Data modyfikacji:

Jaka pasta dla palaczy?

Należysz do grona palaczy i zauważyłeś, że przez nałóg na twoich zębach stopniowo pojawia się coraz większy osad? A może w ostatnim czasie stały się żółte i chcesz z tym walczyć? Możesz spróbować usunąć widoczne przebarwienia, stosując specjalną pastę dla palaczy. Jaką wybrać i czy formuła wybielająca będzie trafionym zakupem? Sprawdzamy!

pasta dla palaczy

Wszystko, co warto wiedzieć o pastach dla palaczy

Na rynku pojawia się coraz więcej past dla palaczy. Nie bez powodu – nałóg niesie za sobą nie tylko ryzyko dla zdrowia, ale także wpływa na wygląd zębów. Sięganie po papierosy to najprostszy sposób na zafundowanie sobie osadu, przebarwień i żółtszej płytki.

Czy produkty do higieny jamy ustnej mogą ci pomóc pozbyć się ich? Mogą, o ile nie liczysz na to, że po pierwszym umyciu zęby staną się śnieżnobiałe. Pasty do zębów dla palaczy przede wszystkim oczyszczają jamę ustną i zęby, chronią je przed próchnicą, odświeżają oddech oraz zabezpieczają szkliwo przed skutkami palenia.

Formuły o odpowiednim składzie mogą zmniejszać tzw. plamy nikotynowe. Co więcej, tego typu produkty nie tylko w nieinwazyjny sposób usuwają osad nazębny, ale także wzmacniają zęby, które są osłabione nieustannym kontaktem z nikotyną. Sprawdźmy zatem, jaka będzie najlepsza pasta do zębów.

Pasta wybielająca dla palaczy

Zdecydowanie najczęściej wybieraną pastą do zębów dla palaczy jest ta wybielająca. Nie bez powodu – regularne sięganie po papierosy powoduje, że płytka staje się żółta oraz pojawiają się na niej przebarwienia i osad. Jeśli chcesz kupić właśnie taką formułę, to od razu uprzedzamy, że nie zapewni ona tak spektakularnych efektów, jak profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym.

Najlepsza pasta wybielająca zawiera zazwyczaj węgiel aktywny, sodę oczyszczoną, sól morską lub glinkę białą. Dodatkowo w jej składzie nie może zabraknąć krzemionek, które odpowiadają za możliwość ścierania z zębów osadu i żółtego nalotu. To właśnie te mikroskopijne drobinki decydują o tym, czy produkt będzie skuteczny.

Warto pamiętać, że wybielające produkty do higieny jamy ustnej mają właściwości abrazyjne, a tym samym niewłaściwie i zbyt często stosowane mogą powodować uszkodzenia szkliwa. Co ciekawe, w przypadku pasty dla palaczy wskaźnik ścieralności, czyli RDA, wynosi od 100 do 150, podczas gdy w jej klasycznych odpowiednikach wartość ta nie przekracza zazwyczaj około 45.

Polecane pasty do zębów dla palaczy

Chcesz zafundować sobie pastę dla palaczy? W takim razie mamy dla ciebie kilka polecanych produktów, które pomogą ci w zmniejszeniu przebarwień od nikotyny i zapewnią świeży oddech na dłużej.

Clinomyn Smokers Toothpaste Fresh Mint

Pasta do zębów dla palaczy, która skutecznie usunie nieprzyjemny zapach z ust, dokładnie oczyści szkliwo oraz ochroni je przed próchnicą i osadem. Silny zapach mięty gwarantuje, że na wiele godzin zapomnisz o przykrym nikotynowym aromacie.

Biała perła

Pasta do zębów dla palaczy Biała Perła to produkt o wielowymiarowym działaniu. Formuła niweluje nieprzyjemny zapach, usuwa nalot po tytoniu oraz enzymatycznie wybiela płytkę zębów. Jej skład obejmuje między innymi fluor, olejek eteryczny i zwiększoną dawkę specjalnego enzymu, który eliminuje osad bez jednoczesnego uszkadzania szkliwa.

Clinomyn Smokers Fresh Mint

Wybielająca pasta do zębów, która powstała specjalnie z myślą o potrzebach palaczy. Formuła skutecznie walczy z przebarwieniami i osadami, jednocześnie chroniąc płytkę przed powstawaniem kolejnych plan nikotynowych. W składzie znajdziesz innowacyjną kompozycję substancji aktywnych z cząsteczkami Polynam® i wapnem.

Swissdent Stainless Extreme Whitening Toothpaste

Kolejna polecana wybielająca pasta dla palaczy, która należy do grupy produktów do zadań specjalnych. Formuła do higieny jamy ustnej jest przeznaczona do usuwania dużych i widocznych przebarwień, i to nie tylko tych nikotynowych, ale także po kawie czy winie.