Odkurzacze przemysłowe to bardziej ekstremalna wersja urządzeń, których używamy podczas porządków domowych. Wbrew nazwie sprawdzą się także jako odkurzacze domowe. Jaki odkurzacz przemysłowy wybrać? Zobacz ranking najlepszych odkurzaczy przemysłowych.
Odkurzacze przemysłowe mają większą moc i siłę ssania, obszerniejsze pojemniki na brud oraz różne funkcje dodatkowe. Radzą sobie z zanieczyszczeniami, które w przypadku zwykłych odkurzaczy lepiej omijać z daleka. Ale są też głośniejsze, większe i pobierają więcej prądu. Jaki odkurzacz przemysłowy kupić do domu czy biura? Zobacz ranking odkurzaczy przemysłowych.
Wyróżnia się trzy klasy odkurzaczy przemysłowych: L (low), M (medium) i H (high), które odpowiadają rodzajom stosowanych filtrów. To istotny parametr przy wyborze domowego odkurzacza.
Warto podkreślić, że kategoria odkurzaczy przemysłowych jest bardzo obszerna i zróżnicowana, zarówno pod względem ich zastosowania, jak i ceny. Są to więc urządzenia bardzo zbliżone do odkurzaczy pokojowych, ale mające jedynie dodatkowe funkcje, takie jak np. możliwość odkurzania na mokro czy sprzątania popiołu z kominka. Kosztują kilkaset złotych. Ze względu na dużą moc ssania sprawdzają się jako odkurzacz do sierści.
Następnie będą to bardziej profesjonalne przemysłowe odkurzacze warsztatowe, a także używane na budowach czy przez firmy komercyjnie sprzątające np. biura. Ich cena jest już liczona w tysiącach.
I w końcu są odkurzacze typowo przemysłowe, ważące kilkaset kilogramów prawdziwe maszyny do odkurzania, które stoją np. w halach produkcyjnych. Ich ceny oscylują w granicach 10 tys. złotych.
Jeżeli zastanawiasz się, jaki odkurzacz przemysłowy wybrać, sprawdź nasz ranking polecanych modeli. Znajdziesz w nim zarówno produkty do użytku domowego, jak i odkurzacze do biura czy hali produkcyjnej.
Ten odkurzacz przemysłowy idealnie sprawdzi się w warsztacie czy zakładzie produkcyjnym, ale nadaje się również do użytku bardziej domowego. Można nim wygodnie i bezpiecznie usuwać zarówno zanieczyszczania stałe, jak i płynne. Jest bowiem wyposażony w pływakowy zawór bezpieczeństwa oraz korek do spuszczania brudnej wody.
Szczególnie nadaje się do pracy w trudnych warunkach, a to dzięki dużym tylnym kółkom oraz przednim, zabezpieczonym specjalnym wspornikiem. Zbiornik o pojemności 30 l nadaje się do sprzątania nawet dużych powierzchni.
Podstawowe dane:
Zdecydowanie warto rozważyć zakup tego modelu. Wąż ssący usunie nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Odkurzacz pracuje na sucho i mokro. Model wyróżnia praktyczny system czyszczenia filtra, dzięki któremu produkt zachowa stałą moc ssania. Użytkowanie odkurzacza jest banalnie proste, a wymiana filtra przebiega niezwykle sprawnie.
Podstawowe dane:
Kolejny w rankingu odkurzaczy przemysłowych znalazł się produkt światowego potentata w dziedzinie elektronarzędzi, nieco droższy niż odkurzacz wcześniej prezentowany. Stosunkowo prosty i łatwy w obsłudze, bardzo dobrze sprawdzi się w warsztatach, profesjonalnych firmach sprzątających czy zakładach przemysłowych.
Nadaje się do odkurzania zarówno na sucho, jak i na mokro. Ciekawostką jest fakt, że ma wygodny, innowacyjny system przechowywania gumowego węża za pomocą elastycznego pasa gumowego. Odkurzacz waży zaledwie 8 kg.
Podstawowe dane:
Profesjonalny odkurzacz innej renomowanej światowej firmy za nieco większe pieniądze, również sprzątający na mokro i sucho. Ma funkcję automatycznego wyłączenia po całkowitym zapełnieniu pojemnika z brudną cieczą. Półautomatyczny system oczyszczania filtra umożliwia szybką i komfortową pracę. Pomaga też w tym solidny mechanizm jezdny wraz z kółkami niebrudzącymi powierzchni.
Podstawowe dane:
Ten odkurzacz przemysłowy dogłębnie czyści wykładziny i usuwa nieprzyjemny zapach. Jest wyposażony w łatwo wyjmowany i przeźroczysty zbiornik na wodę. Jaki odkurzacz przemysłowy poradzi sobie z tapicerką samochodową i meblową oraz wykładzinami dywanowymi? Odpowiedź jest prosta: Kärcher Puzzi 10/1 1.100-130.0.
Podstawowe dane:
Nasz ranking odkurzaczy przemysłowych zamyka model z funkcją odkurzania na sucho i morko. Sprawdzi się w domu, garażu czy warsztacie. Możesz nim czyścić dywany i tapicerkę samochodową, a także wykorzystać jako odciąg wiórów podczas pracy w drewnie.
Podstawowe dane: