze przeznaczone do trudno dostępnych miejsc, a także takich powierzchni jak dywany, panele, czy kafelki. Ten model dla mniej wymagających użytkowników będzie odpowiednim wyborem.

8. Shark HZ500EU

To odkurzacz pionowy do zadań specjalnych. Został on zaprojektowany do usuwania trudnych zabrudzeń, ale również włosów i sierści zwierząt. Dla alergików jest to znakomity wybór! Urządzenie ma przewód o długości 10 metrów, natomiast generowany hałas maksymalnie wynosi 80 dB.
Odkurzacz wyposażono w 2-stopniowy system filtracji wraz z filtrem HEPA. Ten model idealnie nadaje się do sprzątania nawet bardzo dużych powierzchni.

9. Clatronic BS 1306

Clatronic BS 1306 dzięki mocy 600 W porazi sobie z odkurzaniem dywanów, a także silnie zabrudzonych podłóg. Filtr antyalergiczny zatrzymuje szkodliwe bakterie, natomiast odłączany korpus pozwoli zamienić urządzenie w kompaktowy odkurzacz. Stosunek jakości do ceny został w tym modelu bardzo dobrze zachowany, dlatego warto wziąć go pod uwagę podczas zakupów.

10. Prime 3 SVC11

Kolejna propozycja niedrogiego odkurzacza sieciowego, który nada się do utrzymania czystości w domu. Przewód o długości 4,8 metra powinien wystarczyć jeśli sprzątamy w małym mieszkaniu. Wymienny filtr HEPA gwarantuje zachowanie odpowiedniej czystości. System bezworkowy jest łatwy w obsłudze i dzięki niemu zaoszczędzisz na kupowaniu kolejnych worków. Ten model w codziennym użytkowaniu sprawdzi się bardzo dobrze.
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.