Data modyfikacji:

Jaka jest najlepsza patelnia na indukcję?

Płyty indukcyjne to obecnie jedne z najbardziej popularnych kuchenek. Umożliwiają szybką obróbkę żywności oraz są niezwykle estetyczne. Znajdziemy je szczególnie w nowoczesnych wnętrzach, gdzie liczy się nie tylko wygoda, ale i styl. Jednak sama indukcja to nie wszystko. Potrzebujemy odpowiednich naczyń, w których będziemy mogli gotować, smażyć czy grillować potrawy. Sprawdźmy więc, jaka będzie najlepsza patelnia na indukcję i od czego to uzależnimy. 
najlepsza patelnia na indukcję

Najlepsza patelnia na indukcję – parametry 

Jaka patelnia jest dobrym wyborem? Pamiętajmy, że każdy z nas ma inne preferencje kulinarne, a co za tym idzie – usatysfakcjonują go inne naczynia. Są jednak takie cechy, na które powinien zwrócić uwagę każdy z nas. Pierwszą z nich jest grubość dna. Im grubsze, tym szybciej patelnia się nagrzewa oraz nie odkształca. Niektóre z nich mają nawet 7-warstwowe dno. Warto po nie sięgnąć. Istotna jest również średnica patelni. Płyty indukcyjne różnią się od siebie ilością czy kształtem palników. Jeśli kupimy zbyt małą lub za dużą patelnię, płyta może jej po prostu nie wykryć, a nasz zakup pójdzie na marne. Warto więc sprawdzić najpierw, które modele sprawdzą się w naszej kuchni.

Obecnie możemy znaleźć patelnie o różnym kształcie. Jednak prawda jest taka, że te o płaskim dnie są zwykle najlepszym rozwiązaniem. Po pierwsze, we właściwy sposób przylegają do indukcji, a po drugie, nie wibrują w trakcie przygotowywania potraw. Sprawą nie dla wszystkich oczywistą jest także zwrócenie uwagi na rączkę, która powinna być ergonomiczna. Nie może się nagrzewać, ponieważ wtedy nie będziemy w stanie manewrować patelnią, mieszać jedzenia czy po prostu ściągać jej z palnika.

Dodatkową kwestią są pokrywki. Choć nie wszystkie modele patelni je mają, warto szukać takich z dostępnymi. Przy przygotowywaniu niektórych potraw ich użycie ma istotne znaczenie dla smaku czy konsystencji dania. Oczywiście pokrywki powinny być ciężkie. Jedzenie podczas gotowania wytwarza temperaturę, przy której pokrywki lubią podskakiwać. Te lżejsze mają do tego większą tendencję. W efekcie często spadają, rozbryzgując po podłodze jedzenie lub co gorsza, rozbijając się.

Patelnie na indukcję – ranking polecanych produktów

Czas przyjrzeć się najlepszym patelniom na indukcję. Sprawdź, jakie produkty znalazły się w naszym rankingu polecanych modeli!

TEFAL HARD TITANIUM (20CM+28CM) C680A212

To najlepsze patelnie na indukcję w naszym rankingu. Zestaw dwóch artykułów został pokryty specjalną powłoką nieprzywierającą TITANIUM PRO oraz powstał przy wykorzystaniu technologii PTFE. To jedna z najlepszych patelni do smażenia.

Gerlach Patelnia Granitex 28 cm

Zastanawia cię, jaka patelnia na indukcję jest najlepsza? Oczywiście nie ma tylko jednego modelu, który sprawdzi się w kuchni. Jednak dbając o jej prawidłowe wyposażenie, warto sięgnąć po patelnię Granitex 28 cm od firmy Gerlach. Posiada powłokę ceramiczną składającą się z wierzchniej warstwy z efektem metalicznym oraz warstwy bazowej ze wzmocnioną ceramiką zapobiegającą pękaniu. To opcja zarówno na indukcję, jak i kuchenkę ceramiczną. Niezwykle solidna i estetyczna, zapobiega przywieraniu potraw i staje się wygodnym rozwiązaniem na długo.

Gerlach Smart Zestaw patelni 20, 24, 28 cm

Możesz od razu postawić też na zestaw patelni od firmy Gerlach. To rozwiązanie dla tych, którzy często korzystają z kuchenki, lubią gotować i smażyć i jedna patelnia często im nie wystarcza. Dzięki różnej średnicy swoje patelnie możesz zmieścić na palnikach o różnych rozmiarach. To bardzo wygodna i praktyczna opcja. Ponadto naczynia możesz przechowywać jedno na drugim. Warstwa bazowa każdej patelni została wzmocniona ceramiką z Xerogelem zapobiegającym pękaniu. 

Tefal Excellence 28 cm G2690672

Warto również zwrócić uwagę na tę patelnię, która charakteryzuje się grubym dnem oraz nieprzywierającą powłoką. Idealnie rozprowadza ciepło wewnątrz naczynia. Co ciekawe, nadaje się zarówno do wszystkich typów kuchenek, jak i do piekarników! To dobra wiadomość dla tych, którzy lubią eksperymentować w kuchni i czasami mają ochotę na coś pieczonego.

SILIT PROFESSIONAL BLACK 28CM SILARGAN (SL2110181859)

To nie tylko nowoczesny design, ale także maksymalna funkcjonalność i codzienna energooszczędność. Jedna z najlepszych patelni na indukcję może być rozgrzana nawet do 500 stopni Celsjusza, a dzięki zastosowaniu materiału Sialrgan zapewnia długotrwałe ciepło przygotowywanym potrawom. Model jest także odporny na zarysowania i nie zawiera niklu.

TEFAL INVISSIA 24CM (B3090442)

To kolejna patelnia na indukcję w naszym rankingu, która została wyposażona w powłokę nieprzywierającą. Na tym jednak jej zalety się nie kończą – produkt ma ergonomiczny uchwyt, został wzmocniony specjalnymi cząstkami mineralnymi, które gwarantują odporność na zarysowania, oraz ma wskaźnik Thermo-Spot, dzięki któremu wiesz, kiedy patelnia jest odpowiednio rozgrzana.

TEFAL PATELNIA DUETTO 28CM A7040684

Została wykonana ze stali nierdzewnej, a jej spód ma odpowiednią grubość, dzięki której ciepło jest rozprowadzane równomiernie. Nie zabrakło także powłoki nieprzywierającej Power Resist, dzięki której nie musisz używać tłuszczu w trakcie gotowania.
Autorki: Katarzyna Wendzonka i Aleksandra Bartosik